Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak pozbyć się napisów na karoserii

kinki 23 Mar 2005 20:37 1800 4
 • #1
  kinki
  Level 11  
  Kupiłem Golfa II poobklejanego paskudnymi napisami podobnymi do "kalkomanii". Chyba naklejono je już kilka lat temu bo stwardniały jak kamień i nie wiem jakby się ich pozbyć. Szorowanie nie wchodzi w grę, załatwi to lakier na amen. Czy są do tego jakieś środki chemiczne? Z góry dzięki za pomysły!
 • #2
  am2310
  Level 18  
  Może podgrzanie opalarką rozpuści klej i będziesz mógł je oderwać
 • #3
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Agresywna chemia zdejmie ci naklejkę ale razem z lakierem. Może na początek spróbuj propanolem lub zwykła benzyna ekstrakcyjną. Dobrze rozpuszcza też kleje poczciwe WD 40 (to w sprayu).
  Jaki kolor ma to autko? Istnieje możliwość, że klej zareagował jakoś z lakierem, odparzył się lub lakier będzie miał inny kolor po usunięciu naklejek. A może są one tam, bo lakier był uszkodzony?
 • #4
  rafuls2
  Level 15  
  Jeżeli uda ci się odkleić te naklejki w co szczerze wątpię, to i tak zostaną paskudne ślady po nich, ponieważ lakier "płowieje" pod wpływem promieni słonecznych które jednak nie docierają pod naklejkę lub docierają w niewielkim stopniu i tym samym lakier pod naklejkami będzie miał inny odcień. jeżeli te naklejki są tam kilka lat to nawet polerowanie samochodu niewiele da. Widziałem już kilka takich samochodów.
 • #5
  marcos25
  Level 13  
  Witaj
  Moja rada dobrze sprawdzona to opalarka tylko tak bys nie przegrzał lakieru jak sie dobrze nagrzeją to spokojnie je sciągniesz ale i tak później czeka cię polerowanie samochodu papierem 2000 i dobrą pastą ponieważ pozostana ślady po naklejkach. Miłej zabawy Pozdrawiam