Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp - Brak dźwięku, na zewnętrznych głośnikach

Krawmaga 08 Gru 2013 18:01 1203 2
  • #1 08 Gru 2013 18:01
    Krawmaga
    Poziom 6  

Witam
    Posiadam telewizor SHARP LC-32LE244E oraz zewnętrzne głośniki Creative Gigaworks g500, chcę puścić na nie dźwięk z telewizora.
    Korzystając z wyjścia Tv słuchawkowego na wejście AUX in(jack) wszystko działa, ale wyjście słuchawkowe ma to do siebie, że jest bardzo ciche.
    W telewizorze, jest jeszcze wyjście cyfrowe audio "Digital audio output" czyli pojedynczy chinch, coaxial. Kupiłem kabel Coaxial-Jack ale niestety dźwięku nie ma i nie wiem w czym jest problem. Telewizor za wielu ustawień nie ma i w mojej opinii sprawdziłem już wszystkie możliwe. W czym leży problem i w jaki sposób mogę go rozwiązać.
    Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 08 Gru 2013 19:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Krawmaga napisał:
    W telewizorze, jest jeszcze wyjście cyfrowe audio "Digital audio output" czyli pojedynczy chinch, coaxial. Kupiłem kabel Coaxial-Jack ale niestety dźwięku nie ma i nie wiem w czym jest problem

Ano problem jest w tym, że te głośniki NIE mają takiego wejścia sygnału, z tego co widać na fotkach w sieci, te głośniki NIE posiadają żadnego wejścia cyfrowego dźwięku, ani coaxial, ani SPDiF, jedynie co możesz do nich podłączyć, to kabel minijack - minijack z wyjścia słuchawkowego z tv, jeśli takie tv posiada, i podpięcie takiego kabla pod zielone wejście w głośnikach FRONT, lub AUX IN, oczywiście dźwięk będzie tylko stereo, i może być upierdliwe korzystanie z takiego połączenia, bo będzie potrzeba odłączania tego kable ilekroć będziesz chciał słuchać czegoś na głośnikach od tv, chyba, że tv posiada niezależne sterowanie wyjściem słuchawkowym i głośnikami.

0
  • #3 08 Gru 2013 19:25
    Krawmaga
    Poziom 6  

Faktycznie, to nie przyszło mi do głowy. Stwierdziłem, że jak kabel wchodzi z jednej i z drugiej strony to powinno działać;) Dzięki

0