Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 9390 - piszczy, miga i nie działa

Dariusz Bismor 08 Gru 2013 11:30 7386 13
  • #1 08 Gru 2013 11:30
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Czy ktoś wie jak uruchomić program diagnostyczny w tym modelu? Na razie, przy próbie załączenia, zmywarka piszczy bez końca, a dioda startu miga równym rytmem nieprzerwanie.

Sprawdziłem podłączenie wody i czy nie ma wycieków - wszystko OK.

0 13
  • Pomocny post
    #2 08 Gru 2013 12:07
    movzx
    Poziom 39  

Dariusz Bismor napisał:
    jak uruchomić program diagnostyczny w tym modelu?
    Jak w każdym innym z tej (bardzo długiej) serii.
    Dariusz Bismor napisał:
    zmywarka piszczy bez końca, a dioda startu miga równym rytmem nieprzerwanie.
    Może w takim razie NTC do sprawdzenia?

2
  • #3 08 Gru 2013 12:50
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Czyli przytrzymując przycisk start podczas włączania? Chyba mi się udało.

Też się zastanawiałem, czy to są pojedyncze mignięcia. NTC to czujnik temperatury, tak? Gdzie go szukać?

4
  • #5 08 Gru 2013 16:32
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Dziękuję za rysunek, ale 5830 to chyba czujnik poziomu wody. NTC to 6910 - przynajmniej w podobnym modelu ADG 955.

Zmywarka przeszła program diagnostyczny bez błędu. Ale ze zwykłym zmywaniem ostatnio też tak jest: raz przechodzi, raz się "zawiesza" piszcząc. I to w różnych momentach: najczęściej na samym początku, ale bywa że i znacznie później. Spróbuję pomierzyć ten czujnik, może to tylko styki.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Gru 2013 16:40
    movzx
    Poziom 39  

movzx napisał:
    W miejscu 5830.
    Teraz jaśniej? :)
    Żadnych styków w samym elemencie nie ma. Ale wtyki i wiązkę jak najbardziej warto sprawdzić.

0
  • #7 08 Gru 2013 20:36
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Tak wygląda moja zmywarka od spodu:
    Whirlpool ADG 9390 - piszczy, miga i nie działa

Nie widzę tam żadnego czujnika o kształcie podobnym do tych znalezionych tu na forum. Jest za to okrągłe miejsce w plastiku, gdzie - być może - w innych modelach jest on montowany. Chodzi mi o miejsce mniej więcej w środku zdjęcia, tuż nad (pod w zdjęciu pełnej rozdzielczości) żółtą rurką. Chyba że czujnik jest zintegrowany z innym urządzeniem.

Czytałem też, że czujnik może być umieszczony w drzwiach - czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

0
  • #8 10 Gru 2013 09:55
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Na pewno nikt nie potrafi pomóc? Chodzi o info, czy NTC jednak gdzieś w okolicy tego "zbieracza wody" jest, czy raczej szukać w drzwiach?

0
  • #9 10 Gru 2013 20:16
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dariusz Bismor napisał:
    czy NTC

To chyba ostatnia rzecz ,która się psuje w tych zmywarkach. Stawiam na uszkodzony rozdzielacz.

0
  • #10 10 Gru 2013 21:33
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Rozdzielacz - jak to pasuje do pojedynczych "mrugnięć" diody?

Wyciągnąłem jednak czujniki z kolektora wody, wyglądają tak:
    Whirlpool ADG 9390 - piszczy, miga i nie działa Whirlpool ADG 9390 - piszczy, miga i nie działa

Płytki nie da się wyciągnąć. Zakładam, że to czarne to czujnik temperatury. Pomierzyłem go - jest przerwa na pierwszych dwóch nóżkach od dołu/lewej. Nawet jak mierzyć z punktu kontrolnego. Czyli chyba czujnik.

Pytanie: gdzie taki czujnik można zamówić? Pewno trzeba wymienić cały ten element?

0
  • Pomocny post
    #11 10 Gru 2013 22:35
    movzx
    Poziom 39  

Dariusz Bismor napisał:
    Pomierzyłem go - jest przerwa na pierwszych dwóch nóżkach od dołu
    Błąd. Mierzysz pierwszą i trzecią. Powinno być ok. 47kΩ.

0
  • #12 11 Gru 2013 09:59
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Napisałem "nóżkach"? Chodziło mi o ścieżki, mierzyłem na pierwszym styku i punkcie kontrolnym nad zworką - tak na wypadek, jakby to zworka była pęknięta. Jest przerwa, więc to czujnik. movzx dzięki za pomoc, choć długo trwało zanim zrozumiałem Twoją uwagę "w miejscu..."

0
  • #13 12 Gru 2013 09:47
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Info dla osób, które mogą mieć ten sam problem: czujnik nazywa się OWI (Optical Water Indicator), jak widać czujnik temperatury jest tam dodatkiem. Do zamówienia przez serwis Whirlpoola, cena 90 zł.
    Niestety, trzeba czekać 7-10 dni, nie wiem, czy zdążą mi go sprowadzić przed świętami :<(

1
  • #14 04 Sty 2014 10:11
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

Dla informacji, serwis Whirlpool w Pawłowicach na Śląsku spisał się świetnie i czujnik dotarł przed świętami. Założyłem i zmywarka znowu działa poprawnie. Temat uważam za zamknięty.

0