Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Punto 2 1,2 8v 2000r - falowanie obrotów powyżej 2000

aikib 07 Dec 2013 20:39 3810 18
    aikib
    Level 10  
    Witam jak w temacie.Autko zapala bez problemów po zapaleniu miga lampka "mil"jak dodam gazu to powyżej 2000 obrotów autko zaczyna falować obrotami,dodaje i spada a pedał gazu wciśnięty do dechy, lampka "mil"zaczyna wtedy świecić cały czas.Gdy puszczę pedał gazu to autko równo chodzi na wolnych obrotach i lampka zaczyna zaś migać.Podłączenie kompa nie pokazało żadnych błędów.może ktoś wie o co chodzi.pompa paliwa sprawna ,silnik krokowy też
    przem27
    Level 30  
    aikib wrote:
    lampka "mil"zaczyna wtedy świecić cały czas
    aikib wrote:
    Podłączenie kompa nie pokazało żadnych błędów.

Tak trochę nie możliwe, Chyba że gubi zasilanie. Pod co podłączane?
    pozdr
    przem27
    Level 30  
    To się nazywa "przyuczenie koła fonicznego" i od razu wywala jako błąd.
    Czekamy co tam autor...
    pozdr
    aikib
    Level 10  
    witam sprawdzane fiat ecuscan i pcmscan żadnych błędów,powietrza lewego nie łapie a, adaptacji koła fonicznego nie zrobisz bo jak wiem to musi dolecieć do około 5000obrotów i temp powyżej 80 stopni a tu wydoli niecałe 2000 i spada i zaś 2000 i na dół tak jagby odcięcie było na 2000obrotów

Dodano po 4 [minuty]:

nawet zrobiłem coś takiego żę na otwartej przepustnicy na 100% silnik jak falował wlałem trochę benzyny do dolotu i nic obroty nawet nie wzrosły a chyba powinny
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    aikib wrote:

nawet zrobiłem coś takiego żę na otwartej przepustnicy na 100% silnik jak falował wlałem trochę benzyny do dolotu i nic obroty nawet nie wzrosły a chyba powinny

takich eksperymentów to może nie rób, to czasami może mieć różne skutki.
    a może pompa paliwa nie daje Ciśnienia? miałem podobny przypadek ale tylko PODOBNY.
    aikib
    Level 10  
    pompa sprawdzona jest ok,czasem taki delikatny eksperyment może pomóc ale tu nic nie dał
    aikib
    Level 10  
    Auto tydzień temu przyjechało z Niemiec. Był problem z abs, a w Polsce dolali mu płynu chłodniczego i hamulcowego i od tego momentu taki cyrk się zaczął dziać.
    tzok
    Moderator of Cars
    PCM Scan się tu do niczego nie przyda, Fiat ECU Scan - tak ale raczej z kabelkiem VAG-COM a nie ELM ale lepiej byłoby podłączyć coś dedykowanego. Jak MIL świeci to błąd musi być. Podejrzewam jednak uszkodzenie ECU.
    aikib
    Level 10  
    fiat ECU Scan miałem na vag-com ale też nic nie pokazał ,auto się tak zachowuje jakby powyżej 2000 obrotów miał odcięcie ,takiego przypadku jeszcze nie miałem i w tym problem
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    aikib wrote:
    fiat ECU Scan miałem na vag-com ale też nic nie pokazał ,auto się tak zachowuje jakby powyżej 2000 obrotów miał odcięcie ,takiego przypadku jeszcze nie miałem i w tym problem

nie sztuką jest rozwiązać kolejny identyczny przypadek:)
    Tutaj trzeba się pogłówkować.

Dla świętego spokoju zrobił bym diagnozę czymś wyższej klasy bo może te tanie interfejsy mają z czymś problem?.
    aikib
    Level 10  
    był tam jakiś koleś z lepszym testerem i nie ma żadnego błędu jutro wymieni kable wn i świece bo na jednym kablu iskrz a te centralki z tego co wiem nie lubią takich rzeczy tylko wątpię żeby to było przyczyną
    zibi733
    Level 1  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z fiatem punto 1.2 z gazem.Na zimnym silniku pali na dotyk jak się zagrzeje .trzeba długo kręcić.Im bardziej ciepły silnik tym gorzej pali.Wymienione zostały:czujnik temperatury, przepustnica, cewki, świece, przewody wysokiego napięcia, sterownik (komputer).Jeśli znacie jakieś inne przyczyny to napiszcie z góry dziękuję.
    aikib
    Level 10  
    zibi733 Witam. Podłącz kompa i sprawdź wskazania Map-sensor ,jest to czujnik który odczytuje temperaturę zasysanego powietrza i ciśnienia powietrza ,ten czujnik odpowiada za załączenie "ssania".Imoże być że jak autko jest ciepłe to ECU silnika widzi zimny silnik i da mu "ssanie".Podłącz kompa i zobacz jaka temperatura jest na zimnym a jaka na ciepłym silniku na Map sensor.Po prawej stronie 4 pinowa wtyczka pod filtrem powietrza. Ja miałem na opak zimny nie chciał odpalać a jak był ciepły to palił za każdym razem

Dodano po 5 [minuty]:

ok koledzy co do mojego puntka po wymianie kabli i świec autko wchodziło bezbłędnie na pełny zakresie obrotów.Do czasu jak pojechał na jazdę próbną, po przejechaniu jakiś 2 km to samo ,obroty do 2000 i nic więcej auto w trybie awaryjnym i na kompie żadnych błędów.dam znać jak coś znajdę,Dzieki za odpowiedzi

Dodano po 3 [minuty]:

zibii733 daj znać czy pomogło