Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 - Podłączenie PS3 do monitora NEC

koronek35 08 Gru 2013 16:56 2556 16
  • #1 08 Gru 2013 16:56
    koronek35
    Poziom 6  

Witam. Chciałbym podłączyć PS3 do monitora jaki jest NEC MultiSync LCD 1990SX. Ma dwa wejścia DVI(DVI-I i DVI-D) oraz D-SUB i S-VIDEO. Problem w tym że w internecie jest bardzo mało informacji na temat tego monitora i nie wiem czy ma HDCP. Jest to dobry monitor i chciałbym se pograć w gry z PS3. Mam jeszcze wejście czy wyjście HDMI w płycie głównej ale to chyba nie zadziała co nie?

0 16
  • #2 09 Gru 2013 01:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

koronek35 napisał:
    Chciałbym podłączyć PS3

A konsola ma HDMI?.
    Wtedy, między konsolą a monitorem stosujesz kabel HDMI-DVI DUAL LINK.
    koronek35 napisał:
    do monitora jaki jest NEC MultiSync LCD 1990SX. Ma dwa wejścia DVI(DVI-I i DVI-D) oraz D-SUB i S-VIDEO. Problem w tym że w internecie jest bardzo mało informacji na temat tego monitora i nie wiem czy ma HDCP

Bardziej się martw, jak pod monitor dźwięk podłączysz.
    A monitor ma HDCP.
    Choć jego rozdzielczość, to tylko 1280 x 1024.
    koronek35 napisał:
    Mam jeszcze wejście czy wyjście HDMI w płycie głównej

Co, jak, gdzie, kiedy, skąd to się wzięło?.

0
  • #3 09 Gru 2013 07:59
    koronek35
    Poziom 6  

To ostatnie to nie, pomyliło mi sie jest to porostu wyjście HDMI z karty graficznej. Ok czyli ma HDCP więc problemu niema z obrazem ale czy podłączeniu tej przejściówki i kabla komponent będzie wychodziło dźwięk tym drugim kablem?

0
  • #4 09 Gru 2013 08:28
    grubs
    Poziom 32  

koronek35 napisał:
    podłączeniu tej przejściówki i kabla komponent będzie wychodziło dźwięk tym drugim kablem?

Jakiej przejściówki?
    Ogólnie monitor nie ma głośników więc nie będziesz miał dźwięku chyba że w zestawie miałeś MultiSync Soundbar 90.
    Jeżeli nie to musisz podłączyć PS3 do jakiś zewnętrznych głośników.
    Napisz jaki kabel masz w zestawie z PS3

0
  • #5 09 Gru 2013 14:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

koronek35 napisał:
    kabla komponent będzie wychodziło dźwięk tym drugim kablem?

Jaki znowu drugi kabel, że o tej przejściówce nie wspomnę?.

0
  • #6 09 Gru 2013 16:28
    koronek35
    Poziom 6  

koronek35 napisał:
    podłączeniu tej przejściówki i kabla komponent będzie wychodziło dźwięk tym drugim kablem?

Przejściówka mam na myśli kabel HDMI-DVI.

W zestawie jest kabel AV PS3 http://static.giantbomb.com/uploads/original/7/73108/2558108-7818001094-ps3_a.jpg

Dodano po 1 [minuty]:

I pytałem sie czy po podłączeniu HDMI-DVI i AV dźwięk pójdzie mi AV, bo obraz idzie po HDMI-DVI

0
  • #7 09 Gru 2013 18:52
    grubs
    Poziom 32  

No ale jak chcesz podłączyć ten kabel AV do tego monitora?
    Masz w nim wejście chinch?

0
  • #8 09 Gru 2013 20:18
    koronek35
    Poziom 6  

nie chce do monitora tylko do osobnych głośników

0
  • #9 09 Gru 2013 22:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nie rozumiemy się,
    tym kablem podanym w załączniku (post 6), NIE podłączysz się do monitora, koniec kropka, nie wydaje mi się, by konsola pozwoliła jednocześnie na działanie HDMI-DVI na monitor, i tym kabelkiem, na zupełnie osobne głośniki (nie mam konsoli, nie potwierdzę tego).
    Jedyny sposób, by to działało bezbłędnie, to zakupienie nowego monitora z HDMI i głośnikami, lub konwerter sygnału, który z portu HDMI konsoli wyprowadzi dźwięk na te zewnętrzne głośniki i jednocześnie pozwoli po DVI podłączyć się do monitora.

0
  • #10 09 Gru 2013 22:37
    koronek35
    Poziom 6  

Właśnie sprawdzę jutro czy tak się da tzn obraz po HDMI a dźwięk po tym AV.Wiem że lepiej byłoby kupić nowy monitor ale bardziej już się opłaca nowy telewizor.

0
  • #12 10 Gru 2013 08:29
    grubs
    Poziom 32  

KOCUREK1970 napisał:

nie wydaje mi się, by konsola pozwoliła jednocześnie na działanie HDMI-DVI na monitor, i tym kabelkiem, na zupełnie osobne głośniki (nie mam konsoli, nie potwierdzę tego).

Bez problemu będzie działać także jest to najtańsza pewna opcja.

0
  • #13 10 Gru 2013 10:35
    koronek35
    Poziom 6  

Sprobóję dzisiaj i zobaczymy czy się da głównie mi zależało na tym czy monitor ma HDCP

0
  • #14 10 Gru 2013 20:09
    koronek35
    Poziom 6  

OK już po testach i jestem zawiedziony.
    Najpierw próbowałem tak że podłączyłem PS3 poprzez HDMI do TV i podłączyłem również kabel AV wyskoczył komunikat czy przełączyć na HDMI dałem nie i okazało się że obraz i dźwięk idzie AV ale i dźwięk idzie po HDMI. Później zrobiłem na odwrót i podczas wyskakiwania komunikatu zmieniłem na HDMI i niestety dźwięk i obraz Idzie po HDMI a po AV nic. Czyli z planu nic bo co to za gra bez głosu

0
  • #15 10 Gru 2013 21:06
    grubs
    Poziom 32  

No wiesz to że dałeś ok nie znaczy że wykorzystałeś wszystkie możliwości.
    Czytałeś w ogóle instrukcję?
    Na bank masz w opcjach ustawienie wyjścia audio i tam ustawiasz audio z av a video idzie po hdmi.
    PS3 audio

0
  • #16 11 Gru 2013 01:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

koronek35 napisał:
    Najpierw próbowałem tak że podłączyłem PS3 poprzez HDMI do TV i podłączyłem również kabel AV wyskoczył komunikat czy przełączyć na HDMI dałem nie i okazało się że obraz i dźwięk idzie AV ale i dźwięk idzie po HDMI

Po czym, jak stwierdziłeś, że dźwięk też idzie po HDMI, skoro jesteś podłączony do monitora bez głośników?.
    Oczywiście najpierw spróbuj z podpowiedzią kolegi z postu wyżej, mam też nadzieję, że obejrzałeś mój filmik, podesłany Ci z YouTuba.
    Podłącz to jak napisałeś:
    koronek35 napisał:
    podłączyłem PS3 poprzez HDMI do TV i podłączyłem również kabel AV

Tyle, że te AV podłącz do głośników (biały i czerwony kabel) i zresetuj konsolę, do ustawień fabrycznych, zresetuj, a nie zrestartuj!, tylko uprzednio upewnij się z sieci, czym grozi reset konsoli, co byś potem nie miał do nikogo pretensji.

0
  • #17 02 Lut 2015 18:54
    koronek35
    Poziom 6  

Nieważne już

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo