Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HK 3480 - Przy głośnym słuchaniu zapala się protect i sprzęt gaśnie.

08 Gru 2013 19:14 1590 4
 • Poziom 9  
  Witam, mój problem polega na tym, że gdy przy głośnym słuchaniu (oczywiście w ramach rozsądku - bez żadnych przesterowań itd.) powiedzmy do 5 minut, zapala się napis protect, po czym wzmacniacz się wyłącza. Po ponownym włączeniu i przyciszeniu, gra normalnie. Gdy potencjometr głośności ustawimy z powrotem na "max rozsądku" sytuacja się powtarza. Ma ktoś może jakiś pomysł czym może to być spowodowane?
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Witam, może to być spowodowane zbyt niską impedancją kolumn lub przegrzewaniem się wzmacniacza spowodowanym np. kurzem wewnątrz obudowy, zasłonięciem otworów wentylacyjnych.
 • Poziom 9  
  Kolumny są 8 Ohm, a wzmacniacz w środku praktycznie czyściutki. Stoi w miejscu gdzie ma dużo przestrzeni. Po dłuższym graniu troszkę się grzeje ale tragedii nie ma (to chyba normalne).
 • Poziom 42  
  Zewrzyj termistor TH31. Jeśli po jego zwarciu wzmacniacz się wyłączy tak jak dotychczas, będzie to oznaczać że to wyłączanie nie jest związane ze wzrostem temperatury, a jeśli się nie wyłączy to znaczy że to wyłączanie jest spowodowane działaniem zabezpieczenia temperaturowego.
 • Poziom 17  
  Sprawdź końcówki mocy pod kątem pojawiania się stałego napięcia na wyjściu. Może po tych kilku minutach na którymś z kanałów pojawia się choćby niewielkie stałe napięcie i działa zabezpieczenie.