Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowy problem Mc60. Naprawdę nietypowy.

Left 23 Mar 2005 22:43 1145 5
    Left
    Level 18  
    Witam. Zaczęło się niewinnie. Simlock, proszę chwilę poczekać, to nic takiego, telefon się nie zepsuje i takie tam :)
    Sprawdziłem czy sprawny i podłączyłem do boxa.
    Po dograniu do javy (MC60 v10) odpowiednich plików założyłem kartę (O2) i tu niespodzianka. Bzyknięcie i rozłączenie...Cóż. Takie życie.. Zabrałem się więc za swupa, eeprom, fulla a na końcu za bootcore ( te ostatnie po operacji). Efekt taki sam.
    Cóż. Próbowałem sposobu z m55. Nic...
    Próbowałem sposobu z 2 megowym fullem zgranym z mc60 boot.. NIc
    Na końcu spróbowałem wgrać flesz 16 mb przez sst. NIC!!
    Co gorsza.. Teraz przy około 75% wgrywania fulla wywala error. Na każdym programie:(
    Cóż. Zabrałem się z hotem za podgrzewanie (na razie delikatnie) zdechlaka i ponowne działanie ale to samo. Teraz wywala błąd przy 79% (około).
    Teraz zapytanie. Czy ktoś miał taki problem? Zajmowanie się siemensem zabiera trochę czasu, który mógłbym spożytkować inaczej więc chciałbym oprzeć się na poradach elektro'menów:)
    Aha... Imei zmieniałem :) I to nie raz...
    Pozdrawiam
    Janusz gsm
    Level 20  
    Czesc Left.Mialem podobny przypadek z MC60 v10 zdjalem smoka TP,telefon odpalil i za moment bzzz,oczywiscie eprom,full itp odpalil ale co jakis czas bzz i gasl wg upadek wygrzalem plyte Fluxem i smigal bez reklamacji.Mysle ze w twoim przypadku to tez jest fon po upadku,tylko pech ze zgasl po sim locku.Sprobuj go wygrzac jeszcze i zobacz ..pozd
    Left
    Level 18  
    Cześć Janusz. Oki dzięki za radę. Odezwę się jutro na gg jak będę w pracy.
    Left
    Level 18  
    Teraz za każdym razem fleszowanie zatrzymuje się na 77%. Czy to pod freyą czy to pod sst. Chodzi o fulla
    Eeprom wgrywa się do końca, boot też.
    maridym27
    User under supervision
    czesc..odpal freje 8 i zaznacz m 55 i ...w graj tak jak tu pisze
    .....1. Flash phone freia8 as m55 with flash 'SIEMENS M55 LGX VFF - 00800000.FLS' adr. 0x800000 - 0xffffff
    2. Flash phone freia10 as mc60 (no boot!) with fullflash 14 mb.
    3. you can upload eeprom, then unlock phone "use original imei" and repair contrast

A pozniej najlepiej ful flesh z pewniaka i oczywiscie eprom i kontrast..i bedzie smigac...
    Attachments:
    Mafiasz
    Level 13  
    Ja bym proponował naładować gdzieś baterię na full bo miałem kiedyś taki przypadek i dopiero po jakimś czasiezauważyłem że mój problem z flashowaniem to bateria. Pozdro.