Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet nie odbiera pakietów -

06 Gru 2013 22:17 1863 14
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam internet od kuzyna ciągniety od niego przez antene internetową dlatego iż ma on oryginalny router z neostrady.Od anteny idzie do Access Pointa przez access pointa rozdziela się na 2 kompy, mój i brata.Idzie do nas przez kable ethernetowe.Obydwaj mamy problem że internet się rozłącza.Problem mam od zeszłej soboty, przez tydzień internet wcześniej działał normalnie(skakał sygnał od 2 do 3 kresek), lecz przestawiliśmy anteny żeby lepiej odbierało, dalismy wyżej niby i wtedy po 1 dniu działania ten problem sie pojawił.Dzisiaj od rana do godz. 18 nie było internetu świecił 1 komputerek, od wysyłanie a drugi od odbierania nie świecił.Jak patrzylem u brata przez WiFi pod USB, to była 1 kreska sygnału.Ok, godz. 13 poszedłem na balkon, okazało sie ze przestawila sie antena, ustawilem spowrotem na jego dom i skakało z 1 kreski na 2 i wtedy internet znów raz działał raz nie...Potem wpadłem na pomysł, przestawie antene tam gdzie była na samym początku, przestawiłem na oko tam gdzie byla na poczatku i działała, i do tego czasu są 2 kreski.Jest o wiele lepiej bo od 18 do tego czasu internet działał bez zarzutu, teraz znowu sie muli i raz działa raz nie, myslalem ze to sygnał ale sygnał jest 2 kreski.Znowu raz swieci sie komputerek od wysyłania, albo obydwa sie nie świecą...

Jaki to moze byc problem? wykluczam od razu: końcówki i access pointa.Jest dużo wiatr, czy to moze antena sie przestawia, czy moze źle ustawiona, jak ją ustawić?Na drodze anteny do jego domu stoi drzewo, odbilem w prawo zeby ominać to drzewu i wtedy sygnal był 2, moze dalej ja ustawić od ścian od domu, bo słyszałem że ściany zakłucają sygnał, co moze jeszcze zakłucać sygnał?Czy rodzielenie na 2 anteny, ja swoją i on swoją moze pomoc?

PROSZE O POMOC, pozdrawiam i kazdemu kto mi w jakimś procencie pomoże daje pomógł!

i jeszcze jedno, gdy internetu nie ma to wtedy światełko na access pointcie "Link/Act" świeci, a gdy nie ma tego problemu to miga.
  • Poziom 37  
    JAKUBJ312 napisał:
    Witam, posiadam internet od kuzyna ciągniety od niego przez antene internetową dlatego iż ma on oryginalny router z neostrady.Od anteny idzie do Access Pointa przez access pointa rozdziela się na 2 kompy, mój i brata

Jaka to antena ? Jakie modele routerów ? Jaka odległość punktów ?

Każda przeszkoda dla sygnału to jego tłumienie zakłócanie .Czym mierzysz sygnał o jakich "kreskach" piszesz.
  • Poziom 12  
    Moc sygnał nie równa się jego jakości, tzn. nawet jeżeli będziesz miał 5 kresek nie gwarantuje stabilnego transferu.

Domyślam się że livebox 1.1. , jeżeli tak to do stabilnego łącza potrzebujesz bardzo dobrego sygnału ponieważ jego czułość nie powala i jeszcze słabsza moc TX, czyli on może odbierać twój sygnał, ale ty jego już dość słabo (albo na odwrót)
  • Poziom 10  
    wojtek2803

Antena to taka tuba, 2.4 GhZ, nie wiem jaki mój kuzyn ma router, my mamy: Access Point WL-5460AP v2.Odległość od punktów to jakieś 300 metrów może mniej.Te kreski od sygnału biore od brata, podłączam antene bezpośrednio do WiFi pod USB i tam potem mi pisze jakie sieci znalazło i sygnał od 1 do 5 kresek.

krzysial

Ale przez tydzień chodziło znakomicie, czemu nagle się tak zrąbało?

