Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prąd do licznika podawany jest lecz nie ma go w domu

deimon999 06 Gru 2013 01:18 2097 9
  • #1 06 Gru 2013 01:18
    deimon999
    Poziom 24  

Witam. Mam taki o to problem. Jakieś 2 godziny temu miałem awarię prądu. Światło zaczęło migać potem wiatr się zerwał i po prostu wszystko padło. Nigdzie prądu nie ma. Mam jeszcze stare przewody i korki. Sprawdzałem próbówką wszystkie korki i w jednym jest prąd. Próbowałem zamienić fazy lecz po tym wgl nie ma w żadnym prądu. Do tego na liczniku ciągle palii się czerwona dioda sygnalizująca awarię. Więc prąd do licznika jest podawany. Lecz nie jest podawany od licznika do gniazdek i włączników. W puszce mam kostki. Patrzyłem dziś lecz ciemno było już i tam nie ma nic takiego do czego mógłbym się przyczepić. Najdziwniejsze jest to że mam drugi domek na tej posesji który zamieszkuje babcia. są tylko inne linki a są doprowadzane z tego samego dystrybutora i u niej światło jest. Jeżeli nie zrozumiale to napisałem to z góry przepraszam:)

0 9
  • #3 06 Gru 2013 05:10
    1665330
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 06 Gru 2013 14:11
    serwisor
    Poziom 29  

Z dystrybutora, to się paliwo leje.

Ty zacząłeś coś grzebać, napisałeś wszystko razem, jak byś lał wodę, takim ciągiem.

Co to za stare przewody i korki? Od wina?
    Gdzie zamieniałeś fazy.

Dziś Mikołaj, więc w prezencie, może uda Ci się pomóc Nam - w rozszyfrowaniu tematu,
    a Nam Tobie w rozwikłaniu sprawy.
    Ale:
    Po kolei i bez skrótów myślowych.

0
  • #5 06 Gru 2013 19:28
    Francelektryk
    Poziom 17  

deimon999 napisał:
    na liczniku ciągle palii się czerwona dioda sygnalizująca awarię

Przyczyna świeci więc potrzebny jest elektryk

0
  • #6 07 Gru 2013 23:12
    deimon999
    Poziom 24  

Niestety to nie jest licznik przedpłatowy. W poniedziałek wszystko napiszę bo muszę trochę ściany skuć by dojść do kabli. Wydaję się że nadpaliły się kable. W poniedziałek wszystko napiszę:). Na razie przedłużaczem ciągnę światło od babci więc prąd posiadam oraz światło. Bo zrobiłem 3 żarówki na krótko i idzie prosto z przedłużaczy :). Więc do poniedziałku jakoś wytrwam. A w poniedziałek podam rozwiązanie a jeśli nie to po proszę o pomoc:)

Dodano po 3 [minuty]:

Francelektryk napisał:
    deimon999 napisał:
    na liczniku ciągle palii się czerwona dioda sygnalizująca awarię

Przyczyna świeci więc potrzebny jest elektryk

Nie jest potrzebny elektryk. Gdybym w każdej sprawie wzywał elektryka to musiałbym być milionerem. W moim byłym domu który zamieszkiwałem to robiłem sam w całym domu elektrykę. Więc jakieś pojęcie mam

0
  • #7 07 Gru 2013 23:37
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Może wysiadł dystrybutor? Zabezpieczenie przedlicznikowe zapewne sprawdzone.

deimon999 napisał:

Nie jest potrzebny elektryk. Gdybym w każdej sprawie wzywał elektryka to musiałbym być milionerem. W moim byłym domu który zamieszkiwałem to robiłem sam w całym domu elektrykę. Więc jakieś pojęcie mam

No to nie wzywaj i napraw sam skoro masz o tym pojęcie.

0
  • #8 08 Gru 2013 11:56
    zbich70
    Specjalista elektryk

deimon999 napisał:
    W moim byłym domu który zamieszkiwałem to robiłem sam w całym domu elektrykę. Więc jakieś pojęcie mam

W dzieciństwie kleiłem modele samolotów a nawet widziałem prawdziwy samolot.
    Jestem specjalistą od lotnictwa! :twisted:

0
  • #9 08 Gru 2013 12:00
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

A ja kleiłem łodzie podwodne 50 lat temu, a zostałem elektrykiem :D

0