Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE46F5300AW - analogowe wyjście audio

margago 07 Gru 2013 17:25 3408 9
  • #1 07 Gru 2013 17:25
    margago
    Poziom 11  

Witam
    Czy jest sposób by uzyskać analogowy sygnał audio z TV.
    Sygnał do TV doprowadzony z dekodera Cyfrowego Polsatu.

Potrzebuję doprowadzić sygnał do bezprzewodowych słuchawek które mają jedynie wejście 2x cinch.

W TV są gniazda
    1. cinch ale są to chyba wejścia (jest tam info: audio LR COMPONENT/AV IN) - dźwięku w słuchawkach brak.

2. euro (napis EXT (RGB)) - dźwięku brak - czytałem gdzieś, że w euro jest tylko sygnał wyjścia dla tunera telewizyjnego a nie ma dla doprowadzonego z zewnątrz

3. wyjście słuchawkowe - dźwięk w słuchawkach działa po podłączeniu przejściówką jack - 2 x cinch ale telewizor odłącza automatycznie dźwięk z głośników telewizyjnych (rozwiązanie dla mnie złe bo potrzebuję jednocześnie dźwięku z głośników i słuchawek)

4. wyjście optyczne - niestety nie mogę podłączyć pod bazę słuchawek.

Połowicznym rozwiązaniem jest podłączenie słuchawek pod dekoder polsatu ale wówczas nie mogę korzystać ze smart TV na słuchawkach (potrzebuję dźwięku ze słuchawek bo jestem osobą niedosłyszącą, reszta rodziny słucha z głośników TV)

Czy jest możliwe, że z telewizora nie da cię wyprowadzić sygnału na słuchawki lub wzmacniacz który nie posiada cyfrowego wejścia? Czy też ja źle coś robię lub mam uszkodzone gniazda w TV.

0 9
  • #2 07 Gru 2013 21:49
    mihal2002
    Poziom 43  

margago napisał:
    Czy jest sposób by uzyskać analogowy sygnał audio z TV.

To zależy z jakiego źródła korzystasz. Jak i czym podłączone zewnętrzne źródła sygnału.
    margago napisał:
    Sygnał do TV doprowadzony z dekodera Cyfrowego Polsatu.

Czym? Jakim kablem?

1
  • #3 07 Gru 2013 23:18
    h jaworski
    Specjalista AGD

margago napisał:

Czy jest możliwe, że z telewizora nie da cię wyprowadzić sygnału na słuchawki lub wzmacniacz który nie posiada cyfrowego wejścia?
    Kolego albo zakup konwertera z wyjścia optycznego na 2 rca ale to trochę drogo albo trzeba by rozbierać tv i wyprowadzić sygnał dodatkowy na zewnątrz.

0
  • #4 08 Gru 2013 10:18
    margago
    Poziom 11  

mihal2002 -
    dekoder satelitarny połączony z TV kablem HDMI.
    Internet doprowadzony przewodowo LAN.

Z Waszych postów wynika, że bez przeróbek sygnału takiego nie uzyskam.

A czy nie ma możliwości by podłączenie słuchawek nie powodowało odłączenie głośników telewizyjnych (tak jest np w TV Panasonic - działają i słuchawki i TV)

0
  • #5 08 Gru 2013 11:30
    mihal2002
    Poziom 43  

margago napisał:
    A czy nie ma możliwości by podłączenie słuchawek nie powodowało odłączenie głośników telewizyjnych (tak jest np w TV Panasonic - działają i słuchawki i TV)

Nie wszyscy producenci tak robią. Nie tylko w Panasonicu jest tak także w modelach Sony.

0
  • #6 08 Gru 2013 18:37
    margago
    Poziom 11  

Czyli nie ma żadnej możliwości (poza drogą przejściówką optyk - cinch) by podłączyć telewizor pod kino domowe lub jak w moim przypadku słuchawki?

Czy tak jest w tym modelu czy inne Samsungi też tak mają?
    Za dużego wyboru wyjść Samsung nie dał.

0
  • #7 08 Gru 2013 19:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

margago napisał:
    Czyli nie ma żadnej możliwości (poza drogą przejściówką optyk - cinch) by podłączyć telewizor pod kino domowe lub jak w moim przypadku słuchawki?

Oczywiście, że jest, tylko my specjalnie to przed Tobą ukrywamy, bo lubimy mieć tajemnice - gdyby było, to już by tu była burza mózgów.
    margago napisał:
    Czy tak jest w tym modelu czy inne Samsungi też tak mają?

A jak myślisz, w 99% wszystkie płyty główne w tv to to samo (unifikacja, konsolidacja kosztów, ergonomia), różnice są w detalach.
    margago napisał:
    Za dużego wyboru wyjść Samsung nie dał.

Kup odpowiedni sprzęt (KD), a możliwości będziesz miał nieograniczone, tylko nie zapomnij kupić sprzętu za co najmniej 2 tyś zł.....
    To ma dać zysk, to ma dać zarobić firmie, a to co Ty potrzebujesz, wybacz, ale to nikogo nie interesuje........
    Moja wypowiedz nie ma kontekstu uszczypliwego, tylko ma koledze nakreślić, jak to niestety wygląda.

0
  • #8 09 Gru 2013 07:51
    margago
    Poziom 11  

Dziękuję za wyjaśnienie.
    Sprawa jasna.
    Temat do zamknięcia.

0
  • #10 09 Gru 2013 21:35
    margago
    Poziom 11  

temat zamknięty.