Czy moze tak być że to antena sie zepsuła?

Odkryłem dziś że jak jest ten problem to nie miga na access poincie światełko od Act./Link a gdy internet działa to światełko miga.

Do tego dzisiaj też odłączyłem na 10 minut antene i przez jakieś 20 minut internet działał tak jak miał dzialać, o czym to może świadczyć?
  • Poziom 12  
    Czy warunki atmosferyczne zmieniły się przez ten tydzien
  • Poziom 10  
    krzysial

w Sobotę wtedy co sie zepsul ten internet wiało dość ładnie, ale od poniedziałku do czwartku w ogóle nie wiało a problem był nadal..
  • Poziom 12  
    Być może śnieg coś zmoczył,zalał i to może być problem
  • Poziom 10  
    Co do tej zalanej, zamoczonej anteny, powycieram ją i zobacze.

Antena jest sucha, ale problem nadal jest, choć powiem że teraz przerwie raz na 10-20minut i to ok 1 sekunde.

A moze być problem z końcówką od anteny?Nie jest ona w ogóle sprasowana
  • Poziom 12  
    Jak poznajesz że przerywa 1 sek., po diodach na routerze, pamiętaj że nie są one miarodajnym wskaźnikiem, migają tylko gdy korzystasz z neta.

I sprawdź czy na karcie usb też są przerwy
  • Poziom 10  
    Jak to sprawdzić?Chodzi ci o podłączenie anteny pod WiFi pod USB?

Już to robiłem i problem nadal występuje, dalej przerywa.

Na tym WiFi pokazuje że sygnał to 2 kreski na 5, czy to może być wina tych przerwań?

ps. może faktycznie to jest wina że za mały sygnał?Wcześniej było 2 kreski i skakało do 3 ciągle teraz 2 i czasami spada do 1.Dlatego ten access point skanuje i pobiera klucz.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Access point podłączony do anteny ma problemy
    Karta USB podł. do anteny również, więc już wiesz gdzie leży problem.

W moim przypadku(WR1043ND) w trybie clienta, graniczny sygnał dla stabilnego linku to ok.
    -81dBm czyli ok 32% więc akurat 1-2 kreski na 5.
    Przy -84 już jest bardzo marny transfer maks 1mb/s

Ważne też jest czy sygnał jest stabilny, tj. lepsze ciągłe -83 niż skakanie pomiędzy -75 a -90 co ma miejsce podczas wiatru.

Zadbaj o dobre, stabilne mocowanie anteny, tuba jest anteną bardzo kierunkową o wąskim kącie wiązki sygnału. Nawet małe odchyły mogą powodować utratę linku.
  • Poziom 10  
    No wlaśnie, ostatnio jak wiadomo, straszne wiatry są.Antena ciągle sie przestawia.Do tego uważam że miejsce jest nie odpowiednie, gdyż jak mówiłeś, tuba jest anteną kierunkową.

Jutro się za to wezmę, zmienie miejsce anteny, dobrze ją umocuję.

krzysial, dostałeś "pomógł", dzięki.

ale mam jeszcze pytanie, jak mogę wzmocnić sygnał?Szwagier mówił bym dorobił talerz, ale jak sie ten talerz robi?Moge to zrobić "domowo" czy raczej trzeba dokupić i założyć?
  • Poziom 12  
    Możesz spróbować ten od telewizji sat, chociaż on nie jest przeznaczony do WiFi bo to jest Offset, tylko w taki sposób jeszcze bardziej skupisz wiązkę, już i tak kierunkowej anteny.

W ten sposób zwiększasz wymagania odnośnie mocowania.
    Pozatym trudniej będzie ją ustawić (trafić), jeżeli ustawiałeś antenę do Tv Sat to wiesz o czym piszę.
  • Poziom 10  
    rozumiem, dzięki :)

a i jeszcze jedno pytanie, czy guma?Np. uchwyty gumowe mogą zakłócać sygnał?
  • Poziom 12  
    Guma nie jest przewodnikiem, więc nie będzie zakłucać