Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

proel pa456 - podłączenie domofonu PROEL PA456 - 4 przewody

maarko 07 Gru 2013 14:48 5238 11
  • #1 07 Gru 2013 14:48
    maarko
    Poziom 5  

Witam wszystkich.
    Mam problem z podlaczonym domofonem PROEL PA456.
    Jest to domofon analogowy do którego dochodzą 4 przewody. Dziala i funkcjonuje wszystko z tym iż nie wylacza mikrofonu i przy wejściu do bloku wszystko slychac co się mowi w korytarzu mimo odlozenia słuchawki. Tak, sluchawke prawidłowo odkładam a spradzwajac przycisk przy odlozeniu słuchawki, tez działa wszystko prawidłowo. do domofonu dochadzą 4 przewody i spogladajac na schemat podlaczenia (link poniżej) mysle ze jest prawidłowo podlaczony, nie rozumiem tylko dlaczego otwieranie rygla jest zmostkowane z mikrofonem słuchawki. MOZE TUTAJ JEST PROBLEM. Cztery piny to tez troszkę mało, skoro otwieranie drzwi znajduje się w moim bloku. Być może jest to jakies obejście, może moglbym podlaczyc do czegos innego, żeby dalej wszystko dzialalo sprawnie i nikt, kto wchodzi do klatki nie słyszy co się dzieje u mnie w korytarzu. Potrzebuje pomocy

proel pa456 - podłączenie domofonu PROEL PA456 - 4 przewody

http://www.proel.pl/pdf/sp_pa456.pdf

0 11
  • Pomocny post
    #2 07 Gru 2013 15:08
    spinacz
    Poziom 37  

Mostek faktycznie jest zbędny, zdejmij go i sprawdź czy działa otwieranie. Cztery żyły spokojnie wystarczają do rozmowy wywołania i otwierania drzwi, otwieranie działa na zasadzie zwierania mikrofonu do masy. Co do braku rozłączania mikrofonu ja obstawiam wadliwe działanie włącznika odłożonej słuchawki.

0
  • #3 07 Gru 2013 17:43
    maarko
    Poziom 5  

Dzieki za informacje, ale czy nie sadzisz, ze wlasnie poprzez ZL1 i ZL2 podaje zware na mikrofon i wtedy otwiera rygle. Może dlatego jest to zmostkowane, żeby robilo zwarcie na pionie mikrofonu. A masa jest podawana na ZL1, ZL2 w momencie nacisniecia przycisku otwarcia rygla. Może wyłącznik słuchawki jest zabrudzony w srodku i nie odlacza w pełni słuchawki, czyli w moim przypadku tylko mikrofonu. Spryskac jakims plynem, preparatem bądź pasta?

0
  • Pomocny post
    #4 07 Gru 2013 18:20
    spinacz
    Poziom 37  

Kolego przyjrzyj się płytce unifonu, zobaczysz opisy zworek i dla instalacji 4 przewodowej zworki maja być założone właśnie po to by nie mostkować dodatkowo przewodami. Ale napisałeś

maarko napisał:
    sprawdzając przycisk przy odłożeniu słuchawki, tez działa wszystko prawidłowo
    po tym wnioskuje że gdy przyciśniesz go palcem to mikrofon się rozłącza a odłożenie słuchawki tego nie robi czy tak ? Jeśli tak to przycisk mógł się wytrzeć już mechanicznie na długości wciskania przez słuchawkę, a gdy wciskasz go palcem wchodzi głębiej i rozłącza prawidłowo.

0
  • #5 08 Gru 2013 10:22
    maarko
    Poziom 5  

Może bardziej sprecyzuje, bo rzeczywiście namieszałem w opisie. po zdjęciu obudowy naciskając przycisk slysze jak rozlacza sluchawke, slysze to w glosniku słuchawki, ze jest rozlaczany, ale nie rozlacza mikrofonu gdyż wszystko slychac przy ryglu. może jakiś kurz gdzies cos zabrudził. mieszkanie jest po remoncie wiec bardzo się tutaj kurzylo, a domofon jest nowy i ma pewnie ok 5 miesiecy

0
  • Pomocny post
    #6 08 Gru 2013 11:02
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Z tym kurzem to bardzo możliwe. Poszukaj czegoś takiego jak " kontakt" lub odpowiednika do poprawiania/ oczyszczania styków i pryśnij isostat.
    To w końcu jak zdejmiesz obudowe i dociśniesz języczek ręcznie to pomaga czy nie? Ten unifon ma bardzo miękka obudowę i specyficzna budowę. Jężeli zamontujesz go na nierównej powierzchni, naciągniesz za bardzo obudowę języczek potrafi sie blokować.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 08 Gru 2013 11:14
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Z tego co napisałeś wynika, że ten unifon nigdy nie działał prawidłowo. Można zatem wziąć pod uwagę jeszcze jedną ewentualność a mianowicie, ze na druku przy przełączniku obwodów jest zwarcie pinów przełącznika odpowiadających za załączenie mikrofonu (z chwilą podniesienia słuchawki). Obejrzyj zatem druk z drugiej strony pod tym kątem.

0
  • #8 08 Gru 2013 11:44
    maarko
    Poziom 5  

Dziekuje koledzy za wszelka pomoc. Udalo się.
    Okazalo się, ze to jednak zmostkowanie rygla z mikrofonem. Zworki musza być dobrze ustawione do instalacji 4 pinowej. Troszke zastanawiałem się nad tymi zworkami, bo sam nie byłem pewien jak je ustawić do 4 pinow, ale na szczęście wszystko jest ok. Teraz mikrofon jest wylaczony i nie slychac go przy ryglu, a domofon działa w pełni sprawnie.
    Dzieki Wam znowu zostałem bohaterem w domu :)
    Pozdrawiam wszystkich ;)

0
  • #9 08 Gru 2013 14:14
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

no i dobrze

0
  • #11 08 Gru 2013 18:01
    spinacz
    Poziom 37  

Dla tego że unifony cyfrowe są przeważnie na 2 żyłowej instalacji, a analogi mogą być na 2,4,5,6 żyłowych instalacjach i taką wypowiedzią wprowadzasz w błąd czytających.

0
  • #12 09 Gru 2013 00:05
    maarko
    Poziom 5  

faktycznie, może to być blednie odebrane

Dodano po 55 [sekundy]:

maarko napisał:
    Dziekuje koledzy za wszelka pomoc. Udalo się.
    Okazalo się, ze to jednak zmostkowanie rygla z mikrofonem. Zworki musza być dobrze ustawione do instalacji 4 pinowej. Troszke zastanawiałem się nad tymi zworkami, bo sam nie byłem pewien jak je ustawić do 4 pinow, ale na szczęście wszystko jest ok. Teraz mikrofon jest wylaczony i nie slychac go przy ryglu, a domofon działa w pełni sprawnie.
    Dzieki Wam znowu zostałem bohaterem w domu :)
    Pozdrawiam wszystkich ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo