Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykrywacz sieci WI-FI. Pomiar poziomu sygnału sieci.

23 Mar 2005 23:16 15899 25
  • Poziom 22  
    Ostatnio przegladajac strony natknolem sie na urządzenie które potrafi zmierzyć poziom sygnału sieci WI-FI w danym miejscu ( wskaźnik na trzech ledach). Jak dla mnie to urządzenie fajne ale nie mam zamiaru wydawać 150zl na takie cudo. Czy ma ktoś z was schemat takiego urządzenia albo ma pomysl jak to zrobic??
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Nie wiem jakie to jest urzadzenie ale ja znam troszke prostsze rozwiązanie.
    Potrzebujesz do tego laptopa karte WLAN do niego i antenke lub antenki w zalezności czy chcesz testować rózne opcje sprzetu u nowego klienta czy też do sprawdzenia już istniejacej sieci.
    Więc bierzesz sobie laptopa montujesz w nim karte siesiową WLAN antenke na dach samochodu i jedziesz w teren. A w kompie sofcik od pomiarów i mozna się bawić. Nie wiem jakiej karty uzywasz ale dla przykładu do karty PLANET WL-8305 dodany jest programik obsługujacy ją, który mierzy moc sygnału w prosty sposób na słupkach w 5 stopniowej skali oraz jako przyrost procentowy. Jak jesteś bardziej wymagający to jest programik który nazywa sie chyba NetStumbler który wszystko ładnie na wykresikach pokazuje, ale wtedy gdy jesteś połączony z siecią, więc jest to dobre do sprawdzania swojej sieci. Do sprawdzania sieci w której nie masz żadnych praw można użyc właśnie programu dołączonego do WL-8305 gdyż on pokazywał co i jak. Były jeszcze inne programy od tego ale musisz poszukać.
  • Poziom 22  
    tyle ze ja potrzebuje rozwiazania ktore nie bedzie wymagalo noszenia ze soba lapsa bo nie mam samochodu a chce wiedziec gdzie sie niesie sygnal i z kad mozna sie podlaczyc do sieci ;]
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    no to ja o takim małym sprzęcie kieszonkowym nie słyszałem żeby było to dostepne w tańszej wersji, gdybyś chciał sam to złozyc to za samą karte PCMCIA musisz dać juz koło 100 zł i pozostaje ci jeszcze reszta sprzętu i nie masz pewności ze ci zadziała bo zrobiłeś wszystko OK do tego musisz dodac to że musisz sam zaprogramowac procka i napisac do niego program bo nikt ci go nie da więc jak znajdziesz schemat w co wątpie to powodzenia ci życze w działaniu moze ci sie uda zrobic to taniej, Ale skoro miał bym zbudować coś takiego 10 zl taniej to wole dołozyc i kupić oryginalny sprzęt z gwarancją i instrukcją niż się kłopocić.

