Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch,Siemens SF64M350 stojąca woda, nie kończy programu

pankracy3 05 Gru 2013 19:49 18552 0
 • #1
  pankracy3
  Poziom 9  
  Kroki w przypadku gdy w zmywarce po zakończeniu pracy obojętnie na jakim programie cofa się woda najczęstszą przyczyną jest przepuszczający elektrozawór
  Zmywarka Bosch,Siemens SF64M350 stojąca woda, nie kończy programu .

  Dlaczego tak się dzieje? Aby zmywarka była oszczędna po ostatnim myciu i zakończeniu programu prawie czysta woda zostaje zmagazynowana w płaszczu wodnym. W sprawnej zmywarce zostaje ona wykorzystywana do pierwszego płukania naczyń z resztek. Gdy zawór jest uszkodzony (skorodowany ,zacinający)woda wybija w zmywarce pod koniec mycia.
  To nie koniec problemów, objawy:
  Zmywarka zatrzymuje się na poziomie płukania, cały czas pracuje pompa nie wygrzewa i nie kończy programu. Jeśli posiada wyświetlacz pokazuje 1 minutę do końca.
  Przyczyna jest trywialna. Skoro uszkodzony zawór przepuszcza wodę zmywarka nie jest w stanie zmagazynować wody w płaszczu którą wykorzystuje w trakcie programu. Nie wygrzewa bo do programatora dociera sygnał braku wody. W przeciwnym razie spaliłaby się grzałka przepływowa. Zmywarka Bosch,Siemens SF64M350 stojąca woda, nie kończy programu

  W trakcie naprawy standartowo czyścimy wąż odprowadzający, wyciągamy płaszcz wodny zasypujemy go ługiem (kret) lub stężonym roztworem kwasku, odkamieniamy hydrostat, sprawdzamy czy w pompie nie ma etykiet,szkła,ziarenek przypraw.

  Powodzenia
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.