Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corolla E11 1.4 VVTI falujące obroty, gaśnięcie

bambusek99 07 Dec 2013 16:08 3183 1
    bambusek99
    Level 1  
    Wstępnie chcialbym sie przywitac jako nowy :)

Posiadam Corolke E11 po lifcie z 2000r. silnik 1.4 VVTI 4ZZ-FE
    i nie mogę uporac sie z problemem gasniecia auta.

Dziś po odpaleniu silnika rano po mroźnej nocy (niegarażowany!) silnik nierówno pracował w przedziale 500-1500obr. Po 2-3min nadal na zimnym silniku włączył sie wentylator!
    Towarzyszyła temu kontrolka silnika.

Wjechałem zatem do garażu, podpiąłem kompa - i bląd:

P0115 - czujnik temperatury czynnika chłodzącego silnik

blad skasowany, auto pracowalo, falowało nadal i zgaslo.
    kolejne odpalenie, ledwo pracuje kilka minut i gasnie.
    i tak kilka powtórzeń przez ok 20min nadal w ciepłym garażu, aż do zagrzania się (nie zwrocilem uwagni na wskazowke temp.) - nagle obroty USTABILIZOWALY SIE W OKOLICY 1000obr = pracował równo!
    bledu od momentu skasowania, za kazdym odpaleniem BRAK!

i teraz pytanie - czy jest to kwestia TYLKO walniętego czujnika temperatury w bloku silnika?
    wiem, że jest chyba też czujnik temperatury ZEWNETRZNEJ - czy on nie ma znaczenia?

nic po za odczytaniem bledu nie robilem.

pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    gimak
    Level 39  
    Ja po jednorazowym incydencie nie wyciągałbym pochopnych wniosków. Jak masz możliwość podglądu parametrów pracy silnika (a nie tylko kasowania błędów), to mogłeś sprawdzić co pokazują czujniki temperatury silnika, zasysanego powietrza i jak się zmieniają w trakcie nagrzewania silnika. Czujnik temperatury zewnętrznej, w tym wypadku nie ma znaczenia.