Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Competition - monitor nie otwiera elektrozaczepu.

08 Gru 2013 08:48 4305 11
  • Poziom 17  
    Witam
    Podpinałem koledze domofon firmy Competiotin ze stacją bramową dwu abonentową i klawiaturą kodową o oznaczeniu ASC562-CK(2) do tego dwa monitory jeden w biurze drugi w mieszkaniu obydwa monitory o oznaczeniu: MT670C-CK2B. Ułożony zostało nowy przewód XSTDYz 12x0,5 PE + żel. Wszystko zostało zasilone z jednego zasilacza buforowego 13,8V/2A.
    Za pomocą kodu ze stacji bramowej elektrozaczep się otwiera. Z monitora w biurze również elektrozaczep się otwiera. Natomiast nie otwiera się z monitora w mieszkaniu. Poza tym wszystko działa obraz jest głos również.
    Wszystko podłączone według schematu poniżej:

Przewody sprawdzałem i są ok (poprzez dzwonienie) próbowałem podmienić monitory również nic nie pomogło. Sprawdzałem kilkakrotnie kolorystykę przewodów i również nic nie pomyliłem.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Nie mam zbyt dużego doświadczenia z competition ( podłączyłem dosłownie kilka sztuk, a ponieważ działało to nie wnikałem za bardzo co i jak działa, co za tym idzie nie wiem np za co odpowiada zasilanie lokalne kamery). W świetle tego co napisałeś stawiałbym na spadki napięć ( szczególnie że używasz zasilacza o niższym napiciu niż zasilacze dedykowane). Podwój zasilanie monitora jak i zasilanie pomiędzy monitorem a kamerą ( pewnie będzie to niebieski i zólty- ale sprawdź to w instrukcji)
    Tak przy okazji może warto pomierzyć wszystkie zasilania by uniknąć kolejnych niespodzianek w przyszłości?
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Tak właśnie się zastanawiam nad tym zasilaniem.
    Sprawa wygląda tak że przewód do tego monitora co nie działa jest dłuższy o jakieś 15 metrów od tego co działa. Mógłbym ten monitor co nie otwiera zasilić z tego zasilacza co był w komplecie a resztę pozostawić bez zmian.

Jesli mówisz o podwojeniu zasilania to co mam zrobić ? Dołożyć przewodów ?

W zasilaczu jest potencjometr który odpowiada za napięcie mogę podpiąć miernik i spróbować ustawić napięcie takie jak jest w zasilaczach które były w zestawie czyli 14,5V

Zastanawia mnie jeszcze układ zworek jaki powinien być w monitorach oraz za co odpowiada 3 pinowe gniazdo w stacji bramowej.

Do tego jeszcze gdy wciskam w działającym monitorze guzik otwierania to otwiera zaczep ale w tym samym momencie wyłącza kamerę podobno jest to objaw normalny natomiast w tym monitorze co nie działa otwieranie gdy naciskam guzik klucza nic się nie dzieje kamery nie wyłącza tylko słychać dźwięk gongu naciskając guzik.
    Daro1003 napisał:
    Jesli mówisz o podwojeniu zasilania to co mam zrobić ? Dołożyć przewodów ?
    dokładnie tak po dwie żyły na biegun,
    Daro1003 napisał:
    W zasilaczu jest potencjometr który odpowiada za napięcie mogę podpiąć miernik i spróbować ustawić napięcie takie jak jest w zasilaczach które były w zestawie czyli 14,5V
    ie. Zrób to.
    Daro1003 napisał:
    Do tego jeszcze gdy wciskam w działającym monitorze guzik otwierania to otwiera zaczep ale w tym samym momencie wyłącza kamerę podobno jest to objaw normalny natomiast w tym monitorze co nie działa otwieranie gdy naciskam guzik klucza nic się nie dzieje kamery nie wyłącza tylko słychać dźwięk gongu naciskając guzik.
    Dziwne. Zamień jeszcze kolejność wtyczek w panelu zewnetrznym.Wykluczysz/ potwierdzisz uszkodzenie wejścia w kamerze.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Wtyczki w kamerze zamieniałem i dalej to samo czyli to jest wykluczone.

Zmierzę zasilanie przy monitorze działającym i przy nie działającym - porównam. Dołożę przewodów do monitora nie działającego do zasilania oraz podkręcę zasilacz na 14.5V bo tyle w dokumentacji technicznej pisze że maks może dać. Mierzyłem teraz zasilacz który jest w komplecie to daje 14,8V zobaczę ile da ten buforowy jeśli da 15V tak ustawie ponieważ i tak na pewno są spadki na kablach.

Mam już jakiś punkt zaczepienia. Zastanawiają mnie jeszcze te zworki na monitorach ich opis przedstawia obrazek:

Daro1003 napisał:
    Zmierzę zasilanie przy monitorze działającym i przy nie działającym - porównam
    Tu nie ma co mierzyć. Przy 15metrach na przewodzie o żyle 0,2 mm w kwadracie spadek bedzie znaczny. Podkręcić zasilacz i podwoić zasilanie monitora mozęsz w ciemno niezależnie od wszystkiego.
    Daro1003 napisał:
    Mam już jakiś punkt zaczepienia. Zastanawiają mnie jeszcze te zworki na monitorach ich opis przedstawia obrazek:

Spójrz w instrukcje ustawienie zworek uzaleznione też będzie od modelu wykorzystywanej kamery.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Czyli zworki J3 powinienem zdjąć. Według tego co podaje instrukcja.
    A co ze zworką J2 ? Też powonieniem je usunąć w obudowach monitorach ?
  • Poziom 17  
    Ok więc w tygodniu będę kombinował na pewno dołożę żył zasilania oraz podkręcę zasilacz i usunę zworki.

Gdyby udało ci się kolego coś dowiedzieć np od znajomego to proszę napisz.
  • Poziom 17  
    Witam
    Pod kilkudniowej przerwie otrzymałem odpowiedz od producenta. Powinienem sparować dwa przewody odpowiadające za przesył sygnału do elektrozaczepu to jest czerwony i niebieski. No i zworki J2 i J3 do zdjęcia. W dniu jutrzejszym będę walczył z tym domofonem napisze o efektach.
    Daro1003 napisał:
    Powinienem sparować dwa przewody odpowiadające za przesył sygnału do elektrozaczepu to jest czerwony i niebieski.
    te przewody ( audio i masa) sterują elektrozaczepem i owszem przez podanie napiecia pewnie minimum około 10,5- 11 V na audio , ale pobór na nich jest minimalny i gdyby monitory miały odpowiednie zasilanie to do 40- 50 m miedzy monitorem a panelem zewnętrznym nie powinno być problemu. To co proponuje serwis to leczenie objawów ( też potrzebne) a nie przyczyn.Kluczem do poprawnego działania jest podanie prawidłowego napiecia na monitory ( co i im samym powinno wyjść na dobre)

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam
    Dziś temat został rozwiązany. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem napięcie na zaciskach zasilacza wynosiło 13,5V następnie podkręciłem na 14,5V i zadziałało wszystko. Dodatkowo sparowałem przewody jak radził producent. Wszystko działa. Na przyszłość zastosuję przewody 1.0 a nie 0.5.