Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Primea Cappuccino Touch - słabo spienia mleko

08 Dec 2013 21:12 4512 3
  • Level 2  
    Witam serdecznie,
    od miesiąca jestem posiadaczem Saeco Primea Cappuccino Touch (używany dostałem w prezencie). Licznik to ok. 500 szt różnych napojów więc bardzo miało jak na kilka lat. Wyczyściłem, odkamieniłem i wszystko działa moim zdaniem poprawnie oprócz spieniania mleka. Pojawia się para ale mleko jest tylko odrobinkę spienione.

Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym zrobić? Może są jakieś ustawienia serwisowe które należy zmodyfikować albo coś innego w tej kwestii. Może to kwestia np. za niskiej temperatury albo czasu? Proszę o poradę. Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 2  
    Nie ma pomysłów na ten problem? Zmieniłem mleko na 3,2UHT i bez zmian jest. Może jakieś ustawienia serwisowe?
  • Helpful post
    Level 20  
    W pojemniku na mleko jest wyciągany spieniacz zobacz czy na górze nie są zapchane otworki. Z resztą najlepiej cały rozłorzyć i dokładnie umyć. Zobacz czy nie ma żadnych wycieków mleka, capucinator czy nie jest popękany ekspres leciwy ale fajny.
  • Level 2  
    cafedomino wrote:
    W pojemniku na mleko jest wyciągany spieniacz zobacz czy na górze nie są zapchane otworki. Z resztą najlepiej cały rozłorzyć i dokładnie umyć. Zobacz czy nie ma żadnych wycieków mleka, capucinator czy nie jest popękany ekspres leciwy ale fajny.

Gruntowne mycie, smarowanie i wymiana oringów (foto) pomogło. Przy okazji zmieniłem też tą białą końcówkę. Teraz spienia rewelacyjnie :) Saeco Primea Cappuccino Touch - słabo spienia mleko