Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sony xperia j komunikat zbyt mało miejsca na dyku

lindruk 08 Dec 2013 21:24 26067 4
    lindruk
    Level 9  
    Witam, posiadam telefon sony xperia j i od jakiegoś czasu wyświetla mi sie komunikat: zbyt mało miejsca na dysku, przy pobieraniu jakiejkolwiek aplikacji oraz przy samoistnej aktualizacji. Problem w tym, że pamieć telefonu: calkowita pojemnośc 764mb - aplikacje 507mb Wolne - 112 mb Pamięć wewnetrzna 2gb aplikacje 3,66 mb wolne 1,95 gb z czego wynika że wolną pamięć posiadam. Jestem laikiem w obsłudze systemu android wiec proszę o odpowiedzi w języku jak najprostszym. Z góry dzięki za pomoc
    arem
    Level 39  
    Zrobić hard reset - traci się wszystkie dane na telefonie . W którymś momencie została przeładowana pamięć telefonu i nie można teraz tego skasować , jedynie twardy reset lub wgranie oprogramowania od początku.
    lindruk
    Level 9  
    Ok a jak to uczynić (reset)
    glosnik92
    Level 12  
    Zarchiwizuj swoje wszystkie dane, kontakty, zdjecia itp. Wejdź w ustawienia i poszukaj opcji przywrócenia ustawień fabrycznych. Potem zrób sobie aktualizację oprogramowania rownież z menu ustawien i powinno śmigac.
    PadreH
    Level 1  
    Ja znalazłem następujące rozwiązanie:
    W ustawieniach telefonu należy otworzyć: Aplikacje - zakładka Wszystkie i tutaj trzeba poszukać czegokolwiek, co ma w nazwie aplikację, która nie chce się zainstalować.
    W moim przypadku były to: Evernote i MapFactor GPS Navigator. Znalazłem wpisy takie jak:
    com.mapfactornavigator i com.evernote. Odinstalowałem te pozostałości przeprowadzając typową deinstalację i bez przeszkód mogłem zainstalować na nowo aplikacje.
    Wynika z tego, że były to pozostałości po poprzednich wersjach aplikacji, które zakodowały zajmowane wcześniej miejsce i nie pozwalały na instalację, pomimo, że miejsca na dysku było pod dostatkiem.