Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe SAMSUNG HT-D5530 a Laptop Acer Aspire E1-571G - połączenie

truthfulkaz 08 Gru 2013 14:42 1776 7
 • #1 08 Gru 2013 14:42
  truthfulkaz
  Poziom 6  

  Witam, mam problem dotyczący odtworzenia dźwięku z Laptopa Acer Aspire E1-571G w kinie domowym SAMSUNG HT-D5530. Moje pytanie brzmi: Czy wystarczy kabel hdmi do połączenia tych dwóch komponentów i odtworzenia dźwięku? Próbowałam połączyć je tym kablem, niestety, próby na marne, dźwięk leci z laptopa. Dodatkowo dodam, że na kinie domowym mam opcje takie jak:

  AUX 1
  AUX 2
  D , IN
  USB
  IPOD
  CD/DVD
  FM

  Wobec powyższych, którą opcję wybrać przy podłączaniu laptopa? Po podłączeniu laptopa do kina nic się nie dzieje. Nie mam pojęcia, co może być nie tak, prosiła bym o rady jak podłączyć, co uruchomić w laptopie, jak ustawić w kinie domowym, pozdrawiam.

  0 7
 • Mitronik
 • #2 08 Gru 2013 23:17
  zdzich42
  Poziom 40  

  Spróbuj połączyć przewodem mini jack (wyjście słuchawkowe laptopa) chinch x2 wejście aux kina. Poziom sygnału wyjściowego ustal tak aby nie było zniekształceń.

  0
 • #3 09 Gru 2013 00:33
  KOCUREK1970
  Poziom 43  

  truthfulkaz napisał:
  Moje pytanie brzmi: Czy wystarczy kabel hdmi do połączenia tych dwóch komponentów i odtworzenia dźwięku? Próbowałam połączyć je tym kablem, niestety, próby na marne

  KD obsługuje ARC, więc nie powinno być z tym kablem problemu, warunek jest taki, że musi być klasy co najmniej 1.4a.
  Jak ustawić to w KD powinno być to opisane w manualu od tegoż.

  0
 • Mitronik
 • #4 09 Gru 2013 01:05
  Polon_us
  Poziom 41  

  Przy podłączaniu kablem HDMI tych urządzeń powinnaś sprawdzić :

  1 - ustawienia karty graficznej nVidia, która jest zainstalowana w tym laptopie - powinno być tam ustawione, że dźwięk jest również wysyłany na wyjście HDMI
  2 - domyślne urządzenie audio w laptopie powinno być zmienione z głośników na HDMI(?) Nie jestem pewien, jak to dokładnie brzmi, ale sens jest taki, że dźwięk powinien był być przekierowany na wyjście HDMI jako podstawowe urządzenie.
  3 - po podłączeniu HDMI do kina powinnaś mieć możliwość wyboru wejścia H. IN1 (lub H. IN2) w kinie w zależności gdzie podłączony jest kabel.

  Powodzenia :)

  0
 • #5 09 Gru 2013 11:47
  truthfulkaz
  Poziom 6  

  Polon_us, no właśnie problem w tym, że podłączając HDMI nie wyświetlają mi się żadne ustawienia, a dźwięk jak był w laptopie tak jest.

  Spróbuję jeszcze porady kolegi zdzich42, jednak najbardziej upierała bym się przy tym HDMI.

  A co do funkcji w kinie domowym, o których mówiłam, ma być ustawiona jakaś konkretna?

  0
 • #6 09 Gru 2013 14:50
  Polon_us
  Poziom 41  

  Laptop, z tego co widzę, pracuje pod Linuxem. Ten system nie jest mi znany i nie wypowiadam się. Proszę sprawdzić instrukcję karty graficznej, jak ten sygnał audio powinien być dołączony do sygnału HDMI.

  truthfulkaz napisał:
  A co do funkcji w kinie domowym, o których mówiłam, ma być ustawiona jakaś konkretna?


  Te funkcje to są oznaczenia wejść tego kina. Powinny być jeszcze dostępne H. IN1 i H. IN2 - co oznacza wejście HDMI IN1 (2). Być może pokazują się dopiero wtedy, kiedy zostanie wykryty sygnał na danym wejściu HDMI. I te wejścia powinno być wybrane w przypadku użycia kabla HDMI.

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ideę kolegi Kocurka (wpis powyżej). W tym przypadku trzeba uaktywnić funkcję ARC (Audio Return Channel) w kinie (opisane w instrukcji), kabel HDMI w tym przypadku podłącza się do gniazda HDMI OUT. Kabel musi spełniać wymagania HDMI1.4 .

  Powodzenia :)

  0
 • #7 13 Gru 2013 12:52
  truthfulkaz
  Poziom 6  

  Postanowiłam się posłużyć kablem Mini Jack, podłączyłam, dźwięk z laptopa leci na kino domowe, jednakże gdzie znalazła bym opcje dot. wzmocnienia np. basu, tonów? Pilotem jeśli chodzi o bas nic nie zdziałam, w ogóle kino nie reaguje na polecenia z pilota. Gdzieś w ustawieniach PC?

  0
 • #8 13 Gru 2013 13:39
  KOCUREK1970
  Poziom 43  

  Koło zegara, na pasku zadań po prawej stronie masz ikonkę Swojej karty muzycznej, kliknij LPM i gdzieś powinny być właściwości, lub PPM na ikonie karty i tam wybierz właściwości, tam ustawiasz w samym programie, do obsługi karty to o co pytasz, ale cudów się nie spodziewaj, bo karta muzyczna praktycznie w każdym laptopie, to układ pojedynczy, wlutowany w PCB laptopa jest wielkości 5 zł, czasem nawet mniejszy, to co konstruktorzy, lub programiści takiego układu, mogą z tego "wycisnąć".

  0