Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GTS 450 Golden Sample - Brak wysokich obrotów

Sowa7 06 Dec 2013 00:39 1299 10
 • #1
  Sowa7
  Level 10  
  Witam.Ostatnio zauważyłem ,ze chłodzenie mojej karty ma stale obroty nawet w stresie.Wcześniej kiedy temperatura wzrastała było słychać głośno chodzący wentylator.Teraz nic, ma stale obroty,Karte wyciągałem i czyściłem powietrzem oraz resztę kompa ,ale nie pomogło.Dzis tez pierwszy raz zdarzyło mi się , ze podczas grania około godziny w Train Simulator 2014 komp się zresetował.Ogólnie komp chodzi dobrze , choć parę razy miałem już blue screena podczas przeglądania stron internetowych ,nigdy podczas grania..Mozecie mi pomoc ? Podaje specyfikacje:

  -Płyta asus p5qle
  -Procesor Intel Core 2 Duo E6550
  -Zasilacz modecom feel 500W
  -Karta graf.Gainward GTS 450 GoldenSample 1024 ddr5
  -Dysk Western Digital 320 gb
  -4 gb ram
  -Windows 7 ultimate 64bit
 • #2
  zonkil
  Level 31  
  Próbowałeś przeinstalować sterowniki do karty graficznej? Patrzyłeś na płytę czy nie ma gdzieś napuchniętych kondensatorów?
 • #4
  Sowa7
  Level 10  
  Jeśli chodzi o sterowniki to na bieżąco aktualizuje.Mam najnowsze.Odnośnie kondensatorów to powiem tyle ,ze nie widzę tam nic niepokojącego , ale bardzo możliwe ze po prostu zbyt słabo się na tym znam.Dziś np. grałem kilka godzin w GTA na najwyższych ustawieniach i nic ,wszystko w najlepszym porządku.A jeżeli chodzi o zasilacz to racja starsze zasilacze feela nie są zbyt zbyt dobre ,ale to jest Feel 500 ,czyli nowszy niż Feel 3 Premium,w tym co ja mam zostały już ponoć zainstalowane wszelkie zabezpieczenia.Zresztą tutaj pisze ,ze jest ok ten zasilacz: http://forum.pcformat.pl/Stabilnosc-zasilacza-Modecom-Feel-500-t
 • #5
  resoto
  Level 15  
  Wiem czytałem to, ale ja i tak tym Modecomom, Fellom nie ufam nic, a nic.
 • #6
  helmud7543
  Level 43  
  Feel 3 już nie jest takim dziadem jak 1 i 2 ale do produktów polecanych, nawet z dolnej półki, to mu daleko...
  Same zabezpieczenia to nie wszystko - liczy się realna moc, wydajność na poszczególnych liniach, jakość użytych podzespołów, typ konstrukcji. O ile kupno zasilacza o przestarzałej konstrukcji z względnie niską mocą i rozkładem linii starego typu jeszcze ujdzie i niczym nie grozi, o tyle jakość użytych podzespołów, realna moc (albo inaczej - stopień zgodności informacji na obudowie z faktycznymi parametrami osiąganymi w codziennej eksploatacji) albo nieprzemyślana (nie chodzi o przestarzałą) jest już niedopuszczalna. Fajnie by było, jakby ktoś pokusił się o testy takiego Feel-a łącznie z wyzwoleniem zabezpieczeń. Bo to że są nie oznacza jeszcze że zadziałają prawidłowo i wystarczająco szybko.
  Pamiętaj, że zabezpieczenia jedynie zmniejszają ryzyko spowodowania uszkodzeń w razie awarii, zwarcia, przepięcia, przetężenia czy przegrzania, ale go nie eliminują i nawet porządnym zasilaczom zdarza się uszkodzić podzespoły.
  Wniosek? O bezpieczeństwie decyduje wszystko - realna moc (zasilacz, który pracuje ponad swoje możliwości, szybko się zepsuje, ale nieświadomy realnej mocy użytkownik będzie myślał że ma PSU z zapasem), jakość użytych podzespołów (decyduje o tym czy poszczególne układy zasilacza wytrzymają np: długotrwałe obciążenie), konstrukcja (która zadecyduje o tym, jak szybko i czy w odpowiedni sposób np: zadziała zabezpieczenie) a dopiero na końcu same zabezpieczenia wyzwalane, gdy zawiedzie już wszystko inne lub wystąpi przypadek losowy. W przypadku słabej jakości zasilacza, nawet z dobrymi zabezpieczeniami i tak ryzykujemy większym prawdopodobieństwem usmażenia komputera.
  Jak ktoś chce maksymalnie to powinien kupić "szyty na miarę" (czyli dopasowany do sprzętu z 20-30% zapasem) zasilacz dobrej marki, z dolnej półki cenowej, może używany, pewnie z niezbyt mocną linią 5 V i grupową regulacją napięć. Pieniążki zaoszczędzi a nie zwiększa ryzyka awarii.
 • #7
  Sowa7
  Level 10  
  Czyli moze to być wina zasilacza? A jaki polecacie pod mój komputer?
 • #8
  helmud7543
  Level 43  
  Bezpośrednio nie, chyba że w jakiś sposób uszkodził kartę. Przede wszystkim zainstaluj starszą wersję sterowników a nawet jak masz oryginalne do tej karty. Nie wiem dlaczego zarówno nVidia jak i AMD(ATI) w nowszych wersjach sterowników piszą, że obsługują daną kartę, gdy faktycznie nie działają wcale, lub nie można wykorzystać wszystkich możliwości karty...
 • #9
  Sowa7
  Level 10  
  Oryginalnych nie mam, bo komputer kupiłem poskładany, ale bez pudełek itp. Coś poszukam w necie...
 • #10
  zonkil
  Level 31  
  Spotkałem się, że nowy zasilacz Modecom 500W przy bardzo dużym obciążeniu podzespołów powodował całkowite wyłączanie komputera. Wymiana na nowy rozwiązała problem. Jak masz możliwość podstaw inny zasilacz.
 • #11
  Sowa7
  Level 10  
  Nie mam właśnie, ale macie rację. Nie ma co, lepiej włożyć jakiś porządny. Co polecacie?