Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozliwosc podlaczenia DVI

Inferno6 05 Gru 2013 20:52 1947 23
  • #1 05 Gru 2013 20:52
    Inferno6
    Poziom 8  

Witam, prosiłbym o pomoc, mam nadziej, ze nie jest to kwestia uszkodzonej karty graficznej... gdyz wyswietla mi sie "no signal"
    Monitor posiada wejscie DVI-D dual link, nastomiast karta DVI-I dual link. Czy kabel ktory posiadam (DVI-D single link) umozliwa prawidlowe ich podpiecie?

0 23
  • #2 05 Gru 2013 21:22
    grubs
    Poziom 32  

tak umożliwa, powinno działać.
    Nie jest powiedziane co jest zepsute.
    Mogą być złe ustawienia na karcie, monitorze, uszkodzony kabel, uszkodzona karta, uszkodzone wejście w monitorze.

0
  • #3 05 Gru 2013 21:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Uruchom komputer w trybie awaryjnym, standardowo musi zadziałać,
    można jeszcze zdobyć przejściówkę do karty graficznej, i podłączyć ją w monitorze do VGA (D SUBa), takie wejście też zapewne ma Twój monitor.

0
  • #4 05 Gru 2013 21:50
    Inferno6
    Poziom 8  

Mam kabel HDMI i DVI-D single link. W przypadku gdy podepne HDMI do monitora i do przejsciowki DVI-D single link - black screen i "no signal" w przypadku podlaczenia samym kablem DVI-D to samo. Monitor sprawny, bo z niego korzystalem... Karta wymieniona i pewnie to w niej lezy problem... chociaz wciaz mam nadzieje, ze jednak sie myle...

0
  • #6 05 Gru 2013 22:32
    Inferno6
    Poziom 8  

Nie mozesz po prostu udzielic odpowiedzi ułatwiajac mi troszke sprawe? Pytanie bylo, czy powinno to dzialać, a teraz sam juz nie wiem. Niestety nie mam dostepu do monitora DVI-I, ani przejsciowki DSUB. Podpialem go natomiast przed chwila do telewizora kablem HDMI, a do karty przejsciowka DVI-D single i nic.

0
  • #7 05 Gru 2013 22:36
    swiercm
    Moderator na urlopie...

DVI-I to sygnał analogowy, DVI-D to sygnał cyfrowy. Bez konwertera może nie działać. Ot i cała filozofia. Zauważ, że ogromna wiekszośc i kart i monitorów na rynku posiada właśnie DVI-I, a rzadkością są DVI-D, choć ten ostatni ma duzo lepsza jakość.

0
  • #8 05 Gru 2013 22:40
    Inferno6
    Poziom 8  

Rozumiem, ale czy w takim razie nie powinno dzialac to w wypadku, gdy podepne pod monitor HDMI a pod wejscie na karte (DVI-I) przejsciowke DVI-D? Czy koniecznie musze miec w takim razie przejsciowke DVI-I lub takowy kabel? Rozumiem, ze nie ma znaczenia single/dual. Pozdrawiam.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1645864/dvi-dual-link-work-dvi.html

tu ktos pisze jednak inaczej i sam juz nie wiem ;/

0
  • #10 05 Gru 2013 22:46
    Inferno6
    Poziom 8  

karta Radeon hd 5970.
    Monitor iiyama prolite e2480hs

0
  • #11 05 Gru 2013 23:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

swiercm napisał:
    DVI-I to sygnał analogowy

Że co proszę:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
    "DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej."
    swiercm napisał:
    Bez konwertera może nie działać. Ot i cała filozofia

A do czego on jest mu potrzebny?.
    swiercm napisał:
    Zauważ, że ogromna wiekszośc i kart i monitorów na rynku posiada właśnie DVI-I, a rzadkością są DVI-D, choć ten ostatni ma duzo lepsza jakość.

Ostatni akapit, wprawił mnie w zdumienie, bo jakim cudem obraz może być na czymkolwiek lepszy, skoro obydwa warianty DVI dają obraz cyfrowy.
    Inferno6 napisał:
    karta Radeon hd 5970.

KOCUREK1970 napisał:
    Uruchom komputer w trybie awaryjnym, standardowo musi zadziałać,

Zrobione?.

0
  • #12 05 Gru 2013 23:36
    Inferno6
    Poziom 8  

Jak mam uruchomić komputer w trybie awaryjnym skoro kompletnie nic nie wyswietla mi sie na
    ekranie? Nie ma nawet loga plyty, ani mozliwosci wejscia do biosu. Od samego startu napis " HDMI/DVI (zalezy co ustawie na monitorze), a pozniej od razu "no signal".

0
  • #13 05 Gru 2013 23:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A, jesteś w ogóle pewien, że komputer startuje?,
    karta prawidłowo wpięta i do końca w slot?,
    jaki zasilacz do tego masz, nazwa, producent?,
    karta dostaje zasilanie, wentylator się kręci......?.

Inferno6 napisał:
    karta Radeon hd 5970

Tak nazywa się 1,5 mln kart!,
    producent, oznaczenie?, bo inaczej, to zgadywanie a nie rozmowa.

