Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe SAMSUNG HT-D5530 a Laptop Acer Aspire E1-571G - połączenie

truthfulkaz 08 Gru 2013 14:42 1776 7
  • #1 08 Gru 2013 14:42
    truthfulkaz
    Poziom 6  

Witam, mam problem dotyczący odtworzenia dźwięku z Laptopa Acer Aspire E1-571G w kinie domowym SAMSUNG HT-D5530. Moje pytanie brzmi: Czy wystarczy kabel hdmi do połączenia tych dwóch komponentów i odtworzenia dźwięku? Próbowałam połączyć je tym kablem, niestety, próby na marne, dźwięk leci z laptopa. Dodatkowo dodam, że na kinie domowym mam opcje takie jak:

AUX 1
    AUX 2
    D , IN
    USB
    IPOD
    CD/DVD
    FM

Wobec powyższych, którą opcję wybrać przy podłączaniu laptopa? Po podłączeniu laptopa do kina nic się nie dzieje. Nie mam pojęcia, co może być nie tak, prosiła bym o rady jak podłączyć, co uruchomić w laptopie, jak ustawić w kinie domowym, pozdrawiam.

0 7
  • Mitronik
  • #2 08 Gru 2013 23:17
    zdzich42
    Poziom 40  

Spróbuj połączyć przewodem mini jack (wyjście słuchawkowe laptopa) chinch x2 wejście aux kina. Poziom sygnału wyjściowego ustal tak aby nie było zniekształceń.

0
  • #3 09 Gru 2013 00:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

truthfulkaz napisał:
    Moje pytanie brzmi: Czy wystarczy kabel hdmi do połączenia tych dwóch komponentów i odtworzenia dźwięku? Próbowałam połączyć je tym kablem, niestety, próby na marne

KD obsługuje ARC, więc nie powinno być z tym kablem problemu, warunek jest taki, że musi być klasy co najmniej 1.4a.
    Jak ustawić to w KD powinno być to opisane w manualu od tegoż.

0
  • Mitronik
  • #4 09 Gru 2013 01:05
    Polon_us
    Poziom 41  

Przy podłączaniu kablem HDMI tych urządzeń powinnaś sprawdzić :

1 - ustawienia karty graficznej nVidia, która jest zainstalowana w tym laptopie - powinno być tam ustawione, że dźwięk jest również wysyłany na wyjście HDMI
    2 - domyślne urządzenie audio w laptopie powinno być zmienione z głośników na HDMI(?) Nie jestem pewien, jak to dokładnie brzmi, ale sens jest taki, że dźwięk powinien był być przekierowany na wyjście HDMI jako podstawowe urządzenie.
    3 - po podłączeniu HDMI do kina powinnaś mieć możliwość wyboru wejścia H. IN1 (lub H. IN2) w kinie w zależności gdzie podłączony jest kabel.

Powodzenia :)

0
  • #5 09 Gru 2013 11:47
    truthfulkaz
    Poziom 6  

Polon_us, no właśnie problem w tym, że podłączając HDMI nie wyświetlają mi się żadne ustawienia, a dźwięk jak był w laptopie tak jest.

Spróbuję jeszcze porady kolegi zdzich42, jednak najbardziej upierała bym się przy tym HDMI.

A co do funkcji w kinie domowym, o których mówiłam, ma być ustawiona jakaś konkretna?

0
  • #6 09 Gru 2013 14:50
    Polon_us
    Poziom 41  

Laptop, z tego co widzę, pracuje pod Linuxem. Ten system nie jest mi znany i nie wypowiadam się. Proszę sprawdzić instrukcję karty graficznej, jak ten sygnał audio powinien być dołączony do sygnału HDMI.

truthfulkaz napisał:
    A co do funkcji w kinie domowym, o których mówiłam, ma być ustawiona jakaś konkretna?

Te funkcje to są oznaczenia wejść tego kina. Powinny być jeszcze dostępne H. IN1 i H. IN2 - co oznacza wejście HDMI IN1 (2). Być może pokazują się dopiero wtedy, kiedy zostanie wykryty sygnał na danym wejściu HDMI. I te wejścia powinno być wybrane w przypadku użycia kabla HDMI.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ideę kolegi Kocurka (wpis powyżej). W tym przypadku trzeba uaktywnić funkcję ARC (Audio Return Channel) w kinie (opisane w instrukcji), kabel HDMI w tym przypadku podłącza się do gniazda HDMI OUT. Kabel musi spełniać wymagania HDMI1.4 .

Powodzenia :)

0
  • #7 13 Gru 2013 12:52
    truthfulkaz
    Poziom 6  

Postanowiłam się posłużyć kablem Mini Jack, podłączyłam, dźwięk z laptopa leci na kino domowe, jednakże gdzie znalazła bym opcje dot. wzmocnienia np. basu, tonów? Pilotem jeśli chodzi o bas nic nie zdziałam, w ogóle kino nie reaguje na polecenia z pilota. Gdzieś w ustawieniach PC?

0
  • #8 13 Gru 2013 13:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Koło zegara, na pasku zadań po prawej stronie masz ikonkę Swojej karty muzycznej, kliknij LPM i gdzieś powinny być właściwości, lub PPM na ikonie karty i tam wybierz właściwości, tam ustawiasz w samym programie, do obsługi karty to o co pytasz, ale cudów się nie spodziewaj, bo karta muzyczna praktycznie w każdym laptopie, to układ pojedynczy, wlutowany w PCB laptopa jest wielkości 5 zł, czasem nawet mniejszy, to co konstruktorzy, lub programiści takiego układu, mogą z tego "wycisnąć".

0