Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S3 - odbieranie mms'ów - dane pakietowe

Yoo! 08 Gru 2013 21:12 48657 7
  • #1 08 Gru 2013 21:12
    Yoo!
    Poziom 15  

Panowie mam problem z obieraniem mm'sów

Mam Samsunga S3.
    Pobrałem konfiguracje ze strony Orange, zainstalowałem i nic....gdy przychodzą mi mms'y to mam opcje pobrania, lecz jak wiadomo niemożna jej pobrać.

Zastanawiają mnie opcje w 'Sieci telefonii komórkowej".
    - Sieć komórkowa (Włącz dostęp do danych za pośrednictwem sieci komórkowej)
    - Roaming danych (co mi niepotrzebne)
    - Nazwy punktów dostępu:
    - Orange Internet APN (opcja zaznaczona)
    - MMS Orange APN:
    - Nazwa (MMS Orange APN)
    - APN (mms)
    - Proxy (nieustawione)
    - Port (nieustawione)
    - Nazwa użytkownika (mms)
    - Hasło (***)
    - Serwer (nieustawione)
    - MMS (http"//mms.orange.pl
    - Proxy mms (192.168.006.104
    - Port MMS (8080)
    - MCC (260)
    - ONC (03)
    - Typ uwierzytelnienia (PAP
    - Typ APN (mms)
    - Protokól APN (mms)
    - Włącz/Wyłącz APN (APN włączony)
    - Połączenie (nieokreślony)

Dlaczego po skonfigurowaniu telefonu za pośrednictwem strony Orange, nadal pozostaje kilka opcji nieustawionych.

Czy rozwiązaniem jest tylko włączona opcja "dane pakietowe" ??
    W starszych telefonach niema wogóle takiej opcji i mms'y przychodzą bez problemu....
    Przy włączonej opcji "dane pakietowe" wydaje mi się, że pobierana jest opłata,ale sprawdz to jeszcze.

2 7
  • #2 08 Gru 2013 21:40
    krzywaj
    Poziom 25  

Tak konieczne, są "dane pakietowe" (mmsy przychodzą w formie danych pakietowych)
    Jak nie chcesz korzystać z internetu z sieci w telefonie (po co ktoś kupuje S3 skoro nie zamierza aktywować internetu?) to wywal Internet APN i zostaw samo MMS APN.

2
  • #3 09 Gru 2013 18:17
    Yoo!
    Poziom 15  

krzywaj napisał:
    Tak konieczne, są "dane pakietowe" (mmsy przychodzą w formie danych pakietowych)
    Jak nie chcesz korzystać z internetu z sieci w telefonie (po co ktoś kupuje S3 skoro nie zamierza aktywować internetu?) to wywal Internet APN i zostaw samo MMS APN.

Nie napisałem, że niechce korzystać z internetu, otóż korzystam z internetu, ale jak narazie nie tak często jakbym tego chciał.
    A po za tym, czy jak mam włączone "dane komórkowe" to operator pobiera mi jakieś opłaty ??

Poniżej opcje z "Dane komórkowe"

...zawsze jest zaznaczona opcja "Orange internet APN", nie mogę zaznaczyć tej poniżej,prosze o pomoc jak ...wywalić Internet APN i zostawić samo MMS APN.

1
  • #4 09 Gru 2013 18:43
    krzywaj
    Poziom 25  

Operator pobiera opłaty za przesył danych. Jeśli korzystasz z pakietu internetowego to opłata u większości operatorów nie przekroczy miesięcznej opłaty za pakiet. Samo włączenie danych pakietowych nie spowoduje naliczania danych, ale Androidy (i inne smartfony) tak mają, ze raz na jakiś czas sobie coś sprawdzają w necie (synchronizacja kontaktów, zdjęć, sprawdzanie aktualizacji programów). Do tego pojedyncze aplikacje też czasem z internetem się łączą (reklamy, statystyki w grach)

MMS APN nie możesz zaznaczyć, bo to APN do MMSów, a tam wybierasz który ma być aktywny przy połączeniu normalnym.

Żeby wywalić internet APN powinno wystarczyć przytrzymanie palca na tym APNie.

Możesz też dodać APN z pustymi danymi i ustawić jako domyślny, albo w APNie od Orange zmienić dane wewnątrz tak, żeby nie mógł się przez nie logować.

Dodano po 1 [minuty]:

Przy okazji - jeśli już MMS cCi przyszedł i masz link do MMSa zamiast obrazka to musisz mieć internet w telefonie, żeby to odczytać, bo to już robisz przez stronę internetową.

1
  • #5 13 Gru 2013 21:54
    Yoo!
    Poziom 15  

Wykupiłem pakiet internet w Orange i teraz mam zupełnie inny problem, bowiem na początku gdy dostawałem mms'a przychodziła mi wiadomość, ale do pobrania.
    Gdy zacząłem mieszać z ustawieniami wspomnianych wyżej pokombinowałem tak, że mms'y przychodzą tylko gdy mam włączone dane komórkowe, więc gdy ta opcja jest wyłączona (bo mi niepotrzebna gdy mam pakiet internet) nie wiem nawet, że ktoś wysłał do mnie mms'a.
    Jak wrócić do poprzednich ustawień. Próbowałem wgrać ustawienia z strony Orange, ale to nie pomaga.....

1
  • #6 25 Lip 2014 15:54
    Użytkownik_Samsunga
    Poziom 2  

uffff.................
    w końcu mi się udało....chyba przeczytałam wszystkie fora na ten temat i w końcu metodą prób i błędów... sukcesssss!!!!
    otóż mam usunięty APN dla Internetu (zgodnie z poradami z forów), gdyż go nie potrzebuję, bo korzystam z Internetu tylko przez wi-fi i dodatkowo włączyłam przesył danych komórkowych.....i w końcu odbieram i wysyłam MMSy natychmiastowo... poza tym nic telefon mi nie aktualizuje i nie nabija licznika...
    sprawdziłam też na moim koncie Play24 i faktycznie nie pobiera mi opłat za przesyłanie i odbieranie MMSów....jaka ulga...
    A pracownik PLAY w salonie uparcie mnie przekonywał że się nie da...

5
  • #7 14 Paź 2017 12:02
    romkwie
    Poziom 13  

Możesz opisać jak usunęłaś w końcu ten "APN internet"? Ja nie mogę go wogule edytować ani usunąć.Wyskakuje opcja "Anuluj".Jak tego dokonałaś?

2
  • #8 17 Paź 2017 15:51
    Użytkownik_Samsunga
    Poziom 2  

Niestety nie mam już tego telefonu i nie odtworzę jak mi się to udało.

0