Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GTS 450 Golden Sample - Brak wysokich obrotów

Sowa7 06 Dec 2013 00:39 1299 10
    Sowa7
    Level 10  
    Witam.Ostatnio zauważyłem ,ze chłodzenie mojej karty ma stale obroty nawet w stresie.Wcześniej kiedy temperatura wzrastała było słychać głośno chodzący wentylator.Teraz nic, ma stale obroty,Karte wyciągałem i czyściłem powietrzem oraz resztę kompa ,ale nie pomogło.Dzis tez pierwszy raz zdarzyło mi się , ze podczas grania około godziny w Train Simulator 2014 komp się zresetował.Ogólnie komp chodzi dobrze , choć parę razy miałem już blue screena podczas przeglądania stron internetowych ,nigdy podczas grania..Mozecie mi pomoc ? Podaje specyfikacje:

-Płyta asus p5qle
    -Procesor Intel Core 2 Duo E6550
    -Zasilacz modecom feel 500W
    -Karta graf.Gainward GTS 450 GoldenSample 1024 ddr5
    -Dysk Western Digital 320 gb
    -4 gb ram
    -Windows 7 ultimate 64bit
    zonkil
    Level 31  
    Próbowałeś przeinstalować sterowniki do karty graficznej? Patrzyłeś na płytę czy nie ma gdzieś napuchniętych kondensatorów?
    Sowa7
    Level 10  
    Jeśli chodzi o sterowniki to na bieżąco aktualizuje.Mam najnowsze.Odnośnie kondensatorów to powiem tyle ,ze nie widzę tam nic niepokojącego , ale bardzo możliwe ze po prostu zbyt słabo się na tym znam.Dziś np. grałem kilka godzin w GTA na najwyższych ustawieniach i nic ,wszystko w najlepszym porządku.A jeżeli chodzi o zasilacz to racja starsze zasilacze feela nie są zbyt zbyt dobre ,ale to jest Feel 500 ,czyli nowszy niż Feel 3 Premium,w tym co ja mam zostały już ponoć zainstalowane wszelkie zabezpieczenia.Zresztą tutaj pisze ,ze jest ok ten zasilacz: http://forum.pcformat.pl/Stabilnosc-zasilacza-Modecom-Feel-500-t
    resoto
    Level 15  
    Wiem czytałem to, ale ja i tak tym Modecomom, Fellom nie ufam nic, a nic.
    helmud7543
    Level 43  
    Feel 3 już nie jest takim dziadem jak 1 i 2 ale do produktów polecanych, nawet z dolnej półki, to mu daleko...
    Same zabezpieczenia to nie wszystko - liczy się realna moc, wydajność na poszczególnych liniach, jakość użytych podzespołów, typ konstrukcji. O ile kupno zasilacza o przestarzałej konstrukcji z względnie niską mocą i rozkładem linii starego typu jeszcze ujdzie i niczym nie grozi, o tyle jakość użytych podzespołów, realna moc (albo inaczej - stopień zgodności informacji na obudowie z faktycznymi parametrami osiąganymi w codziennej eksploatacji) albo nieprzemyślana (nie chodzi o przestarzałą) jest już niedopuszczalna. Fajnie by było, jakby ktoś pokusił się o testy takiego Feel-a łącznie z wyzwoleniem zabezpieczeń. Bo to że są nie oznacza jeszcze że zadziałają prawidłowo i wystarczająco szybko.
    Pamiętaj, że zabezpieczenia jedynie zmniejszają ryzyko spowodowania uszkodzeń w razie awarii, zwarcia, przepięcia, przetężenia czy przegrzania, ale go nie eliminują i nawet porządnym zasilaczom zdarza się uszkodzić podzespoły.
    Wniosek? O bezpieczeństwie decyduje wszystko - realna moc (zasilacz, który pracuje ponad swoje możliwości, szybko się zepsuje, ale nieświadomy realnej mocy użytkownik będzie myślał że ma PSU z zapasem), jakość użytych podzespołów (decyduje o tym czy poszczególne układy zasilacza wytrzymają np: długotrwałe obciążenie), konstrukcja (która zadecyduje o tym, jak szybko i czy w odpowiedni sposób np: zadziała zabezpieczenie) a dopiero na końcu same zabezpieczenia wyzwalane, gdy zawiedzie już wszystko inne lub wystąpi przypadek losowy. W przypadku słabej jakości zasilacza, nawet z dobrymi zabezpieczeniami i tak ryzykujemy większym prawdopodobieństwem usmażenia komputera.
    Jak ktoś chce maksymalnie to powinien kupić "szyty na miarę" (czyli dopasowany do sprzętu z 20-30% zapasem) zasilacz dobrej marki, z dolnej półki cenowej, może używany, pewnie z niezbyt mocną linią 5 V i grupową regulacją napięć. Pieniążki zaoszczędzi a nie zwiększa ryzyka awarii.
    Sowa7
    Level 10  
    Czyli moze to być wina zasilacza? A jaki polecacie pod mój komputer?
    helmud7543
    Level 43  
    Bezpośrednio nie, chyba że w jakiś sposób uszkodził kartę. Przede wszystkim zainstaluj starszą wersję sterowników a nawet jak masz oryginalne do tej karty. Nie wiem dlaczego zarówno nVidia jak i AMD(ATI) w nowszych wersjach sterowników piszą, że obsługują daną kartę, gdy faktycznie nie działają wcale, lub nie można wykorzystać wszystkich możliwości karty...
    Sowa7
    Level 10  
    Oryginalnych nie mam, bo komputer kupiłem poskładany, ale bez pudełek itp. Coś poszukam w necie...
    zonkil
    Level 31  
    Spotkałem się, że nowy zasilacz Modecom 500W przy bardzo dużym obciążeniu podzespołów powodował całkowite wyłączanie komputera. Wymiana na nowy rozwiązała problem. Jak masz możliwość podstaw inny zasilacz.
    Sowa7
    Level 10  
    Nie mam właśnie, ale macie rację. Nie ma co, lepiej włożyć jakiś porządny. Co polecacie?