Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz do podłogówki - Jaki rozdzielacz do ogrzewania podłogowego.

05 Gru 2013 19:53 7248 6
  • Poziom 13  
    Jaki rozdzielacz do ogrzewania podłogowego zastosować ...z kapilarą i zaworem termostatycznym czy z zaworem trójdrożnym...
    Piec to defro na eko grosze i/lub piec gazowy kondensacyjny.
    10 pętli podłogowych, rozdzielacz z rotometrami, bajpasem. myślę nad TECE tylko nie wiem które rozwiązanie wybrać obniżające temperaturę wody.

pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Witam, ja bym zastosować rozdzielacz z zaworem 3d. Mieszanie wody w C.O zawsze jakieś jest, nie tak jak w przypadku zaworu RTL.
  • Poziom 13  
    ok. a można automatycznie sterować tym zaworem 3 d czy to się ustawia automatycznie ... i drugie pytanie przy rozdzielaczu będzie pompa elektroniczna ale czy ona będzie pracować cały czas czy jest możliwość ustawienia jakoś żeby się wyłączała jak osiągnie zadaną temperaturę wody w podłogówce czy to będzie chodziło cały czas i na jakich obrotach ta pompa ? pomoże mi ktoś..?
  • Poziom 36  
    Witam, zawór taki ustawiasz ręcznie na wybraną temperaturę, np.35°C, do pompy dokupujesz programator pompy C.O i jego kapilarę podpinasz na rurze zasilającej z kotła, ustawiasz programator na 40°C i gdy kocioł przestanie grzać a temperatura na kapilarę spadnie to pompa rozdzielacza się wyłączy. Na specyfikacji pompki masz opis jej mocy i przepompowywanej wody. Ogólnie to zjada ona jakieś 5 do 20 Wat, sama dopasowuje swoją moc do potrzebnego przepływu.
  • Poziom 13  
    A jeżeli chodzi o rury do ogrzewania podłogowego jakie byś polecał TECE te z aluminium czy inne jakieś? innej firmy?
  • Poziom 36  
    Ja montuje podłogówkę na rurach Wavin, oraz Kan, Tece też są dobrej marki. Ważne byś nie pakował w podłogę rurę za 99 groszy z marketu, bo prędzej czy później Ci ona strzeli.
  • Poziom 13  
    Tych tece jest wiele rodzajów każdy co innego mówi a który Wy byście polecili czy ten Rura do instalacji grzewczych
    i ogrzewania pod³ogowego
    z PE-Xc, posiada barierê tlenow¹
    zgodnie z DIN 4726,
    zakres temperaturowy pracy do 90°C,
    zgodnie z norm¹ ISO 10508
    dla rur klasy 5

tańsze ale temperaturę mają dobrą
    czy
    Rura wielowarstwowa
    do instalacji sanitarnych, grzewczych,
    ogrzewania pod³ogowego
    Rura bazowa z PE-Xc otulona
    p³aszczem z taoemy Al zgrzewanej
    doczo³owo stanowi¹cym
    barierê tlenow¹, z warstw¹ zewnêtrzn¹
    PE w kolorze bia³ym,
    zakres temperaturowy pracy do 90°C,
    zgodnie z norm¹ ISO 10508
    dla rur klasy 2 i 5

droższa ale podobno może się rozwarstwiać a tamta jest z jednego kawałka..
    które wy stosujecie i byście wybrali..

nie chodzi tu o różnice w zakupie tylko która lepsza i którą należy i warto zastosować ?