Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór źródła światła do oprawy parkowej

07 Gru 2013 16:19 1719 6
  • Poziom 8  
    Witam

Od razu zaznaczę że nie jestem mistrzem w elektryce. Jakieś podstawy mam z lekcji elektryki w szkole ale to tylko teoria. Kolega który ma zakład elektryczny ma mi przywieźć nie długo oprawy parkowe żeby sobie zamontować na podwórku.
    Mam takie informacje o niej:
    do wysokoprężnych lamp rtęciowych HME 125W lub wysokoprężnych lamp sodowych HSE 110 W.

OCP-125-PA

Moje pytania są takie:
    Nie mogę znaleźć symboli takich żarówke z tego co wiem sodowa ma symbol HPS. O co tu chodzi?

Co się stanie jak podłączę silniejszą żarówkę pod tą oprawę?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Więcej inwencji - można znaleźć choćby w google opisy.
  • Poziom 8  
    To zapytam wprost. Mogę wkręcić taką żarówkę do tej oprawki?
    Dane techniczne
    Gwint: 70W - E27, pozostałe moce -E40 (duży)
    Skuteczność świetlna: 100 lm/W
    Napięcie zasilania: 230V
    Pozycja pracy: dowolna
    Lampa wymaga zastosowania dodatkowego zewnętrznego układu zasilającego przeznaczonego do wysokoprężnych lamp sodowych.
    Inne dane Temperatura barwowa: 2000K
    Kolor Bańka: tubularna przezroczysta (możliwość realizacji w bańce elipsoidalnej)
    Ilość w opakowaniu zbiorczym/jednostkowym 24/1
    Wymiary Średnica: 48mm
    Dobór źródła światła do oprawy parkowej
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Nie możesz wkręcić takiej lampy jak pokazałeś gdyż jest to zwykła lampa sodowa bez wewnętrznego zapłonnika bo posiadasz oprawę do lamp rtęciowych. Możesz użyć takiej lampy jak chcesz więcej światła http://www.natrium.com.pl/lampy-sodowe/wls-p/
  • Poziom 8  
    to teraz ostatnie moje pytanie. co sie stanie jak wkręce większą żarówkę? zaświeci pelna moca?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jak wkręcisz lampę o większej mocy zaświeci ale nie pełną mocą i może być problem z oddawaniem barw. Przykładem może być częste wkręcanie do opraw rtęciowych 250 W lamp o mocy 400 W. Wpływało to na dłuższą żywotność lampy.