Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon HD 5770 Gigabyte - Przegrzanie

Kacper96 05 Gru 2013 19:46 816 2
  • #1 05 Gru 2013 19:46
    Kacper96
    Poziom 14  

Witam,
    Jakiś czas temu zdarzyło mi się, przygrzałem grafikę. Głupia sprawa bo przy czyszczeniu kompa zapomniałem podpiąć wentylator grafiki.
    Ok. 2 godzin grałem (i dziwiłem się że gry się zacinają) po czym odpaliłem speccy i zauważyłem że Radek ma 96°.
    Wyłączyłem kompa i zostawiłem kartę aż ostygła do ±40° odkręciłem chłodzenie założyłem nową pastę i śmigało.
    Teraz zauważyłem (szczególnie w grze World of Tanks) że mam straszne spadki fps ale po jakimś czasie jakby wszystko się odblokowuje i gra chodzi płynnie.
    Pamięci są strasznie gorące jak dotykam.
    I pierwsze pytanie to czy przy takim przygrzaniu karty mogło się coś uszkodzić?
    A drugie to, jak przyczepić radiatory na pamięci czy wykorzystać ten klej/taśmę która się na nich znajduje, czy pozbyć się taśmy i założyć na zwykłą pastę termo?

0 2
  • Pomocny post
    #2 05 Gru 2013 21:24
    rtj71
    Spec od komputerów

Kacper96 napisał:
    I pierwsze pytanie to czy przy takim przygrzaniu karty mogło się coś uszkodzić?

Może ale nie powinno.

Kacper96 napisał:
    A drugie to, jak przyczepić radiatory na pamięci czy wykorzystać ten klej/taśmę która się na nich znajduje, czy pozbyć się taśmy i założyć na zwykłą pastę termo?

Na taśmie termoprzewodzącej która jest w komplecie, zwykła pasta ich nie utrzyma.

0
  • #3 05 Gru 2013 22:08
    Kacper96
    Poziom 14  

Ok, dzięki.

0