Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Talea Giro - miga czerwony wykrzyknik / nie leci woda i para

kazix771 06 Gru 2013 23:42 3552 1
  • #1 06 Gru 2013 23:42
    kazix771
    Poziom 9  

Witam,
    Ostatnio stałem się właścicielem ekspresu do kawy marki Saeco model Taleo Giro. Problem w tym że coś jest nie tak z tym ekspresem. Cały czas miga czerwony wykrzyknik. Zrobiłem odwapnienie, woda gorąca leciała para również. Wykrzyknik nadal migał, wyczyściłem blok zaparzający, tacke z fusami i nadal było to samo. Postanowiłem rozebrać ten ekspres ponieważ przeglądając forum elektroda natknąłem się na temat w którym to okazało się że był uszkodzony mikrowłącznik od przycisku "Filiżanki". Zdjąłem panel przedni, odłączyłem wszystkie wtyczki z panelu, sprawdziłem mikrowłącznik miernikiem i działa. Złożyłem wszystko do kupy w celu kolejnego sprawdzenia no i okazuje się że teraz jak chce puścić gorącą wodę (włączam ekspres, naciskam 'krople' i przekręcam pokrętło na parę/wodę) nic się nie dzieje. Słychać jakby coś się odblokowało ale woda nie leci, próbowałem kilka razy i nadal nic. Czyli aktualny status tego urządzenia jest taki że po włączeniu miga czerwony wykrzyknik, kawa nie leci, woda/para nie leci.
    Panowie co może być nie tak? Sprawdziłem wszystkie wtyczki czy zostały dobrze podłączone i wygląda na to że jest ok.

Będę wdzięczny za pomocne wskazówki.

Pozdrawiam,

0 1
  • #2 07 Gru 2013 14:16
    kazix771
    Poziom 9  

Temat został rozwiązany.
    Po ponownej rozbiórce okazało się że jedna dwu pinowa wtyczka gdzieś się zawieruszyła podczas wcześniejszego składania i nie została przeze mnie podłączona. Po włożeniu jej w odpowiednie gniazdo pompa zaczęła chodzić i pompować wodę/parę.
    Co do migającego wykrzyknika już go nie ma, prawdopodobnie winowającą był magnes umieszczony w pokrywie od pojemnika na kawę. Rozłożyłem całość, złożyłem i wykrzyknika już nie ma.

Pozdarawiam,

0