Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć mikrofon do kamery Canon hf-m56

Coddy 05 Gru 2013 20:05 1452 4
  • #1 05 Gru 2013 20:05
    Coddy
    Poziom 5  

Posiadam bezprzewodowy mikrofon, który chciałbym podłączyć do kamery, ale kamera nie ma typowego wejścia na mikrofon, tylko wejście Advanced Mini Shoe. Mógłby mi ktoś pomóc? Nie wiem co w takiej sytuacji należy zrobić. Są może jakieś domowe sposoby, żeby to zrobić? Jeśli nie, to może jakieś adaptery? Bardzo mi zależy, proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    Jakub

0 4
  • #2 06 Gru 2013 22:08
    anmedia
    Poziom 39  

Coddy napisał:
    tylko wejście Advanced Mini Shoe.

Mozesz zrobic zdjecie tego gniazda?

Zgodnie z dokumentacja nie masz zadnej mozliwosci podlaczenia mikrofonu. Oprocz tego kamera ta posiada wszystkie gniazda polaczeniowe jako OUT, wlacznie z USB (dziala tylko z kamery do komputera)

0
  • #4 09 Gru 2013 10:49
    anmedia
    Poziom 39  

Trudno cokolwiek powiedziec - pisalem zebys zrobil zdjecie a nie "gif", ktory nic nie mowi. To jest standardowa stopka do zamontowania dodatkowego mikrofonu lub lampy. Sa dwa rodzaje takich zlacz. Jedno zwykle (tylko zlacze) drugi typ to zlacze ze stykami (tzw goraca stopka). Jesli posiada te styki, mozesz zamontowac lampe, lub mikrofon dedykowany (o ile w ofercie canona jest cos takiego dla tej kamery). Zazwyczaj jesli jest mozliwosc podlaczenia mikrofonu to posiada dodatkowe niezalezne gniazdo.

0
  • #5 10 Gru 2013 05:19
    Coddy
    Poziom 5  

Jest problem ze zrobieniem zdjęcia, bo nie mam aparatu w telefonie, a mieszkam sam ^^

U mnie jest to złącze nie-hot-shoe (w sensie zwykłe).
    Jak myślisz - załóżmy, że mam styk, żeby coś tam wpiąć, to czy po drugiej stronie mógłbym zlutować złącze takie, żebym mógł podłączyć mikrofon?

0