Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch MAXX WFL1200 - nie grzeje wody

nickto 06 Gru 2013 21:47 2286 6
  • #1 06 Gru 2013 21:47
    nickto
    Poziom 7  

Wymieniona grzałka wraz z czujnikiem (stara grzałka okazała się sprawna), wymieniony też przekaźnik /który wg. wymieniającego też niby był sprawny.../

Jakieś pomysły? - tak, czekałem ponad 20minut na 90st. /sprawdzane na podłączonej żarówce, nie włącza/

0 6
  • #2 06 Gru 2013 22:28
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jaka rezystancja ntc przy 20 stopniach celciusza?

0
  • #3 09 Gru 2013 00:34
    Arcus1977
    Poziom 21  

nickto napisał:
    Wymieniona grzałka wraz z czujnikiem

Wymień grzałkę bez czujnika-czyli załóż orginalny.

0
  • #4 09 Gru 2013 10:32
    nickto
    Poziom 7  

Pozostawienie oryginalnego NTC nie pomogło /Poza tym stara grzałka jest sprawna, więc problem raczej nie tu.../. Przeczyściłem płytkę programatora, wężyk i zbiorniczek hydrostatu, pompę, złącza potraktowane środkiem kontakt. Zmierzyłem oryginalny przekaźnik - rzeczywiście był sprawny. NTC jeszcze nie mierzyłem. kabelki idące do grzałki mają przejście.
    Hydrostat załącza dopiero przy mocniejszym dmuchnięciu, piknięcie słychać już przy lekkim.
    Pralka chyba z braku grzania nie może skończyć prania.
    Po przełączeniu na wirowanie kręci jak trzeba, blokada drzwi działa.

0
  • #5 09 Gru 2013 13:18
    gabares
    Poziom 18  

Programator włącza grzałkę po 10 min. sprawdz czy wchodzi w tryb grzania ,ma wtedy szybsze obroty bęben

0
  • #6 09 Gru 2013 13:26
    nickto
    Poziom 7  

obroty wydają się w normie - nie kręci całego programu na niskich - ale prądu na grzałkę nie puszcza /czekałem ponad godzinę z podłączoną żarówka zamiast grzałki, próbowałem programu krótkiego i tego z grzaniem do 90st.
    Triak na płycie głównej ponoć jest Ok.
    Płytka programatora do wymiany... procesor..?
    A może jakiś bezpiecznik? ale ponoć wszystko zmierzone na płytce i jest Ok...

0
  • #7 09 Gru 2013 23:41
    h jaworski
    Specjalista AGD

Jak kolega odłączał moduł to gdzie podłączył czujnik NTC pewnie w nie to miejsce co trzeba.

0