Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1,1 Benzyna - samoczynnie włączające się wycieraczki przednie

elonkrk 05 Gru 2013 19:22 2601 4
  • #1 05 Gru 2013 19:22
    elonkrk
    Poziom 8  

Witam,

Posiadam samochód marki Peugeot 206 1.1 Benzyna z rocznika 2004r.
    Do tej pory samochód nie sprawiał większych kłopotów, lecz dziś elektronika zwariowała. Jadąc samochodem wycieraczki przednie włączyły się samoczynnie na moment, po czym wszystko wróciło do normy(wyłączyły się). Więc dojechałem tam gdzie miałem dojechać, zamknąłem samochód, wszystko było OK.

Lecz po paru godzinach potrzebowałem ponownie skorzystać z samochodu. Uruchomiłem go(wszystko szło normalnie), włączyłem światła, i po ok. 30 sekundach jazdy wycieraczki znowu się włączyły, a kierunkowskazy przestały działać. Tak więc zjechałem na pobocze, włączyłem światła awaryjne(awaryjne przestały wydawać ten charakterystyczny dźwięk "tik-tak") i zauważyłem, że elektronika oprócz awaryjnych, podświetlenia zegarów i wariujących wycieraczek przednich nie działa. Po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki wycieraczki przestały działać, lecz przy próbie zamknięcia centralnego zamka(przyciskiem przy kluczyku) nic się nie stało. Centralny zamek przestał działać. Po włożeniu kluczyka do stacyjki wycieraczki znowu zaczęły wariować, lecz po przekręceniu kluczyka nic się nie działo - nie byłem w stanie uruchomić silnika. Tak więc wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki, zostawiłem włączone awaryjne i czekałem. Po chwili awaryjne zaczęły znowu wydawać charakterystyczny dźwięk. Tak więc włożyłem kluczyk do stacyjki, uruchomiłem silnik, a wycieraczki znowu się włączyły, lecz tym razem po ok. 15 sekundach przestały wariować i byłem w stanie bezproblemowo kontynuować jazdę.

Jak sadzicie, co może powodować tak dziwne zachowanie mojego samochodu.?
    Trafił ktoś z Was na taki przypadek?

1 4
  • Pomocny post
    #2 05 Gru 2013 20:19
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Gru 2013 11:15
    elonkrk
    Poziom 8  

Jak dobrze rozumiem chodzi o ten przełącznik zespolony od świateł? Jak to naprawić?

1
  • #4 06 Gru 2013 18:29
    melas
    Poziom 26  

Jechać do w miarę ogarniętego warsztatu.

-1
  • #5 28 Maj 2014 23:08
    elonkrk
    Poziom 8  

Okazało się, że wytarła się blaszka w przełączniku. Kiedy zbyt często rozłączał i łączył komputer dostawał czkawki i przełączał samochód w tryb awaryjny.

Opcje rozwiązania problemu są dwie:
    - kupić i wymienić przełącznik
    - zdemontować i odesłać do kolesia z Białegostoku (o ile dobrze pamiętam) do regeneracji

Oczywiście pierwsza opcja jest mega droga, a druga długa i powoduje brak mobilności samochodu na 2-3 tygodnie. Zmieszałem je więc, kupiłem cześć zastępczą Valeo i wymieniłem, a mój oryginał wysłałem do regeneracji. Następnie sprzedałem go - robiąc tak na prawdę przysługę, bo ten mój przełączynik okazał się super unikalny.

Aby poznać jaki się ma należy ściągnąć maskownicę kierownicy, spisać numer z góry i z dołu (są różne) oraz zapamiętać (zrobić foto) kostek. To drugie jest mega ważne! Każdy sensowny typ ze szrotu, który chce wam pomóc, a faktycznie się zna zapyta o rozkład, kolor i kształt kostek.

PS. Szroty odpadły obdzwoniłem ponad 100, a byłem w 6 gdzie mówili, że mają. Zawsze była to ściema i mieli "jakiś" inny do peugeota, ale nie ten.

0