Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Primea Cappuccino Touch - słabo spienia mleko

08 Gru 2013 21:12 4011 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    od miesiąca jestem posiadaczem Saeco Primea Cappuccino Touch (używany dostałem w prezencie). Licznik to ok. 500 szt różnych napojów więc bardzo miało jak na kilka lat. Wyczyściłem, odkamieniłem i wszystko działa moim zdaniem poprawnie oprócz spieniania mleka. Pojawia się para ale mleko jest tylko odrobinkę spienione.

Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym zrobić? Może są jakieś ustawienia serwisowe które należy zmodyfikować albo coś innego w tej kwestii. Może to kwestia np. za niskiej temperatury albo czasu? Proszę o poradę. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Nie ma pomysłów na ten problem? Zmieniłem mleko na 3,2UHT i bez zmian jest. Może jakieś ustawienia serwisowe?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    W pojemniku na mleko jest wyciągany spieniacz zobacz czy na górze nie są zapchane otworki. Z resztą najlepiej cały rozłorzyć i dokładnie umyć. Zobacz czy nie ma żadnych wycieków mleka, capucinator czy nie jest popękany ekspres leciwy ale fajny.
  • Poziom 2  
    cafedomino napisał:
    W pojemniku na mleko jest wyciągany spieniacz zobacz czy na górze nie są zapchane otworki. Z resztą najlepiej cały rozłorzyć i dokładnie umyć. Zobacz czy nie ma żadnych wycieków mleka, capucinator czy nie jest popękany ekspres leciwy ale fajny.

Gruntowne mycie, smarowanie i wymiana oringów (foto) pomogło. Przy okazji zmieniłem też tą białą końcówkę. Teraz spienia rewelacyjnie :) Saeco Primea Cappuccino Touch - słabo spienia mleko