A jak nie masz samochodu to pod pache laptopa i spacerek a antenke mozesz mieć małą pałke ma 10 cm długości ;) jest dodawana np do PLANET WL-8305 ;)
  • Poziom 12  
    podepnę się pod ten temat, ponieważ mam troszkę podobne pytanie... mianowicie, interesuje mnie jak zrobić (lub skąd wziąć) miernik natężenia sygnałów na częstotliwości 2,4-2,5GHz (lub coś w tym rodzaju)... jak wiadomo nie wszystko co sieje w eterze na tej częstotliwości przedstawia nam się po SSID czy choćby po MAC'u - mogą również istnieć nadajniki zakłócające dane kanały czy też nawet siejące po cały zakresie 2,4-2,5GHz, które uniemożliwiają pracę sieci WiFi - przykładowo zepsuta mikrofalówka (nieodpowiednio zekranowana)... tutaj interesuje mnie szczególnie kwestia jak wykrywać zakłócenia na tym paśmie - i niekoniecznie te wywołane przypadkowo, ale też (właściwie głównie) te wywołane celowo przez np. konkurencję... może da się to zrobić przy pomocy karty WLAN po drobnej przeróbce lub też jest jakaś znacznie prostsza metoda? bardzo proszę o odpowiedź... czekam, pozdrawiam...
  • Poziom 16  
    Jeśli chodzi i mikrofalówke to pierwsze słysze żeby zakłucała ona sieć radiową, nie będę się kłucił czy tak jest czy nie bo na 100% nie wiem ale mi się nie wydaje. Co do zakłucenia celowego to jest to kolejna nowośc, której praktycznie nie ma tak samo jak nie ma sprzętu do takiego zakłucania. Owszem zakłucenia następują prze to iz kabel do anteny jest długi, antena ma złe parametry, trasa sygnału przechodzi przez silne pole elektromagnetyczne, linie wysokiego napięcia, sieci trakcyjne, silniki elektryczne (np. jadace pociągi, tramwaje) pewne zakłucenia, a raczej tłumienie syganłu powoduje zdecydowanie las, pagórki tez sa problemem ;) niektórzy powiadaja tez iż zbiorniki wodne powoduja zakłucenia, ale nie wiem dlaczego, możliwe że chodzi o mgłę. Tego czy ktoś cie zakłuca to nie sprawdzisz bo nie ma takich warunków i narzędzi możesz sprawdzić jakie masz zakłucenia w swoim połaczeniu do tego jest programik netstumbler. Jak dalej uważasz że ktoś cię specjalnie zakłuca to wywieź sprzęt na wioske zamontuj dla testu weź drugiego laptopa i odjedź kawałek i sprawdź czy odległość i zakłucenia są takie same jak w miejscu gdzie był zamontowane na stałe jeśli tak bedzie to sprzet jest ok i nikt cię nie zakłuca lub ewentualnie jak to jest miasto to fale maję pewne opory przechodząc przez domy ;) a w mieście bloków nie brakuje ;)
  • Poziom 2  
    chcialbym zrobic dokladnie takie samo urzadzenie jak tworca wątku (tak mi sie zdaje przynajmniej ;) ) tzn jakies kieszonkowe "cos" co za pomoca np 3 diod pokazuje sile odbieranego sygnalu wifi (dla uproszeczenia powiedzmy sygnalu 2.4GHz bez sprawdzania czy to wifi czy zepsuta mikrofala :) ) czesc mikroprocesorowa jestem w stanie zaprojektowac, tyle, ze nie mam pojecia co podpiac do przetwornika a/c mojego mikroprocesora zeby dzialalo poprawnie (wogole nie znam sie na radioelektronice niestety). ktos ma jakies pomysly?

