Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Jakie urządzenie wielofunkcyjne atramentowe

07 Gru 2013 23:16 1767 2
  • Poziom 15  
    Witam,

chcę kupić dla ucznia urządzenie wielofunkcyjne tzn. drukarka, skaner, ksero albo samą drukarkę, napiszę czego oczekuję od maszynki

1. tanie i łatwe napełnianie tuszy w zaciszu domowym, łatwość w wymianie materiałów eksploatacyjnych
    2. WIFI
    3. tanie kartridże regenerowane

miałem kiedyś Canony IP4000, IP3000, IP1000, drukowanie było w zasadzie darmowe, wydruki były piekne ale miały zasadniczą wadę, dysze były wbudowane w drukarkę i kilka tygodni nie drukowania powodowało ich zasychanie aż przestawały drukować. Miały też zaletę, kartridże to pojemniczki, które można było napełniać ile się chciało.

I teraz jakie jest Wasze zdanie, drukarka z wbudowaną głowicą która jak zaschnie to drukarka do kosza, za to łatwiejsze napełnianie czy drukarka z kartridżami z głowicami i przez to nieco trudniejsze napełnianie. Skłaniam się ku kartridżom, teraz miałem HP 4580 a wcześniej PSC1415 i w sumie łatwo się kartridże napełniało a jak zaschły to kupiłem nowe za ułamek ceny drukarki i pracowała dalej.

Kilku sprzedawców z Allegro zachęca mnie do kupna tych nowych HPków na kartridże 364 ale one właśnie mają wbudowane głowice. Natomiast modele które mnie zainteresowały to HP 3055A, specyfikacja fajna i posiada WIFI na którym mi zależy. Drukuje kartridżami 301, które niestety mają wadę że przewyższają ceną inne ale mimo to drukowanie byłoby tańsze niż z lasera.

Najchętniej jednak chciałbym urządzenie lub drukarkę z WIFI na kartridże 339, 21, 351 lub innej firmy ale żeby tanio można było kupić regenerowane oryginały. Chętnie przeczytam jakie macie doświadczenia, który model byście kupili i co teraz warto.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Dzieki za odpowiedź, właśnie przez to wolałbym urządzenie z kartridżami które mają głowicę, wymiana jest wtedy znacznie prostsza i mniej kosztowna a poza tym te starsze modele drukarek robiono solidniej. Może masz jakieś zdanie o drukarce HP 3055A albo F4280, ewentualnie innym modelu mającym WIFI.