Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa sterownika do kamery

juli126 08 Gru 2013 20:22 1407 9
  • #1 08 Gru 2013 20:22
    juli126
    Poziom 8  

Witam,
    chciałbym zrobić sterowanie do kamery na joystick. Mój plan na zrobienie tego to:
    Kupienie następujących rzeczy:
    - joystick
    - jakiś zestaw do samodzielnego montażu (mikro-kontroler, płytka stykowa, zasilacz itp.)
    Kamera posiada funkcje powiększania, obracanie się itp. sterowanie kamery jest przez RS485 (protokół Lilin).
    Chciałbym poprosić o pomoc w doborze rzeczy do wykonania takiego sterownika.
    - mikro-kontrole
    - płytka stykowa
    - zasilacz
    - itp

Nie interesuje mnie jakiś gotowy układ ( mam gotowy program na komputerze), bo chciałbym to wykonać wszystko sam i programować chce w języku C, chyba że lepiej jest to wykonać w innym języku.

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 09 Gru 2013 07:13
    juli126
    Poziom 8  

ok, tylko muszę wcześniej dobrać odpowiedni mikro-kontrole, płytkę stykową zasilacz, przewody itp.
    Myślę o kupnie mikro-kontrolera atmega32 - nie wiem czy dobry to jest wybór, jeśli chodzi o przesyłanie danych przez RS485.

0
  • #4 09 Gru 2013 08:30
    atom1477
    Poziom 43  

Jeżeli uważasz że do układu (docelowego) należy dobrać płytkę stykową, to tak jak kolega wyżej mówi powinieneś raczej zabrać się za miganie diodą.

0
  • #5 09 Gru 2013 08:46
    juli126
    Poziom 8  

źle napisałem pytanie, bardziej chodzi mi, co do płytki stykowej o jakość materiału i wykonania, chyba że wszystkie OK i nie trzeba się tym przejmować.

0
  • Pomocny post
    #6 09 Gru 2013 09:13
    atom1477
    Poziom 43  

Chodzi o to że do układów docelowych nie stosuje się płytek stykowych.

0
  • #7 09 Gru 2013 09:23
    juli126
    Poziom 8  

Masz racje, tylko ze ja chce zrobić prototyp układu na płytce stykowej, bo do zrobienia płytki docelowej jeszcze daleka droga. Ale to mój błąd, bo nie napisałem tego.

0
  • #8 28 Gru 2013 17:46
    Reggz
    Poziom 10  

A więc jak jesteś początkującym (tak jak ja) to polecam Tobie kupić następujące rzeczy:
    Arduino uno (będziesz potrzebował jeszcze kabel do niego) ok.100 zł
    Płytkę stykową (byle jaką ja mam akurat 64x5, więc malutka) >20zł
    Kable do płytki (ja kupiłem odrazu zestaw który jest nawet ok) >12zł
    Serwa (są przeróżne polecane są hiteca ale z tańszymi też podziałasz)
    Drobna elektronika np. diody, guziki, kondensatory, cewki itd. (To się akurat zawsze przydaje)
    Szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobić aby sterować wszystkim joystickiem ale to co ci podałem powyżej pozwoli ci na skromny początek.

0
  • #9 28 Gru 2013 18:21
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Hmm, a chcesz wykorzystać gotowy układ sterowania kamerą, który już masz i który działa na RS485?
    Jeśli tak to jak dla początkującego to za wiele - trzeba by przeanalizować najpierw ten protokół, który rozumie kamera, a to zadanie nie należy do najłatwiejszych i wymaga pewnego doświadczenia.

I o jakim joysticku myślisz?

0
  • #10 06 Sty 2014 12:29
    juli126
    Poziom 8  

joystick chce kupić jakiś tani na allegro, układ dopiero będę robił z mikrokontrolerem atmega16A, protokół do kamery znam więc z tym nie będzie problemu. Nie chce używać Arduino itp, wole zrobić wszystko od podstaw, gdyż robię to dla zabawy, jeśli bym to robił dla zysku itp to kupiłbym jakiś gotowy układ i bez większego problemu by się to wykonało.

0