Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR 156 + HKTS 9 BQ - dźwięk subwoofera po wyłączeniu amplitunera

06 Gru 2013 19:37 3567 4
 • Poziom 7  
  Posiadam od niedawna nowy zestaw Harman Kardon AVR 156 + zestaw kolumn 5.1 tej samej firmy HKTS 9 BQ.
  Po ustawieniu wszystkiego w menu, podciągnięciu basu w subwooferze zauważyłem że przy zmianie źródła sygnału (np HDMI 1, HDMI 2, tuner, itd) następuje "pyknięcie" (delikatny trzask?) w subwooferze. Również po wyłączeniu amplitunera wydobywa się przez ok 2 sekundy "pierdnięcie" subwoofera. Miałem okazję podmienić na chwilę amplituner na taki sam, ale problem się powtórzył.
  Pytanie do kolegów - tak ma być czy uszkodzony jest aktywny subwoofer z tego zestawu?

  Dodam, że zestaw połączony jest przez fabrycznego chincha (sub pre out/LFE) oraz triggera 12v, tak że zasilany jest tylko w momencie gdy włączony jest amplituner. Jeśli rezygnuję z tego trigera (odpinam ten kabel) i przełaczam tak by cały czas jest włączony to problem całkowicie zanika, ale wtedy nie wiem ile on cały czas żre prądu no i cichutkie jego buczenie w nocy może być wkurzające.
  Proszę o odpowiedź, zostały mi 3 dni na ew. oddanie głośników do sklepu..
 • Poziom 29  
  Nie jestem pewien jak w tym subwooferze ale większość przełączonych na funkcję AUTO wyłącza się po okresie bezczynności, w sensie że dostaje żadnego dźwięku i przechodzi w standby. Zostawi przełącznik w pozycji auto i zobacz czy po 15-30 minutach przejdzie w stand-by, oczywiście odłącz trigger.
 • Poziom 7  
  No jest to sposób - dzięki. Faktycznie po 15 minutach wyłącza się.
  Ale trochę dziwnie się potem włącza tj. po włączeniu amplitunera i dekodera kablowego (kino w większości ma obsługiwać dźwięk z kablówki) sub uruchamia się dopiero przy reklamach , konkretniejszej muzyce w tle filmu czy jakimś muzycznym przerywniku . Gdy lecą "gadające głowy" sub się nie załączy mimo, że normalnie sub przecież dopełnia podczas rozmów średnie i wysokie tony. W ustawieniach dałem prawie maksymalną głośność subwoofera ale to nie zmieniło jego czułości
 • Poziom 29  
  Sub czy dopełnia czy nie to decyduje ustawienie w amplitunerze, jeżeli wszytkie kolumny są ustawione na small wtedy niskie częstotliwości odgrywa subwoofer. Jeżeli są jako duże to sub gra tylko to co jest dla niego do grania.
 • Poziom 7  
  no ale to chyba nie ma znaczenia co do uaktywniania sub?
  Poza tym w moim ampli nie ma ustawień "małe" są: duże, i potem od bodajże 40 HZ do 200 HZ dla każdego głośnika. Ponieważ HK ma badziewiaste instrukcje to nie ma tam info od jakich częstotliwości dolnych grają satelity i centralny. Mam ustawione na 100HZ