Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch KGV/33X40 dużo lodu na tylnej ścianie

Edytek 08 Gru 2013 13:08 3021 10
  • #1 08 Gru 2013 13:08
    Edytek
    Poziom 1  

Witam.
    Mam problem z lodówką dwukomorową marki BOSCH o symbolu KGV/33X40.W lodówce na tylniej ściance osiada się gruba warstwa lodu.Regulacja termostatem nie dała żadnego efektu lód jak był tak jest.Bardzo proszę o fachową poradę.

• #2 08 Maj 2015 10:22
    qkiz_xt
    Poziom 12  

Też mam z tym problem, czy autor tematu go rozwiązał? Podejrzewam termostat ale nie jestem pewny...

• #3 08 Maj 2015 19:39
    falo22
    Poziom 24  

Jeżeli lodówka posiada grzałke do odszraniania to pewnie jest uszkodzona , jeżeli nie posiada to niestety ubytek czynnika.

• #4 09 Maj 2015 21:45
    qkiz_xt
    Poziom 12  

Nie wiem czy mam grzałkę. Mój model to duo system KGS 3275. Objawy były takie, że nagle wszystkie rzeczy z lodówki zostały zamarznięte, a w zamrażalniku było strasznie dużo lodu, więc odmroziłem i jedno, i drugie. Po włączeniu zamrażalnik pracuje normalnie, natomiast w lodówce na tylnej ściance znowu pełno szronu i znowu zaczyna wszystko zamarzać.... Agregat słychać cały czas i się nie wyłącza. Czy te objawy nadal wskazują na ubytek czynnika czy jednak termostat? Jeśli czynnik to z jakimi orientacyjnymi kosztami musiałbym się liczyć? Bardzo proszę o pomoc, gdyż w mojej okolicy ciężko z fachowcami.

• #5 09 Maj 2015 22:17
    ROBSON33
    Moderator AGD

qkiz_xt napisał:
    Czy te objawy nadal wskazują na ubytek czynnika czy jednak termostat?

Opis dość chaotyczny, po tym opisie trudno coś wywnioskować.

qkiz_xt napisał:
    gdyż w mojej okolicy ciężko z fachowcami.

Radziłbym jednak poszukać fachowca.

• #6 09 Maj 2015 23:04
    qkiz_xt
    Poziom 12  

Opis przecież nie jest chaotyczny... Po prostu lodówka zamiast chłodzić to mrozi i agregat nie wyłącza się w ogóle- mimo ustawienia najniższej temperatury. Tylna ścianka lodówki jest cała pokryta szronem.
    Wiem, że najlepiej poszukać fachowca jednak naprawdę w mojej okolicy jest z nimi ciężko. Nie chodzi o to że jestem sknerą czy coś w ten deseń. Ty widzę się na tym znasz. Jeśli byłbyś z okolic z chęcią bym Cię zaprosił do siebie i zapłacił w zamian za dobrze wykonaną robotę.

• #7 10 Maj 2015 15:40
    newDJ
    Poziom 17  

Jeżeli lodówka pracuje w ten sposób od grudnia 2013 roku to nie może być mowy o ubytku czynnika chłodniczego.Przecięż internauta wyraźnie pisze że część chłodnicza mrozi.W tym modelu jest termostat typu "płaczek" i on kwalifikuje się do wymiany.Wymontuj go,zaznacz sobie kolejność podłączenia styków 3-4-6 i zmierz długość czujki.Kup taki sam regulator lub zastosuj uniwersalny zamiennik np W 4.2 Koszt regulatora nie powinien przekroczyć max 60zł.

• #8 10 Maj 2015 21:16
    falo22
    Poziom 24  

Teraz tak można po tym opisie stwierdzic że jest uśzkodzony termostat. Wczesniej ciężko to było wywnioskować.

• #9 11 Maj 2015 06:16
    newDJ
    Poziom 17  

Edytek napisał:
    Witam.
    Mam problem z lodówką dwukomorową marki BOSCH o symbolu KGV/33X40.W lodówce na tylniej ściance osiada się gruba warstwa lodu.Regulacja termostatem ni
    e dała żadnego efektu lód jak był tak jest.Bardzo proszę o fachową poradę.

Opis usterki nie był chaotycznym.Sam fakt osadzania się grubej warstwy lodu świadczył o usterce termoregulatora.Po prostu urządzenie pracowało bez przerwy potrzebnej na ociekanie parownika w części chłodniczej.

• #10 11 Maj 2015 18:49
    qkiz_xt
    Poziom 12  

newDJ napisał:
    Jeżeli lodówka pracuje w ten sposób od grudnia 2013 roku to nie może być mowy o ubytku czynnika chłodniczego.Przecięż internauta wyraźnie pisze że część chłodnicza mrozi.W tym modelu jest termostat typu "płaczek" i on kwalifikuje się do wymiany.Wymontuj go,zaznacz sobie kolejność podłączenia styków 3-4-6 i zmierz długość czujki.Kup taki sam regulator lub zastosuj uniwersalny zamiennik np W 4.2 Koszt regulatora nie powinien przekroczyć max 60zł.

Nie- lodówka nie pracuje tak od grudnia 2013 roku tylko teraz stało się tak nagle. Ja tylko podpiąłem się do tematu. Tak czy inaczej wymienię termostat. Znalazłem oryginał na allegro za 125zł. Jeśli ten W4.2 ma przedział Max. zał/wył +4,5/-13 ºC
    Min. zał/wył +4,5/-26 ºC to nada się do lodówki? Podaję model raz jeszcze: KGS 3275.
    EDIT: nie wiem czy jest jeszcze jeden problem, a mianowicie gdy wszystko rozmroziłem to lodówka pracuje tak jak pisałem czyli mrozi, natomiast zamrażarka wydaje się pracować dobrze tylko dioda świeci się na pomarańczowo a nie na zielono. Już nie raz tak miałem ale powracało to do normy. Czy to zły objaw?

• #11 03 Cze 2015 16:33
    qkiz_xt
    Poziom 12  

Zamówiłem zamiennik ATEA i wygląda na to że wszystko jest ok. Co ciekawe po rozkręceniu okazało się, że termostat jest nie boscha tylko firmy danfoss, więc dobrze że nie kupiłem oryginału... Termostat danfoss ma kapilarę długości 1m, a oryginał jak i zamiennik atea 1.2m ale jakoś udało mi się ostrożnie zawinąć i działa.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo