Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hobart FX30/40 - " zawieszają się"

05 Gru 2013 18:06 3150 6
 • Poziom 13  
  Witam.
  Mam trzy takie zmywarki( dwie fX30, jedna FX20) we wszystkich objaw jest taki sam- uruchamia się normalnie, pobiera wodę do bojlera, nagrzewa, przepompowuje do komory i na zakończenie wypompowania zaczynają mrugać wszystkie diody w przyciskach na panelu sterującym i zmywarka nie napełnia się ponownie. Wyłączenie przyciskiem i ponowne uruchomienie powoduje pobranie wody, nagrzanie, przepompowanie i na zakończenie cyklu przepompowania zmywarka samoczynnie opróżnia się z wody po czym zapala się tylko kontrolka "strzałkami ułożonymi w literę S".
  Generalnie objaw ten sam spotkałem już w wielu egzemplarzach z "czarno-białym" panelem sterującym. Czy ktoś ma pomysły co może powodować takie "zawieszanie" się zmywarek tej serii?
 • Poziom 2  
  Witam
  Poszukuję schematu zmywarki FX20E .
  Nie podaje wody - brak sterowania na zaworze.
 • Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
  Trzeba wsypać soli do regeneracji filtra żywicznego. Sól regeneruje żywicę pozwalając jej na późniejsze wiązanie cząstek wapnia z wody. Proces regeneracji trwa 45 min. Zmywarka się tego domaga. regenerację wykonuje się w zależności od twardości wody i od ilości użycia wody lub ilości wykonanych cykli mycia. W instrukcji wszystko jest.
 • Poziom 13  
  Procedurę napełnienia zbiornika soli znam, niestety nie pomaga ona w tych egzemplarzach, problem leży gdzieś głębiej.
 • Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
  jak wszystkie ledy mrugaja to problem z doprowadzeniem, obiegiem wody, np: zatkane sitko na przyłączu wody, zgięty wąż, małe ciśnienie wody, zatkana jakaś rurka doprowadzająca wodę. Ponadto nieprecyzyjnie opisujesz problem. Wodę elektrozawory otwierają i napełniają komorę i dopełniają bojler płynu nabłyszczającego. W bojlerze masz oddzielne grzałki i w komorze masz grzałkę. Więc co masz na myśli: nagrzewa w bojlerze i przepompowywuje. Z bojlera nabłyszczacz jest doprowadzany do komory dopiero w końcowej fazie cyklu mycia.W komorze myjącej masz niższą temperaturę ok 60st. w bojlerze wyższą ok 80st. Co z doprowadzeniem wody do komory po załączeniu zmywarki?
 • Poziom 13  
  Zmywarka po włączeniu napełnia bojler, zagrzewa go i przepompowuje wodę do komory myjącej- robi tak większość zmywarek mających pompy wspomagające wyparzanie. Grzałka wewnątrz komory myjącej jest znacznie niższej mocy niż te w bojlerze i służy jedynie do podtrzymania odpowiedniej temperatury wody. Zmywarka natomiast nie napełnia od razu komory myjącej zimną wodą pobieraną z instalacji.
  układ napełniania zmywarki jest drożny, pierwszy cykl napełnienia bojlera, przepompowania wody do góry i ponownego napełnienia bojlera do nagrzania kolejnej "porcji" wody wykonywane są prawidłowo.
  Mierzyłem chydrostarty- działają prawidłowo.
 • Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
  przesyłam jeszcze jeden parts diagram. W wielu przypadkach pomagało sprawdzenie panelu dotykowego. Częste blokady przycisków przez mocne naciskanie, zawilgocenie
  wewnętrzne lub niesprawna taśma łącząca panel ze sterownikiem.