Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników 5.1 (Creative Inspire T6160)

Danix7123 05 Gru 2013 20:04 1962 0
  • #1 05 Gru 2013 20:04
    Danix7123
    Poziom 2  

Jeśli źle umieściłem temat to proszę o jego przeniesienie do odpowiedniego działu.

Witam, mam problem z podłączeniem głośników 5.1 do kompa. Kompa mam nowego od niedawna. Po zainstalowaniu systemu, sterowników itp. podłączyłem również głośniki (Creative Inspire T6160) do komputera (posiada płytę główną Asus H87 Plus z kartą dźwiękową Realtek ALC887(8 kanałów)). Wszystkie głośniki działały. Zadzwonili do mnie koledzy, żebym z nimi pograł. Ok, odpiąłem głośniki od panela tylnego i podłączyłem słuchawki wraz z mikrofonem do przedniego. Po skończeniu, odpiąłem słuchawki i mikrofon, a podłączyłem ponownie (tak samo jak wcześniej) głośniki. Nie wiem jakim cudem, ale grały wszystkie prócz pary tylnej (i nadal tak jest). Testowałem to na tej samej piosence co wtedy, jednak 2 głośniki już nie grały. Co mam zrobić, aby to znowu działało? Szukałem w necie już dobre kilka godzin i nie znalazłem żadnego rozwiązania dla mojego problemu. Przestawiałem ustawienia w Menadżerze Realtek HD Audio wielokrotnie, jednak nigdy nie osiągam tego co chcę. Po wykonaniu automatycznego testu, wszystkie wydają ten krótki dźwięk, jednak w piosenkach lub grach (gdzie jest ustawione na głośniki 5.1, np. w Battlefieldzie 3 i 4) para tylna nie działa. Spotkałem się nawet z problemem, że przez chwile (podczas grania w kampanie BF4) działał TYLKO głośnik centralny, gdy żołnierze rozmawiali. Poniżej zdjęcie Menadżera Realtek HD Audio.
    Podłączenie głośników 5.1 (Creative Inspire T6160)
    Na samym dole okna w zakładce tył mam 3 wejścia (niebieski,zielony,różowy). Na niebieskim mam "Wejście na głośnik tylny (Speakers)". Na zielonym "Wejście na głośnik przedni". Na różowym "Wejście na głośnik centralny/Subwoofer (Speakers). Na poprzednim kompie podczas podłączania głośników, wyskakiwało okienko, co chcę podłączyć (na każdym wejściu). Teraz mogę ustawić coś takiego tylko na zielonym wejściu. Klikam na niego 2 razy i mam do wyboru: "Słuchawki" lub "Wejście na głośnik przedni". Natomiast na wejściu niebieskim i różowym nie mam tej możliwości (nie wiem właśnie czemu). Zdaje mi się, że jak pierwszy raz podłączyłem głośniki (gdy działały wszystkie) miałem taką możliwość, aby ustawić wszystkie na "głośnik przedni". Na starym kompie po ustawieniu wszystkich wejść na "głośnik przedni", wszystkie głośniki działały.
    Proszę o pomoc, bo jest to denerwujące, gdy 2 głośniki stoją i nie wydają żadnego dźwięku. Mam nadzieję, że dobrze wszystko opisałem. Gdyby był potrzebny jakiś screen to proszę pisać, a wstawię go. Dodam jeszcze, że jestem kompletnie zielony w tych sprawach, więc proszę mi jakoś prosto wyjaśnić jak mam to naprawić :)
    Wszystkim którzy podejmą próbę pomocy mi z tym problemem, dziękuję.

Proszę poprawić post, edytując prawidłowo wstawić zdjęcie/a/.
    Zgodnie z >>> Instrukcja zamieszczania i edycji obrazków na forum >>
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    ANUBIS

//Poprawione.

0 0