Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak basów: Harman Kardon AVR70 Alton 80

05 Gru 2013 14:13 2265 20
  • Poziom 9  
    Witam kolegów.
    Mój sprzęt muzyczny nagłaśniający to amlituner Harman Kardon AVR70, oraz kolumny głośnikowe Alton 80, w których wymieniłem wszystkie głośniki na nowe.
    Problem w tym, że słucham muzyki cicho w pokoju około 15 m2 i nie mogę z tego sprzętu wydobyć niskich tonów zadowalających mnie. Niskie tony przejawiają się dopiero wtedy, gdy podkręcę znacznie siłę wzmocnienia, ale wówczas jest dla mnie za głośno. Czy kupując subwoofer uzyskam poprawę w słyszalności niskich tonów przy cichym słuchaniu muzyki. Czy koledzy na forum pomogą mi dobrać odpowiedni subwoofer, na który przeznaczam około 700 zł. Czytając forum na temat subwoofera, dowiedziałem się, że nie wszystkie suby włączają się przy niskim stanie wzmocnienia.
    Proszę o radę
  • Poziom 7  
    Ja proponuje Ci zrobić swój własny subwoofer .
    wyjdzie Ci to 3 razy mniej niż twój budżet.
  • Poziom 43  
    Wyrzuć te kolumny i kup coś mniejszego do 15m2, nie dziwię się że jest brak niskich tonów bo te kolumny się duszą tam. Dodatkowy sub zrobi tylko zamieszanie, chyba że będzie mruczał od najniższych głośności no i też nie może być duży, góra na głośniku 8". W sumie Altony takie są że przy cichym słuchaniu prawie nie ma basu (sam je mam), mimo że są podparte subem to i tak myślę nad ich zmianą na coś smuklejszego ale wyższego - może Tonsile Maestro II no ale mam trochę większe pomieszczenie od twojego.

700zł można by zainwestować w Bolero 200, mają ogólnie więcej basu od Altonów ale nie wiem jak się spiszą w 15m. Bardziej polecają je od minimum 20m2.
  • Poziom 25  
    Hej,

pewnie, ja mam mante MM1300 Parsifal, nie jest to rewelacja, ale nie narzekam na niskie tony. Nie kosztował majątek, Z pewnością znajdziesz coś lepszego w tej cenie.
  • Poziom 9  
    Kolego wariato ,mądrze piszesz, i zgadzam się z tobą , ale jest jak jest i nie chciałbym wymieniać kolumn. Tych niskich tonów potrzeba mi odrobinę
    Gdyby można było zabrać suba do domu i sprawdzić nada się lub nie to nie było by tematu. Dlatego pytam może ktoś to już przechodził ,i miał podobną sytuację
  • Poziom 9  
    Gdyby można było zabrać ze sklepu suba i przetestować w domu to nie było by tematu. Tych niskich tonów potrzeba mi odrobinę . Dlatego pytam jaki sub wybrać aby pieniądze nie były wydane daremnie. Może ktoś miał podobny problem i potrafi mnie pokierować na odpowiedni sub.
  • Poziom 43  
    Musiałby być to naprawdę dobry sub, efektywny i grający od najniższych rejestrów. Ja mam te Altony z Tonsilowskim ZGNem (fabryczny sub na 2xGDN 20/80 w tandemie) to przy cichym słuchanie i tak one go zagłuszają i tego nie czuć, czasem jakiś efekt uderzenia czy miekkiego basu to się lekko odczuje. Głośniej to co innego już.
  • Poziom 26  
    Powiem tak.
    Miałem kiedyś Altusy 140 w 12m^2.
    Wiem, TO BYŁ BEZSENS. I kolumny grały fatalnie.
    Ale jak umieściłem je na meblach po dwóch końcach pokoju to grały... o wieeeeeeele lepiej ;) Oczywiście siedząc na fotelu albo leżąc na łóżku... Więc jak możesz to spróbuj tak, chociaż nigdy nic nie wiadomo bo każdy pokój ma inną akustyke... O ile też umeblowanie Ci na to pozwoli...
    A Altusy na meblach prezentowały się bardzo przyjemnie, do tego więcej miejsca ;)
  • Moderator
    Piotr Malek napisał:
    kolumny głośnikowe Alton 80, w których wymieniłem wszystkie głośniki na nowe.

