Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B3 1.8 PM - Potrzebny schemat sterowania silnikiem

06 Gru 2013 15:07 2436 6
  • Warunkowo odblokowany
    Witam. Koledzy może podrzuci ktoś taki schemat jak w temacie. Potrzebny jak najszybciej. Pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    Poszukaj na forum, jest na pewno!
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator Samochody
    PM to miały i Jetronica i Motronica, więc musisz się bardziej określić jak chcesz coś znaleźć. Schemat dla Mono-Jetronic to i od RP z VW pasuje, z tym Mono-Motronic może być trochę gorzej.
  • Warunkowo odblokowany
    Koledzy mam problem z tą audicą. Mianowicie w aucie faluja obrotu w przedziale 1800. Zmieniłem czujnik temperatury płynu. Sprawdziłem ustawienie TPS-a. Zrobiłem adaptacje sterownika. Było ok. Silnik pracował równo na 900 obr. A po zgaszeniu i ponownym odpaleniu zas silnik wkreca sie na 1800 obrotów i czasem przerywa. Podmieniałem nastawnik biegu jałowego a nawet cała jednostke wtryskową z tps-em. I dalej to samo czyli ,podczas robienia adaptacji jest ok. Dopóki nie zgaszę auta.Po ponownym odpaleniu silnik wkreca się na 1800 i za nic nie zejdzie niżej. Sprawdziłem wtyczke do czujnika temperatury okazało sie że w pinając miernik we wtyczke obwód jest zamkniety.Okazało sie że ktoś sztukował kable wcześniej i zły kabel wpiął we wtyczke czujnika temperatury. Ale odziwo kiedyś chodził ten silnik w taki sposób. Tylko że nie wiadomo ile czasy ten czujnik był uszkodzony.Koledzy macie jakąś rade na tą audice. czyżby sterownik leżał czy może gdzieś w przekażnikach cos?
  • Warunkowo odblokowany
    Emeryt2 dzieki za linka ale juz korzystałem z niego wcześniej żadnej zmiany.Po długim resecie chodzi aż miło do momentu nie zgaszenia i ponownego uruchomienia.Chyba że problem leży po stronie adaptacji. Ale silnik chodził na wolnych aż 3 razy się wentylator włączył. Jeszcze wczoraj sprawdziłęm cała wiązke i jest ok wszystkie plusy masy są nie ma zwarć.A dalej pracuje na 1800 obrotów
  • Poziom 42  
    Nie pisz jak robiłeś "niby reset" , tylko podaj jaki masz sterownik i system wtrysku!
    Nawiasem mówiąc ten drugi temat założony w tej sprawie przez Ciebie, należało by wrzucić do kosza albo je scalić.
  • Warunkowo odblokowany
    Ten drugi temat już jest w koszu i przepraszam za stworzenie drugiego tematu ale zalezy mi jak najszybciej na uzyskaniu jakiejs pomocy w naprawieniu tego auta. Sterownik to jetronic Bosch 0 280 000 711. Wtrysk jednopunktowy. Pozdrawiam