Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL TIGRA - Za duzo dostaje paliwa?

05 Gru 2013 21:02 2115 8
  • Poziom 11  
    Witam!
    Dzis po odpaleniu zimnego silnika i wjechaniu do garazu zdjąłem kolektor ssący. Auto ogołem chodziło jakies 3-5 min (cały czas na ssaniu).
    Zdejmowałem kolektor bo szukam przyczyny błędu P0200 i mam emulator i myślałem że coś będzie z połączeniami kostek.
    Gdy zdjąłem go, moim oczom ukazała sie świecąca przepustnica i stojące w niej paliwo. Kolektor od środka też cały się świecił.
    Nie wiem jak jest gdy sie rozgrzeje, bo mówie trwalo to 3-5min - wjechanie do garazu.
    Czy to normalne czy nie za duzo dostaje paliwa? Wypowiedzcie się bo specjalnie nie składałem kolektora ;)
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 33  
    Mnie to wygląda na olej z odmy.
  • Poziom 11  
    Fakt jest troche brudne ale to benzyna. Moze przy zdejmowaniu kolektora jakis syf wpadl i dlatego taka ciemna bena..
  • Poziom 33  
    Który to jest silnik? Aż tak cofa się mieszanka?
  • Poziom 11  
    Silnik X14XE 1.4 16V 90KM.
    Nie wiem czy sie cofa dlatego chciałem proadzić sie Was czy to jest normalne.
  • Poziom 42  
    Na zimnym silniku wtryski leją grupowo.
    Jakie masz sprężanie?pomierz na zimnym!
  • Poziom 21  
    Jakie masz ciśnienie paliwa, może regulator szwankuje. Masz gaz, wykasuj wartości wyuczone i wtedy zobacz czy tak przelewa. Zaobserwuj jak to wygląda po nagrzaniu silnika.
  • Poziom 35  
    jak kolega wyzej. zobacz czy regulator cisnienia nie puszcza paliwa do kolektora.
  • Poziom 11  
    Regulator nie puszcza nic, po odpieciu wężyka podcisnieniowego który idzie od regulatora do kolektora ssącego nic z niego nie kapie/leci.