Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus N53SV - Karta graficzna nie działa

aliceinchains 05 Dec 2013 21:48 1662 4
    aliceinchains
    Level 2  
    Witam wszystkich.

Mój laptop:
    ASUS N53SV
    Intel Core i7-2630QM 2.00GHz
    4GB RAM
    Intel(R) HD Graphics 3000 Family
    Nvidia GeForce GT540M Cuda 1GB
    Windows 7 Home Premium

Od pewnego czasu mam problem z jedną z kart graficznych w laptopie. Gorsza Intel HD przeznaczona jest do mniej wymagających zadań, lepsza nvidia działa przy tych bardziej wymagających. Zaczęło się od pojawiania się czarnego ekranu podczas gry, przy czym wyłączała się ta lepsza karta graficzna nvidia. Restart laptopa nie pomagał aby nvidia ponownie się włączyła (nie widać jej było w menedżerze urządzeń). Nie wiem jaki to ma związek z problemem, ale aby nvidia się włączyła muszę prawie za każdym razem wejść i wyjść z Biosu. Obecnie z karty tej w ogóle nie mogę korzystać, ponieważ po ok 30 minutach jej pracy pojawia się Bluescreen i laptop się restartuje. Dodatkowo podczas tych 30 minut pracy nvidii, kiedy próbuje włączyć Panel sterowania Nvidia, bądź GPU-Z, program ten się zawiesza i pojawia się Bluescreen. Dodam, że kiedy komputer działa tylko na gorszej zintegrowanej grafice Intel to problem nie występuje. Jednak zależy mi na większej wydajności. Próbowałam już przeinstalować sterowniki od nvidii i to kilka razy (zarówno te ze strony Asusa jak i najnowsze ze strony producenta) , zaktualizowałam Bios. Nie pomogło. Zrobiłam format. Problem pojawił się znów po zainstalowaniu sterowników do Nvidii. Czy może ktoś wie jak sobie z tym poradzić ? Przepraszam za mało fachowy język.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    aliceinchains
    Level 2  
    Niestety już nie jest.