Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odzysk danych po formacie z NTFS na FAT

smieciitp 06 Dec 2013 13:05 720 0
    smieciitp
    Level 8  
    Witam,

W wyniku niedopatrzenia i kompletnej nieuwagi doszło do nagrania bootowalnego gparted nie tylko na pandrive'a ale również na zewnętrzny dysk usb adata 750gb. Problem w tym, że na dysku znajdowało się sporo danych, dodatkowo te które zaraz po reinstalce windowsa zamierzałem wgrać z powrotem na dysk, czyli była to właśnie kopia zapasowa moich danych.

Ogólnie problem wygląda tak:
    - dysk był w formacie NTFS
    - został sformatowany do FAT32
    - na dysk zostało nagrane około 150mb nowych danych.

Aktualnie mam zapuszczone skanowanie NTFS w DMDE, odnalazł 2 wolumeny po wejściu na które pokazuje wydaje mi się pełną strukturę plików sprzed formatowania. Przeskanował dopiero 10% pozostało jeszcze około 5h, w międzyczasie chciałem spróbować odzyskać jakikolwiek plik i wtedy wyskoczyła informacja o tym że w darmowej wersji mogę odzyskać tylko 4k plików po czym nic się nie dzieje, nie mogę przywrócić ani jednego.

Moje pytanie brzmi: czy jest sens skanować dalej, skoro nie będę miał możliwości odzyskania tych danych? Czy istnieje jakiś darmowy program który mi to umożliwi?

Od wczoraj próbuję odzyskać dane z tego dysku, od razu powiem że operuję na oryginale, gdyż nie mam drugiego tak dużego dysku aby wykonać kopię. Do tej pory wykonywałem tylko skanowania więc liczę na to że żaden z tych programów nie nadpisywał niczego.

Z góry dziękuję za odpowiedź!