Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch,Siemens SF64M350 stojąca woda, nie kończy programu

pankracy3 05 Dec 2013 19:49 22935 0
Bosch
 • #1
  pankracy3
  Level 9  
  Kroki w przypadku gdy w zmywarce po zakończeniu pracy obojętnie na jakim programie cofa się woda najczęstszą przyczyną jest przepuszczający elektrozawór
  Zmywarka Bosch,Siemens SF64M350 stojąca woda, nie kończy programu .

  Dlaczego tak się dzieje? Aby zmywarka była oszczędna po ostatnim myciu i zakończeniu programu prawie czysta woda zostaje zmagazynowana w płaszczu wodnym. W sprawnej zmywarce zostaje ona wykorzystywana do pierwszego płukania naczyń z resztek. Gdy zawór jest uszkodzony (skorodowany ,zacinający)woda wybija w zmywarce pod koniec mycia.
  To nie koniec problemów, objawy:
  Zmywarka zatrzymuje się na poziomie płukania, cały czas pracuje pompa nie wygrzewa i nie kończy programu. Jeśli posiada wyświetlacz pokazuje 1 minutę do końca.
  Przyczyna jest trywialna. Skoro uszkodzony zawór przepuszcza wodę zmywarka nie jest w stanie zmagazynować wody w płaszczu którą wykorzystuje w trakcie programu. Nie wygrzewa bo do programatora dociera sygnał braku wody. W przeciwnym razie spaliłaby się grzałka przepływowa. Zmywarka Bosch,Siemens SF64M350 stojąca woda, nie kończy programu

  W trakcie naprawy standartowo czyścimy wąż odprowadzający, wyciągamy płaszcz wodny zasypujemy go ługiem (kret) lub stężonym roztworem kwasku, odkamieniamy hydrostat, sprawdzamy czy w pompie nie ma etykiet,szkła,ziarenek przypraw.

  Powodzenia
 • Bosch