chcialbym zrobic cos w tym stylu: link
  • Poziom 16  
    Czy tak czy tak potrzebujesz karte PCMCIA, więc po co kombinować specjalne urządzenie jak wystarczy zwykły laptop, bo praktycznie każdy ma gniazdo PCMCIA i wkładasz do niego karte i już masz takie urządzenie do sprawdzania sieci WLAN, czyż nie jest to prostsze rozwiązanie do tego instalujesz sobie programik Netstumbler, albo pochodny np, oprogramowowanie firmy planet jest bardzo bajne pokazuje siłe sygnału w 5 stopniowej skali ;)
    Czy to nie prostsze rozwiąznie?? Bo z pewnościa o wiele tańsze a efekt taki sam, albo nawet lepszy, bo dostajemy możliwość sprawdzenia nie tylko tego czy jest jakiś sygnał (taką mozliwość daje układ, załączony przez xszaryx), ale dostajemy możliwość sprawdzenia siły sygnału, zakłuceń i szumów w sygnale, na wykresach możemy obserwować, czy wysyłany i odbierany sygnał jest stabilny, czy moze "zwiewa pakiety" ;) uzyskujemy mozliwość, rozpoznawania sieci, oraz kanałów na których nadają poszczególne nadajniki, istnieje też możliwość, której nie da żaden własnej roboty miernik, mozna połączyć sie z siecią i sprawdzić jaki jest transfer między siecią a laptopem, który znajduje sie gdzies w terenie. Dzieki podstawowemu oprogramowaniu testowemu i diagnostycznego, możemy określij jakośc połączenia, oraz czy połączenie stałe z danym punktem, się opłaca, gdyz nie występuje nadmierna utrata danych.
  • Poziom 2  
    pewno rozwiaznie z karta jest prostrze, ale i mniej wygodne, bo za kazdym razem jak chce sprawdzic sygnal to musze wyciagac laptopa (moj wazy 4.5kg :P i jest dosc sorych rozmiarow) i go odpalac, a z takim urzadzeniem nie ma problemow, wystarczy, ze spojrze i juz przynajmniej wiem, ze jest wieksze prawdopodobienstwo istnienia jakiejs sieci wifi w okolicy.
  • Poziom 22  
    i o wlasnie takie urzadzenie jak na rysunku mi chodzilo ;] male poreczne i przynajmniej nie trzeba tego uruchamiac tak jak os-a w lapsie i wazy na pewno o wiele mniej niz laps...... ktory jest wielki i nieporeczny ( bo ja mam takiego starego co wyglada jak encyklopedia :D
  • Poziom 16  
    Jak się wiele nie wymaga to fajny sprzęt, ale ciekawe czy rozpoznaje sieci i pokazuje siłe sygnału konkretnej sieci czy wszystko jak leci nie ważne jakiej sieci, bo jak to drugie to w przypadku gdy jest więcej niż jedna sieć WLAN w okolicy to nie wiadomo czy to jest sygnał twojej sieci czy sieci konkurencji ;)
  • Poziom 11  
    Sciagnolem sobie Netstublera i cały czas wyskakuje mi ze nie wykrywa karty ,wyczytalem ze chodzi na wndowsie XP z SP2 ,mam takiego ale tez nic z tego.Na laptopie z Win 2000 na karcie PCMCIA tez nic.
  • Poziom 18  
    Może Twoja karta nie jest wspierana przez Stumblera. Proponuję coś na Prism'ie, jakie Orinoco, Avaye czy Compex'a. Działają super :-)
  • Poziom 16  
    Ja mam Planet WL-8305 i śmiga elegancko ;)
  • Poziom 18  
    Jedyny miernik sygnału wifi, to laptop z kartą + Netstubler, 2 lata niewiele pomogły ;)
  • Poziom 2  
    a moze lepiej palm z wifi lzejsze to
    niż laptoka ciągać
  • Poziom 18  
    O zmieniło się, jest Linksys Wi-Fi Finder
    http://www.egospodarka.pl/20996,Lokalizator-sieci-Wi-Fi-Finder,1,15,1.html

Linksys wyprodukował kartę sieciową z detektorem sieci, która może być przydatna dla każdego, kto znalazł się w nieznanym sobie miejscu a potrzebuje skorzystać z połączenia sieciowego. Hot spot można zlokalizować bez potrzeby włączania za każdym razem notebooka.

Wi-Fi Finder
    Wi-Fi Finder wykrywa sieci bezprzewodowe G i B za jednym naciśnięciem guzika. Karta podłączana przez USB, informuje o nazwie sieci, mocy sygnału, używanym kanale i stanie systemu bezpieczeństwa. Informacje te są wyświetlane na ekraniku LCD i można je spersonalizować tak, aby pojawiały się tylko wybrane komunikaty, np. tylko o konkretnej sieci lub sieciach otwartych. Sieci wykryte przez Wi-Fi Findera są układane w listę w zależności od siły sygnału.
  • Poziom 12  
    Witam, mamy rok 2007 urządzenia takie chodzą po 24zl ale dalej nie mogę się dokopać schematu tego lokalizatora najlepiej najprostszy.
  • Poziom 22  
    gdzie znalazłeś takie urządzenie za tak śmeszne pieniądze? no i chyba nie mówisz o zwykłym odbiorniku raiowym na pasmo sieci Wi-Fi z 4 diodami wskazującymi poziom sygnału :D?
  • Poziom 11  
    Ostatnio w sklepie widziałem bateryjny skaner sieci bezprzewodowych za około 100-150 zł. Pokazuje kilka parametrów oraz to, czy sieć jest zabezpieczona czy nie. Ustrojstwo to było wielkości przeciętnego odtwarzacza MP3.