Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

California Acces Tab MM 1001 - Bateria krótko trzyma

07 Gru 2013 09:13 1854 5
  • Poziom 10  
    Witajcie! Mam do was pytanie i może ktoś mi pomoże. Znajomy posiada tablet California Acces Tab MM 1001, tablet roczny, ale problemem jest bateria na która jest 6 mies. gwarancji. Nie widziałem nigdzie miejsc gdzie można kupić 2 baterię. Doczytałem że bliźniaczym modelem jest model Modecom 9702. Niestety do niego również baterii nie znalazłem. Bateria w tych modelach ma 8000 mAh. Zatem stwierdziliśmy, że poszukamy takiego tableta z uszkodzonym ekranem i podmienimy baterie. Niestety nie znaleźliśmy tych modeli, za to mogę kupić model Modecom 9701. On ma baterię 7000 mAh. Tablet mogę mieć za niewielkie pieniądze (50 zł) Tylko pytanie czy bateria w nim zastosowana będzie pasowała. Nigdzie nie znalazłem takich informacji.
  • Pomocny post

Poziom 43  
  • Poziom 10  
    Hot`em czy da radę oporową? Nigdy tego na oczy nie widziałem, tablet jeszcze tkwi w serwisie komputronika.
  • Poziom 10  
    Ok, dzięki, to czekam aż Tablet wróci z serwisu, bo jeszcze miał usterkę jedną. Baterii pewnie nie wymienią. Więc postaram się przełożyć z tego Modecom. Szkoda że nie wiem tylko czy gabarytowo podejdzie, ale poszukam jeszcze na necie grafik, może gdzieś ktoś rozbierał kiedyś te tablety i coś podpowie. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Koledzy, na chwilę obecną nie mogę znaleźć odpowiedniego tabletu dawcy. Zauważyłem jednak że bateria dziwnie działa. W instrukcji jest zapis że pełne ładowanie trwa do 5 h, natomiast u mnie od 24% do 100% ładowało ponad godzinę. Przynajmniej na wskaźniku jest 100%. Tablet został zaktualizowany do nowego systemu, nie wiem czy wcześniej też ten problem występował bo tablet został kupiony z 2 ręki. Ponadto podczas wyładowywania w statystykach bateria schodzi płynnie a później nagle jest nagły spadek w krótkim czasie nawet o 20%.

Czy po wgraniu systemu nie powinno się jakoś kalibrować baterii? A może wyładować go do zera aż się wyłączy i pozostawić na 5h pod ładowarką?

Na razie spróbuję go na 100% naładować i wykonać kalibrację programem z google Play.

Co do samej Baterii ma 2 kabelki, czarny i czerwony. Jest dość spora, zajmuje ponad połowę powierzchni tabletu. Ma 3,7 V i 8000 pojemności.

Edit: Coś świruje ta bateria, odłączyłem ładowarkę jak było 100%. Chwilę później wybudziłem tablet i miał 55% i teraz ładuje wolniej. Dziwne

Zobaczcie sami screen
    http://img849.imageshack.us/img849/2006/r1oa.png

Nagły spadek do 55% po odłączeniu ładowarki.