Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 124L - brak hamulców.

05 Gru 2013 17:59 1896 7
  • Poziom 2  
    Witam, koledzy niedawno zakupiłem scanie 124 L420 2003 rok i mam spory problem bo jest brak hamulców raz w naczepie a raz w ciągniku już ok 2 miesięcy i co tydzień inny mechanik próbuje coś z tym zrobić i nic.
    Wymieniliśmy główny zawór knorr i europe komputerowo podciągnięte wszystko prawie na maksa, teraz zaświeciła się kontrolka ABS1 przy pustej naczepie i są hamulce żyleta, po załadunku ABS1 gaśnie ale brak hamulców.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Po pierwsze musisz ustalic czy problem jest z samochodem czy z naczepa.
    Jesli chodzi o Scanie to sprawdz czujnik obciążenia dla tylnej osi. Odczytyałeś błędy z EBS??
  • Poziom 38  
    krzysiek3030G napisał:
    po zaladunku ABS1 gasnie ale brak hamulców
    Trzeba dokonać pomiaru ciśnień na siłownikach to jest czynność wyjściowa.
    Zmierzyć obciążony i pusty, tak na naczepie jak i na ciągniku.
    Trzeba rozgraniczyć problem mechaniczny i pneumatyczny.
  • Poziom 30  
    Witam z tego co napisałeś to wychodzi,że sterownik jest przeprogramowany na manual i podciagnieto kąt wyprzedzenia naczepy na max tak to rozumie,a jakiego przewodu używasz do abs-u naczepy 7 czy 5-cio pinowy.
  • Poziom 2  
    Witam , używam przewodu 7 pinowego, po odłączeniu jego zapala się przekreślony ABS1, na jutro jestem umówiony z mechanikiem kolejnym zobaczę czy coś mi pomoże,zapytam się o błędy i dam wam znać jakie to może mi pomożecie bardziej.

Dodano po 1 [minuty]:

Używam 7 pinowy przewód
  • Poziom 30  
    To załóż na próbę 5-cio pinowy jeśli nie posiadasz takiego to z tego co masz wytnij pin 7 i 6 kolor to bialo-czerwony i biało-zielony,załaduj teściowa i na drogę zrób test.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    szaman108 napisał:
    bialo-czerwony i biało-zielony
    Biało brązowy i biało zielony.....
  • Poziom 30  
    Dzięki za poprawkę,koniec tygodnia zmęczenie się odzywa i SKS tak że :D