Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas NIKE MINI część grzejników nie grzeje prawidłowo

07 Gru 2013 15:02 3450 7
  • Poziom 7  
    Witam
    PRoszę o pomoc w takiej sprawie :

Mam kocioł Immergas Nike mini 24 S ,pracuje razem z zasobnikiem wody w domku.
    Ostatnie wichury w naszym rejonie powodowały częste wyłaczenia zasilania i teraz po włączeniu pieca nie grzeją wszystkie grzejniki prawidłowo.
    Na pietrze grzejniki w pokojach grzeja prawidłowo ,ale już w łazience na piętrze i wszystkie grzejniki na parterze grzeją minimalnie , tzn.grzeją przy głowicy grzejnika i przy górnej części grzejnika,a na dole i pośrodku grzejnika są całkiem chłodne mimo ,ze wszystkie grzejniki sa ustawione na "6" .
    Dodam ,że wszystkie odpowietrzone , pompa przy piecu pracuje (słychać jej uruchomienie przy włączeniu pieca i drga gdy sie przyłoży rękę do pompy)
    Ciśnienie wody jest na 1,2 bara , a pompę dodatkowy odkręcałem na środku (śruba) i po odkręceniu delikatnie przekreciłem wirnikiem poczym zakręciłem i napełniłem układ wodą ,ale to nic nie pomogło ,pompa chodzi jak chodziła,a grzejniki na parterze słabo grzeją i grzejnik na piętrze w łazience to samo.

Immergas NIKE MINI część grzejników nie grzeje prawidłowo
  • Poziom 34  
    Sprawdź filtr od c.o. czy nie jest zapchany.
    To że pompa się obraca wcale nie świadczy o jej prawidłowej pracy. Częstym przypadkiem w wysłużonych/uszkodzonych pompach są niskie obroty. Co w konsekwencji ''widać'' po niedogrzanych grzejnikach.
  • Poziom 7  
    a gdzie ten filtr jest ?
  • Poziom 34  
    lumini napisał:
    a gdzie ten filtr jest ?

Powinien być pod piecem lub jego okolicach na powrocie c.o.
  • Poziom 7  
    Dzięki za podpowiedzi .

Filtr znalzłem i odkręciłem ,było troszkę syfu ,wyczyściłem ,ale to chyba nie to .
    Teraz na wieczór i po tym zabiegu zauważyłem tylko taką zmianę,że górna część grzejników mocno grzeje,są tak gorące ,że prawie można się oparzyć ,ale środek i dół grzejnika sa zimne - dziwne , ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?

Z góry dzięki za każdą podpowiedź.
  • Poziom 34  
    Z tego co opisujesz, to po prostu padła pompa. Dobry serwisant rozpozna, czy pompa ma za małe obroty.
  • Poziom 7  
    okazało się ,że albo to pompa albo zawór trójdrożny ,pompę przestawiałem z 3biegu na 2 i 1 i z powrotem na 3 i wydawało mi się ,że zaczęła inaczej chodzić - może ją ruszyło po tym,
    ale to samo robiłem na zaworze 3 trójdroznym ,tzn na zasobniku wody zwiekszałem temp.aby wymusić otwieranie zaworu i przy otwieraniu zblokował się na lewej stroni i zaczął pstrykać/przeskakiwać jakby nie mógł wrócić do pozycji właściwej ,gdy w końcu wrócił grzejniki zaczęły grzać jak należy , na mój gust to chyba ten zawór coś się przycina .
    Na zdjęciu go widać ,czy ktoś wie ile taki zawór kosztuje ?

Dodano po 8 [minuty]:

chyba znalazłem takie zawory :
    http://www.ceneo.pl/15203380

a czy ktos wie czy mogę go jakoś naprawić lub przeczyścić itp. jakoś go przed wymianą sprawdzić?
  • Poziom 17  
    Jesteś w stanie sprawdzić czy twój zawór ma sprężynę powrotną?