Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

formatowanie pendrive na udf

ratelkris 06 Gru 2013 15:01 3894 10
  • #1 06 Gru 2013 15:01
    ratelkris
    Poziom 9  

Proszę o pomoc w zakresie formatowania pendriva. Kupiłem do szkoły ćwiczenie "lubię to" pakiet do zajęć komputerowych dla klas 4-6 z pendrivem i jak to bywa młody pendriva uszkodził mechanicznie. Chciałem skopiować od kogoś tego pena. lecz jest on formatowany w systemie plików UDF . może ktoś mi poradzi jak mam to zrobić?

0 10
  • #3 14 Gru 2013 23:09
    ratelkris
    Poziom 9  

Witam ponownie, mało pomocny link "tronic1" chyba sam tego nie czytał bo konkretnie chodziło mi w jaki sposób sformatować pena do systemu plików UDF. Może znajdzie się ktoś kto ma jakieś pojęcie.

0
  • #4 14 Gru 2013 23:44
    figurel
    Poziom 22  

ratelkris napisał:
    Witam ponownie, mało pomocny link "tronic1" chyba sam tego nie czytał bo konkretnie chodziło mi w jaki sposób sformatować pena do systemu plików UDF Może znajdzie się ktoś kto ma jakieś pojęcie.

A czytałeś - ze zrozumieniem - co w tym linku pisze? Stoi jak wół:

Pod Windows sprawa jest dość prosta:
    Kod:
    format x: /fs:UDF /Q
    I mam gotowy pendrive z UDF, działający pod Win i Linux
    .

0
  • #5 18 Gru 2013 22:19
    ratelkris
    Poziom 9  

Pod Windows sprawa jest dość prosta:
    Kod:
    format x: /fs:UDF /Q
    Nic z tego nie wychodzi.....

0
  • #6 20 Gru 2013 23:39
    jurek.adam
    Poziom 43  

ratelkris napisał:
    format x: /fs:UDF
    Jeśli wpisujesz x zamiast litery dysku przypisanej do pendrive, to może nie działać.

0
  • #7 03 Sty 2014 23:47
    ratelkris
    Poziom 9  

Witam ponownie , wszystko ładnie pen sformatowany do UDF lecz mam problem bo chciałem zrobić kopię z oryginalnego pena i nic mi nie wychodzi . Pliki się kopiują lecz nic pózniej nie startuje. Chodzi mi dokładnie o pena z zawartością " podręcznik multimedialny do klas 4-6" "Lubię To"

0
  • #8 04 Sty 2014 00:01
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Opisz dokładniej. Skąd kopiujesz pliki? Co nie startuje?

0
  • #9 04 Sty 2014 00:10
    ratelkris
    Poziom 9  

mam oryginalnego pena " podręcznik multimedialny do klas 4-6" "Lubię To" jest to pen UDF +fat i chciałem zrobić kopię tego pena na innym pendrivie .

1
  • #10 04 Sty 2014 02:24
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Wykonaj kopie po-sektorową. My nie wiemy jaki to pendrive, jaka pojemność i czy jest bootowalny.

ratelkris napisał:
    Pliki się kopiują lecz nic pózniej nie startuje.
    A co ma startować?

0
  • #11 20 Paź 2014 14:29
    mleczarz1
    Poziom 2  

Witam,

Czy udało się już komuś przekopiować taki pendive? Mój syn również zgubił swoją pamięć, dostał od nauczyciela informatyki do przekopiowania oryginał, ale jest on zabezpieczony.

Oryginalny pendrive ma 2 partycje - pierwsza to UDF (widoczna w Windows jako napęd CD), natomiast druga jako FAT32 (jest to tzw. "Teczka ucznia" do zapisywania prac). O ile poradziłem sobie ze sformatowaniem w UDF, to nie umiem podzielić pendrive na partycje tak, by obie były widoczne pod Windows (pod Linuksem je widać).

Co więcej, nawet jeśli skopiuję na partycję UDF zawartość z oryginalnej partycji UDF (o to w zasadzie mi chodzi, "Teczkę ucznia" mógłbym sobie darować), to aplikacja co prawda się uruchamia (a właściwie jedynie menu aplikacji), ale nie działają jej poszczególne elementy (po kliknięciu w odpowiednie tematy z menu powinny pojawiać się treści, niestety nic się nie dzieje). Problem jakby z "linkowaniem".

Próbowałem dokonać idealnej kopii pendrive za pomocą DMDE, ale nie widzi on jednego z urządzeń (napędu CD, czyli partycji UDF pendrive'a. Widzi jedynie drugą partycję - FAT32 - jako zwykłą pamięć flash).

Jakich narzędzi użyć do sprawdzenia, czy nie jest to pendrive U3? Producent flasha to Wilk Electronics (GoodRAM).

Pomocy!

0