Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MATLAB & Simulink - układ regulacji kaskadowej - dobór czasu próbkowania

08 Gru 2013 14:04 1920 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    w badanym przeze mnie układzie regulacji kaskadowej mam zastosowane dwa regulatory, tzn. regulator siły oraz regulator prądu. Regulator siły jest regulatorem nadrzędnym, który wyznacza wartość zadaną dla pętli regulacji prądu.
    Moje pytanie dotyczy tego jaki czas/jaka częstotliwość próbkowania powinna zostać ustawiona dla poszczególnych regulatorów aby układ poprawnie działał.

Pozdrawiam
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 20  
    Trochę mało wiadomo o układzie. Zazwyczaj przyjmuje się 0.1*T (gdzie T jest najmniejszą stałą czasową - w przypadku obiektu o charakterze inercyjnym), bądź 0.01*T (gdzie T jest okresem sygnału sinusoidalnego).
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 10  
    Obiektem regulacji jest rzeczywisty elektryczny silnik liniowy, zaimplementowany w środowisku MATLAB & Simulink. Ktoś mi kiedyś powiedział, że częstotliwość dla regulatora nadrzędnego powinna w tym przypadku wynosić 1kHz a dla podrzędnego od 20 do 50 kHZ.
  • Poziom 13  
    Czy możesz coś więcej napisać o "rzeczywistym silniku liniowym" sterowanym z MATALBA?
    Dobrze to zrozumiałem?
    Czy jest to tylko symulacja?
    Co do czasu próbkowania, to wszystko jest uzależnione od powyższego.. i od procesu i energoelektroniki.
  • Poziom 15  
    Honndo napisał:
    Obiektem regulacji jest rzeczywisty elektryczny silnik liniowy, zaimplementowany w środowisku MATLAB & Simulink. Ktoś mi kiedyś powiedział, że częstotliwość dla regulatora nadrzędnego powinna w tym przypadku wynosić 1kHz a dla podrzędnego od 20 do 50 kHZ.

A te 1kHz i 50kHz to częstotliwość próbkowania czy tak zwane crossover frequency dla regulatorów?