Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] bębenek do stebnówki łucznik LZ3

niemuflon 08 Gru 2013 02:14 3756 21
    niemuflon
    Poziom 10  
    Poszukuję bębenka do maszyny przemysłowej łucznik LZ3.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    niemuflon
    Poziom 10  
    poszukam,
    widzę że jest dostępny ale czy na pewno podejdzie??
    czy ktoś może potwierdzić na 100% że będzie pasował?

oczywiście wciąż aktualne jeśli ktoś by miał
    wiesław67
    Poziom 21  
    Gdzieś chyba mam w swoich gratach,o ile pamiętam to do niektórych bębenków LZ3
    nie pasowały szpulki,ponieważ były za wysokie i ścikały w koszu po włożeniu bebenka.
    Pamiętam że starszego typu bębenek był w środku gdzie idzie szpulka gładki .
    Puzniej były chwytacze z bębenkiem który miał w koło prowadnika szpulki(wystajacy bolec) coś w rodzaju wystającej fazki wysokosci dziesiątych milimetra.
    Gdy włożyło sie szpulke to po włożeniu jej z bębenkiem do kosza chwytacza szpulka była ściskana albo wogóle ni dał się zatrzasnąć bębenka.
    niemuflon
    Poziom 10  
    powiem tak-jestem zupełnym laikiem--zdobyłem maszynę kompletną razem ze szpulką tylko się okazało że bębenka nie ma
    wiesław67
    Poziom 21  
    Jutro w pracy sprawdze czy bębenek z JUKI pasuje do chwytacza LZ3.
    niemuflon
    Poziom 10  
    ok czekam na info
    wiesław67
    Poziom 21  
    Zrobiłem próbę z chwytaczem do. LZ3 wkładając bębenek że spółką od Juki 8700 i wg.mnie pasuje dobrze.
    niemuflon
    Poziom 10  
    Super dzięki za info, zamawiam bębenek i zobaczymy co uszyję ;)
    niemuflon
    Poziom 10  
    Wiesław67 dzięki wielkie za pomoc.
    Maszynę udało się podregulować i w końcu zrobiła pierwsze ściegi. Na razie tylko próba ręczna była. Teraz trzeba poskładać napęd, stół itp. do kupy i zobaczyć jak to w końcu szyje.

Pytanko jaka igła będzie właściwa do szycia weluru bądź skóry naturalnej?
    pwisowski
    Poziom 10  
    Czesc,
    ja mam troche inne pytanie do Was. Chcialbym sie dowiedziec jak powinien wygladac chwytak i bebenek do tej maszyny i jak ten chwytak powinien byc przykrecony do glownego walka.
    Brat kupil maszyne ale niestety nie posprawdzal i teraz jest klops.
    Problem mam taki ze na aktualnym plącze mi nić.
    Zamiast ja wypuscic z chwytaka + nic z bebenka, obie nakreca na chwytakk jak na szpulke? Gdzie jest blad? zle przykrecony chwytak czy bebenek do bani?

Zapomnialem dodac ze mam chwytak i bebenek jak do Juki ze strony

Chwytacz do stębnówki mały i Bębenek jak ze strony
    http://maszyny-szwalnicze.jukmasz.webd.pl/szwalnie.php

Pomozcie prosze.Jestem mocno zdesperowany.
    wiesław67
    Poziom 21  
    Skąd masz ten chwytacz i gdzie go masz. Napisz troche jaśniej
    pwisowski
    Poziom 10  
    Ten chwytacz jak i kilka innych byl kupiony razem z maszyna. Byl oryginalnie zamontowany na walku przez poprzedniego wlasciciela.
    Wyglada dokladnie tak samo jak ten na zdjeciach z tej strony. Moge wyslac zdjecia chwytaka zeby miec co porownywac.
    Kilka bebenkow bylo identycznych rowniez jak na stronie. Ale niestety nie byly sprawdzone w maszynie. Maszyna byla zaschnieta zupelnie sie nie krecila. Ale przez to nie bylo jak sprawdzic ustawien czy dziala czy nie.Na szczescie WD 40 zrobil swoje.

Problem mam taki ze zamontowalem chwytak na glownym walku wszystko sie ladnie kreci, bebenek jest zblokowany jak trzeba. Nitke chwytak pobiera z bebenka tym wycieciem ale jakos zawija na bebenku i chwytaku i zacina sie maszyna i tu nastepuje koniec zabawy. I nie wiem co dalej z tym robic. Probowalem trzymac te nic zeby sprawdzic czy to kwestia naciagu. Bardzo rzadko sie udaje wlasciwie 2 razy na 100 prob wyciagnac normalnie nitke z bebenka.
    Wiec moje pytanie jest takie czy dobrze zamontowalem chwytak na walku?
    wiesław67
    Poziom 21  
    Parametry ustawień chwytacza są takie same jak np. w Juki 8700. tzn. skok pętlowy chwytacza ,odległość czubka chwytacza od igły oraz wysokość ostrza chwytacza nad oczkiem igły w momencie zbierania nici z igły przez czubek chwytacza. Jeżeli chwytacz jest nie orginalny to trzeba sprawdzić czy jest szczelina pomiędzy trzymakiem kosza chwytacza a wycięciem w koszu chwytacza. Trzymak kosza to jest ta część która trzyma kosz w który wkładasz bebenek ze szpulka .Chodzi oto że ten kosz nie obracał sie podczas szycia wraz z bebenkiem.Szczelina powinna być na tyle duża żeby nic podczas szycia nie zakleszczała się w niej ale nie może też być zbyt duża ,ponieważ podczas szycia mogłby wyskakiwać kosz z trzymaka kosza i łamać igły.

http://www.maszyny-do--szycia.pl/ustawienie-chwytacza-juki-5550.html
    pwisowski
    Poziom 10  
    Hmmm rozumiem o co chodzi. Trzymak kosza to ta blaszka z zabkiem ktory wchodzi w kosz i go blokuje. Ale z tego co wiem wlasnie tam mi sie zawija ta nitka. Sadzilem ze ta nitka przeskakuje miedzy bebenkiem a chwytakiem ? to jesli tam ma byc szczelina to jak ma byc blokowany ten kosz?
    Na szybko narysowalme i to u mnie wyglada to tak.
    Aha ustawienia chwytaka mam tak jak w tym opisie od Pana. Przy powrocie igly chwytak lapie te nitke wiec to chyba jest ok.

[Kupię] bębenek do stebnówki łucznik LZ3
    wiesław67
    Poziom 21  
    wiesław67 napisał:
    Parametry ustawień chwytacza są takie same jak np. w Juki 8700. tzn. skok pętlowy chwytacza ,odległość czubka chwytacza od igły oraz wysokość ostrza chwytacza nad oczkiem igły w momencie zbierania nici z igły przez czubek chwytacza. Jeżeli chwytacz jest nie orginalny to trzeba sprawdzić czy jest szczelina pomiędzy trzymakiem kosza chwytacza a wycięciem w koszu chwytacza. Trzymak kosza to jest ta część która trzyma kosz w który wkładasz bebenek ze szpulka .Chodzi oto że ten kosz nie obracał sie podczas szycia wraz z bebenkiem.Szczelina powinna być na tyle duża żeby nic podczas szycia nie zakleszczała się w niej ale nie może też być zbyt duża ,ponieważ podczas szycia mogłby wyskakiwać kosz z trzymaka kosza i łamać igły.

http://www.maszyny-do--szycia.pl/ustawienie-chwytacza-juki-5550.html

Wiadomość wysłałem na ,,pw'' .
    pwisowski
    Poziom 10  
    Nie otrzymalem nowej wiadomosci na majla ani na forum oprocz tego cytowanego.
    pzdr

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

Ok problemem jest trzymak kosza. Znalazlem w sieci i wyglada troche inaczej niz ten oryginalnie zamontowany. Ten moj jest krawedziasty bez wyprofilowania ulatwiajacego spadanie nici miedzy trzymakiem a koszem.

Kupie nowy trzymak i zobaczymy czy da rade.Dam znac.

Dzieki za pomoc :)
    Pzdr
    PW
    wiesław67
    Poziom 21  
    Jeżeli jest taka szczelina jak na rysunku tzn. pół na pół to nie powinno zakleszczac nici w tym miejscy. Trzeba sprawdzić czy chwytacz niema gdzieś jakiegoś zadzioru
    po drodze którędy idzie nitka. Sprawdzić czy otwór w płytce ściegowej nie jest pokarcelowany itp.
    pwisowski
    Poziom 10  
    Ok zrobiłem wszystko wg istrukcji szczelina jest nitka sie nie zakleszcza. Problem byl bardziej zlozony niz myslalem. Trzymak jak sie okazalo jest w porzadku, nitka zeslizguje sie jak trzeba. W bębenku nie mialem blaszki blokujacej nitki. Wszystkie bebenki bez tej blaszki nakrecaly nitke na kosz chwytaka i blokowaly maszyne. Maszyna szyje tylko jest kolejny problem niestety. O ile od strony kosza chwytaka wszystko OK,tym razem chwytak kilkakrotnie nawija od spodu nic. Ciezko to wyjasnic ale ten szew od dolu materialu jest splatany kilkakrotnie nicia. Probowalem z naciagiem nici ale nie pomoglo.
    Jakies wskazowki co z tym dalej zrobic?
    wiesław67
    Poziom 21  
    Źle zsynchronizowany chwytacz z igłą. Może za mały skok pętlowy.
    pwisowski
    Poziom 10  
    ok maszyna juz szyje. Synchronizacja byla ustawiona wg instrukcji. Zmniejszylem szerokosc sciegu i zaczela szyc normalnie - nie zapetla sie od spodu. Wyglada na to ze nie mozna przesadzic z szerokoscia sciegu.

dziekuje za pomoc
    pozdrawiam:)

PW