Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCBL 1600 - Wózek elektryczny nie działa - Pomoże ktoś?

05 Gru 2013 20:06 1167 4
  • Poziom 8  
    Witam! Mój znajomy posiada wózek elektryczny PCBL 1600. Dziś jeszcze działał normalnie. Po odstaniu 2h gdy próbował włączyć i diody na panelu zaczęły szybko migać dokładnie jak na filmiku niżej. Dodam ,że ładowanie nic nie daje a akumulator raczej sprawny ,bo włączają się swiatła. Jest tu jakiś fachowiec / elektryk co by mu pomóc ?

(Jeśli zły dział to przepraszam,nie wiedziałem gdzie to dać.)

Link
  • Poziom 35  
    Witaj! Tutaj wszyscy mają takie wózki! :)
    A czemu nie poszukasz w instrukcji w "problemach" albo nie skontaktujesz się z firmą , co znaczą migające diody?
    One migają kiedy naciskasz jazdę w przód, może nie chce jechać bo trzeba dezaktywować jakieś zabezpieczenie, np usiąść na nim i nacisnąć jakiś dodatkowy przycisk dłonią lub nogą.
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Z filmiku można wnioskować o awarii wykrytej przez sterownik i sygnalizowaniu tego . Tak jak kolega Maciej pisał lub dobry elektronik.
  • Poziom 8  
    Po 2dniach wózek odpalił i normalnie jechał. A dziś już kompletna padaka. Włączam ,niby diody zachowują się normalnie chce ruszyć ,coś zaczyna buczeć z tyłu ,nagle szarpnie wózkiem do przodu i odcina zasilanie...

Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli ,że do wymiany szczotki na silniku. One mogą powodować takie objawy?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    tycior napisał:
    Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli ,że do wymiany szczotki na silniku. One mogą powodować takie objawy?

Oczywiście, że mogą.