Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 b5 - Wibracje po zwiększeniu mocy

08 Gru 2013 15:01 1797 4
  • Poziom 12  
    Witam,
    Posiadam takie auto jak Audi A4 b5 z 97r. Jest to wersja 110konna. Ok miesiąc temu postanowiłem zmodyfikować trochę moc i zwiększyłem moc na ok 130km może być trochę miej bo niestety bez hamowni. ( Facet który się tym zajmował mówił, że na tej mapce ludziom wychodziło właśnie 130 +-5 km mierzone na hamowni). Po tej modyfikacji pojawił mi się taki problem , że od 2 tyś obr do ok 2500-2600(po dodaniu gazu do końca) czułem wibracje z silnika albo skrzyni (nie mam jak sprawdzić)..pierwsza myśl, dwumas...
    Przy odpalaniu brak jakiegokolwiek drgania na pedale sprzęgła, na biegu neutralnym całkowicie brak tych objawów, sprzęgło bierze normalnie nie aż tak wysoko..
    Objawy zaczynają się od trzeciego biegu. na pierwszym i drugim nic takiego nie ma..
    Jest taka sytuacja , że jeżeli przeciągnę go na drugim biegu i po włożeniu trzeciego uzyskam obroty powyżej tych 2500 to wibracji nie ma..
    Od razu zadzwoniłem do tego Pana który zamieniał pamięci i mówię mu o co chodzi.
    Powiedział, że wg jego bardziej wygląda mu to na złą jakoś wtrysków lub przecieki ciśnienia doładowania lub podciśnień.. Przed tą modyfikacją oczywiście wszystko było ok..

Czy mieliście już takie przypadki?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    konrad2k9 napisał:
    Facet który się tym zajmował mówił, że na tej mapce ludziom wychodziło właśnie 130 +-5 km

Wszystko jasne. :D Wgraj stare mapki bo długo nie polatasz, tym autem.
  • Poziom 12  
    Taka odpowiedź kolegi wcale mi nie pomaga...
  • Poziom 20  
    może wina starych poduszek, teraz silnik jest bardziej agresywny, musiałbyś podnieść i sprawdzić łomem... możesz też zrobić coś takiego że posadzić kogoś za kierownicą i podczas dodawania gazu spojrzeć czy silnik się nie telepie za mocno
  • Poziom 42  
    konrad2k9 napisał:
    Taka odpowiedź kolegi wcale mi nie pomaga...

Bo ci nikt nie pomoże, bo niby jak, skoro "nowe" mapy spaprane,... kto niby miałby mieć podobnie jak ty?
    Teraz potrzebny "rozum", "sprzęt", "hamownia" ...masz?
    Nie masz, więc powinieneś mieć dużą kasę aby to komuś zlecić i naprawić...kolega michal200848 dobrze radzi...