Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

miele w989 - pralka miele w989 zulauf prufen/elektrozawór

Sprytold 06 Gru 2013 16:32 5280 2
  • #1 06 Gru 2013 16:32
    Sprytold
    Poziom 2  

Pralka miele w989, problem z pobieraniem wody. W momencie pobierania wody zaczyna migać zulauf prufen, włącza się alarm dźwiękowy i pojawiają się 3 kreski na wyświetlaczu. Po ponownym uruchomieniu, lub zmianie programu pralka działa normalnie. Wystarczy też, zanim włączy się zulauf prufen wyłączyć ją na chwilę i włączyć. Wygląda to tak, jakby się blokował elektrozawór (z moim obserwacji wynika, że to ten, który puszcza wodę do zasobnika, a nie aqua stop) Co robić?

2 2
  • #2 06 Gru 2013 16:59
    karol1996
    Poziom 19  

Witam

Sprytold napisał:
    zaczyna migać zulauf prufen

Po niemiecku oznacza, że trzeba sprawdzić elektrozawór.

Sprytold napisał:
    Wygląda to tak, jakby się blokował elektrozawór (z moim obserwacji wynika, że to ten, który puszcza wodę do zasobnika, a nie aqua stop) Co robić?

Dokładnie tak. Trzeba go sprawdzić.

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #3 12 Gru 2013 15:55
    Sprytold
    Poziom 2  

W końcu spękałem i wezwałem serwis. Autoryzowany :D . Płaci się min. 140 pln, ale wiadomo za co. Nie chodziło o elektrozawór. Okazało się, że hydrostat był zapchany i zakamieniony i programator pokazywał błąd dopływu. Przy okazji dowiedziałem się, że ta pralka przepracowała już 9230 godzin (385 dni non-stop). Serwisant mi powiedział, że ostatnio reperował taką po 17 tys. godzin i jedyne co jej dolegało, to trochę zjechane łożyska. Więc niech i moja żyje w dobrym zdrowiu wiele tysięcy godzin! :D Kazał odkamienić 25 dkg kwasku cytrynowego i 95'C. Gdybym sam się w niej grzebał to pewnie bym coś spieprzył. A tak mam 12 miesięcy gwarancji na naprawę.

0