Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Sprawny obiektyw do aparatu Canon A1200

00S 05 Gru 2013 18:22 1575 3
    00S
    Poziom 13  
    Witam,
    Tak jak w temacie, kupię sprawny obiektyw do aparatu Canon A1200, gdyż mój uległ małemu uszkodzeniu co przekłada się na znacznie gorszą jakość zdjęć.

Pozdrawiam :)
    marek216

Poziom 43  
    Skąd pewność, że to obiektyw a nie taśma lub przetwornik CCD :?:
    Dlaczego chcesz kupić, a nie naprawić :?:
    00S
    Poziom 13  
    Aparat prawdopodobnie spadł i uderzył obiektywem. Po tym zdarzeniu zaczął robić zdjęcia kiepskiej jakości. Przyglądnąłem się wysuniętemu obiektywowi i widać było lekko nachodzącą na niego przysłonę (nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie). Wyjąłem więc obiektyw, rozkręciłem i rzeczywiście jeden element przysłony wypadł z prowadnicy i nie odmykał się w całości. Włożyłem go na miejsce, ale teraz za nic nie mogę sobie poradzić ze złożeniem obiektywu w całość... ;)
    Postanowiłem, że chyba lepiej będzie po prostu kupić sprawny obiektyw i wymienić (tym bardziej, że rozbierając obecny dodatkowo zabrudziłem optykę).

Czy coś jeszcze jest uszkodzone (przetwornik, taśma) to nie wiem.
    phantom48
    Poziom 27  
    Za obiektyw to trzeba będzie dać jakąś stówę i nie wiadomo czy po takiej wymianie aparat będzie wyostrzał, więc pewniej to dać komuś co się zna i poskłada to co jest, a jeszcze lepiej to zakup sprawnego aparatu, może tu jeszcze będzie aktualne oferta nr 3735913804 na znanym serwisie aukcyjnym