Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch MAXX WFL1200 - nie grzeje wody

nickto 06 Dec 2013 21:47 2655 6
    nickto
    Level 9  
    Wymieniona grzałka wraz z czujnikiem (stara grzałka okazała się sprawna), wymieniony też przekaźnik /który wg. wymieniającego też niby był sprawny.../

Jakieś pomysły? - tak, czekałem ponad 20minut na 90st. /sprawdzane na podłączonej żarówce, nie włącza/
    iskrownik
    Moderator of Home appliances
    Jaka rezystancja ntc przy 20 stopniach celciusza?
    Arcus1977
    Level 21  
    nickto wrote:
    Wymieniona grzałka wraz z czujnikiem

Wymień grzałkę bez czujnika-czyli załóż orginalny.
    nickto
    Level 9  
    Pozostawienie oryginalnego NTC nie pomogło /Poza tym stara grzałka jest sprawna, więc problem raczej nie tu.../. Przeczyściłem płytkę programatora, wężyk i zbiorniczek hydrostatu, pompę, złącza potraktowane środkiem kontakt. Zmierzyłem oryginalny przekaźnik - rzeczywiście był sprawny. NTC jeszcze nie mierzyłem. kabelki idące do grzałki mają przejście.
    Hydrostat załącza dopiero przy mocniejszym dmuchnięciu, piknięcie słychać już przy lekkim.
    Pralka chyba z braku grzania nie może skończyć prania.
    Po przełączeniu na wirowanie kręci jak trzeba, blokada drzwi działa.
    gabares
    Level 19  
    Programator włącza grzałkę po 10 min. sprawdz czy wchodzi w tryb grzania ,ma wtedy szybsze obroty bęben
    nickto
    Level 9  
    obroty wydają się w normie - nie kręci całego programu na niskich - ale prądu na grzałkę nie puszcza /czekałem ponad godzinę z podłączoną żarówka zamiast grzałki, próbowałem programu krótkiego i tego z grzaniem do 90st.
    Triak na płycie głównej ponoć jest Ok.
    Płytka programatora do wymiany... procesor..?
    A może jakiś bezpiecznik? ale ponoć wszystko zmierzone na płytce i jest Ok...