Takie same jakie były w oryginalnych kolumnach?
  • Poziom 9  
    Głośniki , które wymieniłem w moich kolumnach alton 80, są oryginalne z Tonsila. Kolumny grają prawidłowo. Tyle, że w tak małym pokoju słuchając cicho muzyki nie można wydobyć tego co by się chciało. Macie racje, że należy szukać innego rozstawienia, umiejscowienia kolumn. Większość niskich tonów są słyszalne za kolumną, ale do ściany nie mogę ich przybliżyć stoją w stoliku RTV ( gabarystycznie wykonany na wymiar TV i sprzętu audio) usytuowany około 50 cm od ściany. Wszystko jest OK gdybym słuchał muzyki głośno.
    Może niektórych forumowiczów zanudzam tym tematem, bo przecież można wymienić kolumny na inne, kupić np. jakiś kompaktowy zestaw Hifi, ale zawsze przed kupnem będzie ta niepewność czy to w tym miejcu będzie dobrze oddawać dźwięki, a sklepy nie wypożyczą sprzętu dla próby. Więc zostaje droga prób i błędów. Może za jakiś czas będę mógł innym przekazać wiedzę, którą nabywam na etapie dążenia do pewnej doskonałości.
  • Poziom 24  
    Sprawdź, czy nie masz przypadkiem włączonej korekcji w AVR 70 lub obciętego pasma (kolumny ustawione jako small wraz z odcięciem). Najlepiej jakbyś włączył tryb direct lub pure direct (może się inaczej nazywać w AVR 70) i wtedy sprawdził dźwięk.
  • Poziom 9  
    Ustawienia w amplitunerze mam ustawione dobrze. Rozmawiałem telefonicznie z konsultantem Harmana , który doradził abym zmienił kolumny na mniejsze np. podstawkowe JBL . I co mam kupić, przynieść do domu, podłączyć i okaże się że nie dużo lepiej grają. Pewnie wszyscy wiecie, że każdy sprzęt w każdym pomieszczeniu zagra inaczej. Potrzeba mi trochę puknięć basów i myślę że sub to załatwi. Tylko jaki .
  • Moderator
    Cóż, AVR70 nie został zaprojektowany do słuchania muzyki. Może w tym tkwi przyczyna?
  • Poziom 26  
    Dokładnie. Do mildtonów tylko wzmacniacz stereo :)
  • Poziom 9  
    Mam tą świadomość, że wzmacniacz byłby lepszy, ale kupiłem amplituner że względu na różnorodność gniazd przylaczeniowych, które są mi potrzebne do różnych urządzeń, czego nie ma wzmacniacz w tym przydziale cenowym ,a i radia też chce mi się słuchać.
    Gdybym jednak uparł się na subwoofer przeanalizujemy kilka czynników. Jaki glosnik , ile cali, jaką moc wzmacniacza , no i, który puka przy niskim wzmocnieniu.
    Proszę o podpowiedzi
  • Poziom 24  
    No to skopales sprawę. Bo trzeba było kupić amplituner stereo a nie kina domowego. Na tym basu mieć nie będziesz, nie ważne na jakich kolumnach więc pozegnaj się z tą myślą. Sprzedaj, napisz temat, koledzy napiszą ci jaki najlepiej kupić amplituner STEREO i będzie ok. U mnie w pokoju pewnie mniejszym od twojego Altony grały naprawdę cicho(nocne radio) a bas był, całkiem przyjemny. Pod demonem dra585rd.
  • Poziom 26  
    Piotr Malek napisał:
    Mam tą świadomość, że wzmacniacz byłby lepszy, ale kupiłem amplituner że względu na różnorodność gniazd przylaczeniowych, które są mi potrzebne do różnych urządzeń, czego nie ma wzmacniacz w tym przydziale cenowym ,a i radia też chce mi się słuchać.

Jaka różnorodność gniazd przyłączeniowych?
    Co masz podłączone do niego?

Amplituner / Wzmacniacz + tuner...

Tak to widzę :)
  • Poziom 9  
    Ten amplituner ma zajęte prawie wszystkie gniazda i służy nie tylko do słuchania muzyki, ale do różnych innych czynności, o których nie chciałbym się rozpisywać. Jakość dżwięku jest dobra,a gdyby było jeszcze trochę pukania to byłoby jeszcze lepiej. Tak więc ponawiam pytanie, czy pomoże subwoofer.
  • Moderator
    Da więcej basu lecz zamuli scenę muzyczną.
  • Poziom 24  
    Zrozum, że on się do słuchania muzyki Nie nadaje. Taka jest rzeczywistość. I ciekawe jakie on to ma wspaniałe gniazda jakich by nie miał amplituner/wzmacniacz stereo, SŁUŻĄCY właśnie do słuchania MUZYKI.!
  • Poziom 9  
    Dziękuje uczestnikom forum za cenne rady. Będę miał suba własnoręcznie roboty. Na głośniki Tonsila. Próby już nastąpiły na podobnym subie
    . Nie jest to idealne, ale mi wystarczy.
    Uważam temat za zakończony.Dzięki