0
  • #15 06 Gru 2013 00:10
    Inferno6
    Poziom 8  

nie slychać pikniecia. His radeon hd 5970 2gb ( wersja modern warfare 2).
    Zasilacz to Thermaltake Litepower Black 700W.
    Mam takie dziwne pytanie, ale... karta potrzebuje zasilania 6pin i 8pin.
    Ten zasilacz ma 2x 6+2pin. W takim razie podpinam jeden 6 pin, a do drugiego 6+2pin.
    Z tym, ze te piny sa jakby rozne kształtem ( jedne kwadratowe, drugie tak jakby lekko zaokraglone u gory) 2x6 pin pasuje, natomiast w przypadku tego +2pin jeden nie pasuje ksztaltem lecz wchodzi... Jestem zielony w tych sprawach i pewnie nie ma to wiekszego znaczenia.

+ wiatrak od karty dziala.

0
  • #16 06 Gru 2013 00:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Inferno6 napisał:
    natomiast w przypadku tego +2pin jeden nie pasuje ksztaltem lecz wchodzi...

A jesteś pewien na 100%, że te podpięte kable do grafiki, są od grafiki.
    Da się te kable zamienić miejscami?.
    Te piny i "kształtki" dla nich w karcie, są tak pomyślane, ze nie da się ich pomylić przy podłączaniu, tylko TY musisz być pewien, że te kable są dobrze wpięte i, że są od tego co potrzeba!.
    Inferno6 napisał:
    i pewnie nie ma to wiekszego znaczenia.

Nawet nie wiesz jak bardzo jest to ważne.
    A jeszcze zapytam, płyta główna, dokładnie co to jest, typ, model, oznaczenia, producent?.

0
  • #17 06 Gru 2013 08:17
    grubs
    Poziom 32  

Podpinasz raczej dobrze ale dla pewności
    HD 5970

Czy słychać w głośnikach dźwięk logowania do windows?

0
  • #18 06 Gru 2013 11:39
    Inferno6
    Poziom 8  

Tak jestem przekonany, ze sa to kable od grafiki... Chodzi mi generalnie o to, ze tak jak mowilem 6pin pasuje dokladnie, drugi 6 pin tez, zostaje jeszcze miejsce na wpiecie 2 pin. Z tego co widze na karcie jest to ksztalt jedno zaokraglone drugie kwadratowe, natomiast wtyczka od zasilacza ktora pozostala ma 2 kwadraty... niby wchodzi i daje łącznie z tamtym 6+2 pin. Nie ma innej mozliwosci podpiecia.
    Płyta Asus P5n-e SLi. DObra, pewnie oddam dzisiaj kompa do serwisu, bo sam nic raczej nie zdzialam, a karta jest pewnie uszkodzona...

0
  • #19 06 Gru 2013 11:51
    grubs
    Poziom 32  

Nie zapomnij napisać co było nie tak żeby zaspokoić naszą ciekawość.

0
  • #20 06 Gru 2013 13:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Inferno6 napisał:
    Z tego co widze na karcie jest to ksztalt jedno zaokraglone drugie kwadratowe, natomiast wtyczka od zasilacza ktora pozostala ma 2 kwadraty... niby wchodzi i daje łącznie z tamtym 6+2 pin. Nie ma innej mozliwosci podpiecia

Jakim cudem producent grafiki i producent zasilacza, wyprodukowali coś, co nie pasuje jedno do drugiego, skoro to jest standard pinowy i podłączeniowy zaakceptowany przez wszystkich producentów części do jakiegokolwiek komputera - jak to może nie pasować, albo się nie zgadzać!.
    Ten zasilacz ma 2 sztuki tych kabli połączeniowych do grafiki, więc działa też z kartami 8/8, to przełóż kable.

0
  • #21 06 Gru 2013 13:32
    grubs
    Poziom 32  

Ale przecież napisał że nie ma innej możliwości podłączenia.

0
  • #22 06 Gru 2013 14:05
    Inferno6
    Poziom 8  

Skoro wszystkie maja do siebie pasować , tzn wejscie "kwadrat" do kwadratu a to kwadratopodobne analogicznie to fakt jedno nie pasuje. Nie wierzysz? Zrobie zdjecie. No chyba, ze nie musi pasowac. Mowilem, ze mimo roznicy ksztaltu 2pin wchodzi, ale nie wiem czy dobrze w takim razie funkcjonuje.

Po podlaczeniu GeForce 250 GTS "no signal" a 2 dni temu wszystko dzialalo.

0
  • #23 06 Gru 2013 18:57
    grubs
    Poziom 32  

ale pytałem czy jest dźwięk logowania do windows przy włączaniu?
    Sprawdzałeś na innym kablu?

0
  • #24 06 Gru 2013 19:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

grubs napisał:
    Ale przecież napisał że nie ma innej możliwości podłączenia.

KOCUREK1970 napisał:
    Ten zasilacz ma 2 sztuki tych kabli połączeniowych do grafiki, więc działa też z kartami 8/8, to przełóż kable.

Ma, bo te wtyczki są takie same, więc można je zamienic miejscami.
    Inferno6 napisał:
    wejscie "kwadrat" do kwadratu a to kwadratopodobne analogicznie to fakt jedno nie pasuje

Jakim cudem wtyczki zasilające PCI-E mogą nie pasować kształtem.
    A czasami nie pomyliłeś tych kabli z 8 pinową wtyczką, od zasilanie procesora?.
    Inferno6 napisał:
    No chyba, ze nie musi pasowac

To po co by to w takich kształtach robili.
    Inferno6 napisał:
    Mowilem, ze mimo roznicy ksztaltu 2pin wchodzi, ale nie wiem czy dobrze w takim razie funkcjonuje.

Więc albo płyta i grafika są zdechnięte, albo kable od zasilania procesora pomylone z prawdziwym PCI-E, a, więc delikatna modlitwa była by wskazana, że może jednak jest to problem tylko z zasilaniem.

0