Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pracownie MEN 2008 - Microsoft Office 2007 MOLP, przenoszenie licencji

06 Dec 2013 22:06 2214 8
  • Level 13  
    Witam
    Posiadam pracownie MEN z 2008 roku. Na komputerach klientów zainstalowany jest Office 2007. W dokumentacji pracowni mam licencje na 11 komputerów i klucz instalacyjny. Licencje są wieczyste na użytkowanie programu.
    Moje pytanie brzmi. Czy mogę z tych komputerów odinstalować offica i zainstalować na innych komputerach (nowych) w pracowni? Czy ta licencja przypisana jest do pracowni MEN i nie mozna tego ruszyć?
    Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Jeżeli zaktywowałeś na 11 z 11 to na następnych nie możesz.
  • Level 1  
  • Level 13  
    Dokładnie są to wersje professional plus, po instalacji nie wymagają aktywacji, wpisuje się tylko klucz i to wszystko.
    Można robić nawet tak, że jeżeli wykorzystam poza pracownią mogę zainstalować jedną licencję np na komputerze stacjonarnym oraz przenosnym.
    Nie wiem tylko czy oprogramowanie nie stanowi całości wyposażenia pracowni i czy mozna to rozdzielić. W dokumentacji jest tylko informacja, że przez 5 lat nie można modernizować, rozbudowywać sprzętu, dokładać kolejnych jednostek itp.
    Po tym okresie jak rozumiem można wszystko. Oprogramowania raczej też to dotyczy co ja z nim zrobie po okresie 5 lat od daty instalacji pracowni.
    Ale to tylko moje rozumowanie :)
  • Level 43  
    Zamiast kombinować, wystarczy telefon na infolinię Microsoftu. Nie wpadłeś na to?
  • Level 13  
    Microsoft nie składał tych pracowni. Normalnie wg tego co podaje MS moge sobie robic z tymi licencjami co chce przenosic z kompa na kompa w szkole. A kombinacje 5 letnie są ze strony MEN-u.
    Dzieki za wszelkie informacje i pomoc
  • Level 43  
    Ale oprogramowanie jest Microsoftu i to Microsoft ustala warunki użytkowania swojego oprogramowania a nie jego klient - czyli MEN.
    Nie rozumiem dlaczego tak się bronisz przed uzyskaniem takich informacji bezpośrednio ze źródła?
  • Level 13  
    Zadzownie i dam znać co i jak
    pozdrawiam
  • Level 13  
    Zadzwoniłem do MS, opowiedziałem całą historię i sympatyczny Pan odpowiedział, że są to licencje wieczyste i mogę sobie odistalować i zainstalować gdzie chce.
    Temat uznaje za rozwiązany.
    Pozdrawiam